Nedokončená

Nedokončená https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160782/bmid_nedokoncena-QzL-160782.jpg 5 6 1

Nedokončená vychází jako tichá vzpomínka u příležitosti 200. výročí narození skladatele Franze Schuberta (31. ledna 1797), umělce, jehož dílo se stalo významnou součástí světové hudební kultury. Čtenáři se odvíjí detailně vrstvený životní příběh skladatele Franze Schuberta, autora osmi symfonií ( kniha nese název sedmé symfonie), 600 písní a mnoha dalších opusů.... celý text

TaJeMa
17.04.2024 4 z 5

Ani nevím, jak bych knihu ohodnotila. Ač tenká , místy se zdála dlouhá. Téměř celá kniha byla o skladatelově touze komponovat, jeho nepřeberném množství nápadů a jeho píli. Jak už to v té době asi bývalo zvykem, umělec byl za svého života nepochopen, živořil a na sklonku svého mladého života si přestal věřit ve svá díla. Celý život byl obklopen přáteli, kteří ho v této knize provázejí až do konce.
Jeho život by se, bohužel dal popsat ještě stručněji. Neprožil žádná dramata, to, co ho provázelo celý život, tedy jeho nezdary, se stále opakovalo.
Co ale postrádala celá kniha, to nahradila poslední kapitola. Dojala mě vskutku ohromně.