Něco víc

Něco víc https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333656/mid_neco-vic-RTg-333656.jpg 4 215 57

Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko. Jakto, že je teď tady? A co je tohle vlastně za podivné místo? Seth začíná pátrat po odpovědích, v naději, že možná není úplně sám, že se neocitl ve svém soukromém pekle, kterého se tolik bojí, že tu možná je... něco víc.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

More Than This , 2013

A235711
21.10.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale když čtu knihy od Patrica Nesse, tak mám pocit, že mi prostě rozumí. Vím, že jsem četla svým způsobem daleko lepší a hlubší knížky, ovšem málo kterou jsem si tolik užila. Tato kniha má totiž vše, co hledám:
Zajímavého náctiletého hrdinu filozofujícíbo nad světem stejně jako já
Spousta rozhovorů (a málo popisných pasáží)
Zajímavý pohled na nadpřirozeno (Přišlo mi to jako reálnější a děsivější verze virtuální reality v Ready player one)
A samozřejmě spousta různých metafor a citátů, které možná někomu nemusí připadat až tak převratné. Ale já úplně vidím, že přesně takové věci bych řekla já, kdyby mě napadly.
A ten otevřený konec mi přišel asi nejlepší, protože člověk prostě neví, co bude následovat a o tom to celé je, ne?

hana8062
14.10.2018 3 z 5

Další dílo od Patricka Nesse... Něco víc. Tak trochu zvláštní počin rozdělený na několik částí, přičemž některé se mi líbily mnohem víc než jiné. Na začátku příběhu se topí chlapec, teenager, Seth. Sledujeme jak prohrává svůj zápas o život a ihned pak procitá na jiném místě. Povědomém, ale přesto cizím. Nahý a slabý se snaží zorientovat v okolí svého někdejšího bydliště. Jeho rodný dům je opuštěný a zchátral, nikde ani živáčka. Náš hlavní hrdina je přesvědčen, že tohle je peklo. Ustrnout na tak bezútěšném místě, docela sám, jen s vlastními démony minulých chyb a selhání. Zní to depresivně? Docela ano, ale i tak můžu dílo doručit, z filozofického začátku se vyklube celkem slušná scifárna s takovou Metrixovou příchutí:). Za mě dobrý. 75%

planet129
02.09.2018 3 z 5

*SPOILER*
Knihu bych rozdělila do tří částí: začátek - to bylo jako co? Číst si o zmateným klukovi, který je bůhvíkde nahý a jediné, co si pamatuje, je pocit prasknutí své lebky mě opravdu nelákalo... střed - tak to bylo dobrý. Akce, napětí, hodně čtivé, prostě super. Je pravda, že mě opravdu otravovala linka Seth uteče-ostatní ho najdou-přijde řidič-oni mu utečou-Setha pořádně seřvou-Seth prchne znovu. Konec - aha, tak hlavního hrdinu už mám na 1000% chuť zabít. A trochu i autora, když napíše takový konec..

micha-ella
07.08.2018 2 z 5

Než jsem si stihla zaškrtnout, že tuhle knihu právě čtu, už jsem jí odložila. Má zajímavou obálku s okýnkem, které slibuje něco víc a v první části (tu jsem ještě vydržela celou) je opravdu víc podivného tajemství než je zdrávo a tolik rádoby šoků, že vás ta vynucenost až bolí. Styl pro náctileté, snaha vypotit něco víc a výsledkem je pro mne MÍŇ.

Ivka14
23.07.2018 3 z 5

Knížka byla velice napínavá a zajímavá. Celkem me překvapil ten konec a škoda, že na to není pokračování, protože by ne zajímalo, jak to dopadne. Dlouho na ten děj nezapomenu. Doporučuji

lenka0383
21.07.2018 4 z 5

Zajímavý námět, originální styl psaní. Tak do tří čtvrtin jsem četla nadšeně a se zájmem. Konec... nevím, co si o tom myslet. Některé myšlenky mi tam přišly nedotažené, jako by autor nenaplnil ten potenciál, co to mělo na začátku. Bojů s hlídačem už tam na mě bylo přespříliš, ke konci už jsem ty pasáže přeskakovala. A mrzí mě, že sice přišli na "něco víc", ale tím konečným rozhodnutím to ten kluk podle mě dost pokazil, jako by to vlastně nepochopil. Atmosféra první poloviny knížky mě naprosto pohltila, ale to rozuzlení to jaksi pokazilo.

Arven2001
18.07.2018 5 z 5

Nechápu, jak může mít tak nízké hodnocení. Mě přímo nadchla. Nic takového jsem opravdu nečekala.

JPBelmondo
09.07.2018 2 z 5

"Tohle si musíte přečíst" stojí na knize. S chutí jsem tedy po knize sáhla a tak jsem si to přečetla. No, nadšená tedy nejsem. Kniha má čtyři části; první, byť měla působit tajemně, se neskutečně vlekla; od druhé části, kdy se objevily konečně další postavy, to bylo trochu lepší, trochu se to rozjelo, mělo to trochu děj, ale to je asi tak všechno. Konec - jakýsi takýsi, žádný. Prostě nic moc.

Wolf012
08.06.2018 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity, celá tato kniha je o tom že čtenář od ní očekává něco víc, což mi potvrdil i konec knihy

Francesca14
15.05.2018 2 z 5

Skoro vůbec mě to nebavilo, hlavně první polovina byla děsně rozvleklá a v podstatě bez akce. Oceňuji nápad a myšlenku celé knihy, ta byla dobrá, ale jinak nic moc, postavy mi byly nesympatické, příběh měl prapodivnou atmosféru... Ke konci už jsem přeskakovala stránky, protože jsem chtěla jít na něco jiného, i když ta druhá část byla celkově lepší než ta první - víc se toho dělo, bylo tam aspoň nějaké vysvětlení i trocha toho napětí.

Suou
06.05.2018 2 z 5

Táto kniha je jeden veľký omyl ...
1. Niektoré vtipy boli určené iba pre anglické publikum, napríklad keď autor na prvých 80 stranách porovnáva anglická a americké slová... tunajší čitateľ v tom nenájde to čo oni. Možno ak by som si prečítal anglickú verziu tak by to bolo lepšie.
2. Pre mňa bol ďalší problém, že to bolo prakticky o ničom. Nechápte ma zle kniha sa mi čítala dobre a aj som sa pri niektorých častiach bavil, ale celkovo dej bol o ničom.
3. Na konci sa nevysvetlilo veľmi veľa vecí ... síce sme dostali niektoré odpovede sme dostali, ale ja chcem vedieť ako to dopadne. :(
4. U väčšine kníh som sa nudil na začiatku, ale tu som bol úplne unesený začiatkom. Prepáčte za výraz, ale mne sa páčilo, že hlavná postava išla srať :D to sa nevidí vo veľa knihách.

Záver kniha je podľa mňa podpriemer dejovo, ale nadpriemer atmosférou.
Kniha mi príde až príliš nadhodnocovaná, ale zároveň to chápem.
No proste to pre mňa je celkom ťažké ohodnotiť túto knihu.

LenysekC
01.04.2018 3 z 5

Čteno v angličtině a přišlo mi, že styl psaní byl hrozně senzacechtivý. Napětí za každou cenu, jako by se autor sice řídil příručkou tvůrčího psaní, ale neměl přirozený talent, cit pro to, kde to opravdu napnout, a kde je naopak méně více. Morální poučení tam sice je, ale celkově - za týden nebudu vědět, že jsem to četla. Přitom nápad byl zajímavý.

Marekh
04.02.2018 4 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem četl od tohoto autora. Kniha má 4 části, nejvíce se mi líbila první část, která působila velmi tajemně. Celkově se mi kniha líbila.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Láska s starost o druhé mají bezpočet různých podob a nabízejí prostor pro pochopení, odpuštění a mnohem víc.

Někdy to má podobu druhých lidí, nečekaných lidí s nečekanými a nemyslitelnými vlastními příběhy. Lidí, kteří mají naprosto jiný pohled na svět, a tím ho dělají jiný.

SmallSue30
24.01.2018 5 z 5

Moje první knížka od Patricka Nesse a nejlepší co jsem četla. Sci-fi normálně moc nečtu, proto mi asi příjde tak báječná. :) Zřejmě to není poslední knížka od P. Nesse, co budu číst.

buitenlander
13.01.2018 4 z 5

Nemám moc ráda young adult literaturu, nepřečetl jsem ji moc, ale to, co jsem zkusila (např. Hunger Games), podle mě až hraničilo se slaboduchostí. Nicméně jsem ráda, že jsem zkusila tuhle knížku, mile mě překvapila. Má takové až pohádkové morální poučení, ale přesto se dá na ni dívat z vícero úhlů a budu o ní ještě chvíli přemýšlet, což je přesně to, co u knih hledám.

Michel19
01.01.2018 4 z 5

Úžasná kniha...určitě doporučuji

jobile
30.11.2017 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha na mě působila hrozně levným dojmem. Málo příběhu, hlavně ať to natáhneme na co nejvíc stran. Nic nevysvětluje, nic se tam neděje. Tedy krom nekonečného nahánění se "zápornou" postavou, která nakonec není až tak záporná? Zápletka hlavní postavy je jasná prakticky od začátku, ale budeme se tvářit, že by to nikoho nenapadlo a povykládáme to pomocí ministřípků minulosti jednou za padesát stran. Bohužel, za mě nemohu doporučit, když je tu spousta jiných knih, které (oproti této) rozhodně stojí za přečtení.

Kate_Hall
01.11.2017 5 z 5

Od knihy jsem nevěděla co očekávat, byla to prostě jen kniha která mě zaujala svým příběhem. Po pár stránkách přečtení jsem věděla že tato kniha nebude obyčejný young adult žánr, ano je to YA, ale má to své výjimky, smysl té knihy a smysl který se nám snaží autor naznačit, je smysl o životě o tom jak může existovat něco víc nebo nemusí ? V posledních kapitolách poznávám že vlastně celý život hlavních hrdinů i náš je jedna velká otázka bez odpovědi. Kdyby se našla odpověď rozvinulo by to mnoho dalších otázek na které bychom nevěděli odpovědi a takto by to šlo dál a dál.

Kniha byla opravdu úžasně napsaná, děj se nedal předvídat a to ani další stránka, autor Patrick Ness napsal skvělou knihu, která vás pobaví ale také vám něco možná řekne a možná se kvůli ní zamyslíte.

Mynny
19.10.2017 2 z 5

Něco mezi Matrixem a průměrnou epizodou Black Mirror, trochu nepochopitelně natažené na 400 stránek. Postavy mi připadaly relativně dobře zpracované, naopak neustálé honičky s Driverem jsou naprostým selháním autora, něco tak zbytečného jsem dlouho nečetl. Celkově mám z knihy rozporuplné dojmy, dočetl jsem, ale ani závěr za to nestál, nemůžu bohužel doporučit.

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Nie som z nej až tak paf. Či to bolo tou neskorou hodinou, alebo tým, že mi kamoška nasadila chrobáka do hlavy, proste musím s jej názorom súhlasiť. Nie je to nič nové. Musím sa pohrabať u našich v starých sci-fi antológiách, ale podobnú tému som už určte čítala. Možno nie spracovanú týmto spôsobom (tínejdžeri), ale aj tak. Aj o zmrazovaní, aj o opustenej budúcnosti, aj "inej" realite, ktorú prežívajú spáči, čiže v podstate o matrixe... Takže to "niečo viac" ma trochu minulo. Bolo to ale ok, verím, že si nájde svojich čitateľov. A keby sa autor nemusel opakovať (ale opakoval sa), tak ako poviedka by bolo pútavejšie.

trosečníci

Patrick Ness