Něco si přej

Něco si přej https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409193/bmid_neco-si-prej-Cqd-409193.jpg 2 73 28

Elyse Schmidtová je malá, obrýlená a trpí juvenilní idiopatickou artritidou. Oproti své nejlepší kamarádce Kath, která je oblíbená a daří se jí, na co sáhne, si přijde jako šedá myš. Navíc je platonicky zamilovaná do spolužáka Joshe. Elyse, Kath i Josh letí se školní kapelou do Paříže, když v letadle propukne panika a stroj se začne řítit k zemi. Elyse nechce zemřít nepolíbená, a tak dá Joshovi pusu. O necelé dva roky později jsou Elyse a Josh šťastně zamilovaní. Jako jediní přežili leteckou katastrofu a dlouhý pobyt v nemocnici je sblížil. Skoro jako by je dohromady svedl osud. Všechno je dokonalé, dokud střípky Elysina života nezačnou ztrácet smysl. Elyse se snaží být šťastná a nic si nepřipouštět, ale má čím dál častější výpadky paměti. Cítí, že se děje něco divného, že na něco hrozného zapomněla…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

You Are The Everything , 2018

Nikychlupova
06.02.2020 4 z 5

Styl, kterým byla kniha psaná se mi velmi líbil, ani příběh nebyl špatný, ale některě pasáže jsem nepochopila a závěr knihy byl pro mě neočekavaný.

AlisMay
04.02.2020 2 z 5

Kniha se mi nakonec docela líbila. Trochu jsem některé věci nepochopila,ale jinak to byla velmi čtivá kniha. A ten konec mě dostal možná bych ho,ale více prožívala kdyby jsem se do postav vžila což se mi pro malý popis jejich osobnosti moc nepodařilo. Kdyby nebylo konce tak je tato kniha o ničem.Hodnotím průměrem

_Káťa_
10.11.2019 odpad!

Kniha mě vůbec nebavila, až na konec, který byl rozhodně nečekaný.

eliska2126
05.11.2019 3 z 5

Tuhle knížku jsem zprvu ani neplánovala číst, ale díky tomu, že jsem ji vyhrála v soutěži, tak jsem se do ní pustila. Nic jsem od toho neočekávala a dobře jsem udělala. Napřed jsem si nemohla zvyknout na styl vyprávění, ale pak už to bylo v pohodě a nerušilo mě to jak na začátku.. Některé části ale byly dost nezáživné a moc mě nebavily. Párkrát jsem se chytla, že vlastně čtu a nevím o čem. Celkově se mi knížka zdála dost přemrštěná. Moc se mi nezdá, aby někomu, kdo přežije pád letadla zbělaly vlasy atd. Hodnotím jako takový průměr.

petuzla5591
20.10.2019 2 z 5

Kniha mne docela zaujala anotací, tak jsem si ji půjčila v knihovně. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila. Přeskakovala jsem pasáže. Dělala jsem to nerada, ale přišly mi někdy nudné. Konec byl zajímavý a pro mě nečekaný. Ale jako celek nic moc, aspoň dle mého názoru.

Kayla
18.10.2019 odpad!

Knihu jsem bohužel nedočetla. Fakt to nešlo. Jediné plus knihy je, že je vcelku čtivá, ale příběh je fakt špatný. Buď je to špatným překladem nebo fakt autorkou.Škoda, anotace slibovala daleko lepší příběh. Hlavní hrdinka je dle mého názoru pěkně hloupá husa. Za mě katastrofa.

Andynka
20.09.2019 4 z 5

Tak to byl pro mě oříšek.
Když jsem začala knihu číst, chtěla jsem ji odložit. Hrozně mi při čtení vadilo, z jakého pohledu je kniha psaná. Velmi mě to při čtení rušilo. Ale nakonec jsem se začetla a příběh se mi moc líbil, i když byl místy naprosto o ničem... a měla jsem chuť to celé přeskakovat, protože jsem nějakým pasážím ani nerozuměla. Ale nakonec to celé do sebe tak nějak zapadlo... a já byla velmi překvapená, jak se mi kniha líbila.

SknihouVrukách
19.07.2019 2 z 5

Na knihu Niečo si želaj som sa veľmi tešila a bohužiaľ ma dosť sklamala a vo výsledku to bola priemerná YA kniha. Prvá časť knihy ma veľmi prekvapila. Bohužiaľ, druhá časť ma veľmi nebavila. Dej bol nezáživný,bez akcie. Skoro polovicu knihy ležali na deke a sledovali meteority. V knihe mi chýbal väčší popis postáv, a preto som si postavy neobľúbila. Tretia časť bola pre mňa dosť WTF, pretože som takýto koniec vôbec neočakávala. Na konci som úplne nepochopila druhú časť. Neviem,či to mal byť príbeh, ktorý hlavná hrdinka na začiatku písala alebo výplod jej fantázie,keď bola v šoku.

pro dívky

Autorovy knížky