Nechápej mě špatně

Nechápej mě špatně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294942/bmid_nechapej-me-spatne-MlK-294942.jpg 3 127 40

Ideální moderní romance pro fanoušky Jojo Moyesové. Kim a Harry se nikdy neměli v lásce a nic na tom nezměnilo ani to, že se Harry zapletl s Kiminou starší sestrou Evou. Zatímco Kim nikdy nechápala, co spontánní Eva na tomhle škrobeném bankéři vidí, Harrymu zas přijde Kimin život dočista k smíchu a nebojí se dát jí to najevo. Když se však náhle ocitne v sázce život té, kterou oba nejvíc milují, předsudky musí jít stranou. A nakonec možná existuje i víc věcí, které dokážou milovat společně…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Don’t Get Me Wrong , 2015

JanaPol
20.03.2018 1 z 5

Nedočetla jsem.

veronika9143
23.02.2018 2 z 5

Většinou se snažím na knize najít něco pozitivního, bohužel tady mě štvalo úplně všechno. Postavy jsou špatně vykreslené, Kim už snad hloupější být nemůže. Hrozně utahané, místy nelogické, neustále se řeší jedno a to samé. Tentokrát jsem přeskakovala i pasáže, jen abych to dočetla. Přirovnávat knihu ke knihám Jojo Moyesové je výsměch. Tohle se, opravdu, ale opravdu nepovedlo. Doufám, že už autorka nic nenapíše, protože na tohle je škoda papíru....

lenochod6
29.10.2017 3 z 5

Super nápad a postavy, ale to provedení mě moc nechytlo, některé části jsem přeskakovala, nebylo to moc napsáno čtivě a konec byl velmi rychlý a vlastně skoro nevysvětlen, takže zklamání, i když oddechovka pěkná.

Leňulaaa
11.10.2017 3 z 5

Takže kniha se mi docela líbila. Hrozně jsem se na ni těšila a nakonec jsem měla problém s dočtením. Děj byl poměrně zajímavý jen mi vadilo, že když jsem konečně začala chápat kapitolu (o koho v ni jde a o co) tak většinou skončila a začala jiná, která byla absolutně o něčem jiném.

padajicidvere
19.09.2017 1 z 5

Nejvíc mě mrzí, že jméno Moyes je spojováno s touto knihou. Mrzí mě to víc než to, že jsem knihu vůbec četla. Děj se mění z věty na větu bez upozornění, člověk se rychle ztratí.. Averze Kim je sice stupidní, ale zvrat na konci je ještě hloupější. A jako lusknutím prstu od nenávisti k lásce, protože každý dost dobře ví, že hranice mezi těmito city je tenká jak papír.. Upřímně, mít sestru jako je Eva, zabila bych ji, taková netečnost.. Ještě aby nebyla klidná, když si dá špeka. A pak perlička ke konci. Bál se vyjádřit, protože by ho mohla odmítnout. Takže raději mlčel a nechal ji, ať je na něj na veřejnosti i v soukromí navztekaná, a ať se i ztrapní. A jako puberťák byl zavřený s Evou v pokoji, strávil s ní tolik let, skoro denně s ní byl, a nic? Ani jednou? To je sci-fi a ne romantika.

Hayley_Wilson
06.09.2017 2 z 5

Děj se táhl na můj vkus pomalu. S postavami jsem se nesžila. Celou knihu se nic moc podstatného nedělo a až na posledních stránkách nastal zvrat, se kterým jsem nevěděla, jak se poprat, protože mi to tam prostě nesedlo, přesto jsem za to zpestření byla ráda. Chyběl tomu nějaký ten náboj. Nicméně jsem se tím prokousala a s vědomím, že je to odpočinkové čtení, ani nelituji, že jsem to přečetla celé, přece jen to několik světlých momentů mělo.

Jane100
15.07.2017 1 z 5

Tato kniha by zfleku mohla vyhrát cenu za blábol měsíce.

Mishell14
03.04.2017 3 z 5

Od začátku jsem tušila, že se nakonec dají dokupy i když se autorka moc snažila nastínit to tak, aby to vypadalo jinak. Zajímalo mne tedy jak se ten jejich vztah vyvine a ono na to zbylo pár stránek a už byl konec knihy takže pro mne trochu zklamání. A rozhodně bych tuhle knihu nedoporučila jak je i na knize napsáno pro fanoušky Jojo M.

Dandy1
27.03.2017 3 z 5

Ačkoliv v knize není mnoho postav, ztrácela jsem chvílemi orientaci. Konec mě mile překvapil, protože už jsem neměla žádná očekávání. Brzy jsem se smířila s tím, že úroveň Jojo Moyes to mít nebude.

Mufka
22.03.2017 4 z 5

Také jsem nečetla nic od autorky, která je na obálce zmiňovaná. Kniha se mi ale líbila, v postupném odkrývání příběhu jsem si chvíli myslela, že už vím, o co přesně jde, následující stránky mě zase vyvedly z omylu a pak ještě jednou.. :-) Tak by to asi mělo být :-)

Dreisii
23.02.2017 4 z 5

Jojo Moyes jsem ještě nečetla,takže nemohu posoudit ,ale tahle knížka se mi líbila,nenáročná líbil se mi Harry a věčně naprdnutá Kim :) Těším se co dalšího autorka představí.

bookcase
22.02.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale chyběl tomu jistý šmrnc. A vadilo mi, jak autorka skákala z ich formy do er formy, nemohla jsem se hned zorientovat.

Michaela91
17.01.2017 1 z 5

Knížka nebyla úplně špatná ale reklama, že je kniha podobná jako od paní Moyes si myslím,že nebyla na místě. Nebavila mě a nutila jsem se do čtení. Přiznám se že ani pořádně nevím o co v knize šlo.

kanitsuj
03.01.2017 4 z 5

Knížku jsem si zamilovala, neb téma, kterým se zabývá je mi velmi blízké a knížek, které by byly podobné a přitom realisticky zpracované, je velmi pomálu. Začátek navíc absolutně nedává tušit konec - domnívala jsem se, že věc se má trochu jinak a Harry a Kim se setkávají v nemocnici kvůli Evě... Toto zahrání si se čtenářem posouvá příběh trochu dále, než je u podobných románů obvyklé. Souhlasím s předchozím komentářem - hlavní hrdinka mi byla spíše nesympatická a také jsem měla pocit, jako by se 99% vyprávění odehrávalo v jakémsi stínu a teprve v samotném závěru se přesunulo do polostínu, ale to je nutno asi připočíst závažnosti probíraného. Též souhlasím s tím, že úvod některých kapitol působil zmateně a bylo obtížné se orientovat, kde se právě hrdinové nachází a místy dokonce i kdo je aktuálně mluvčí. Budu ovšem velmi ráda, když si budu moci v češtině přečíst i druhý autorčin román a pevně věřím, že ho IKAR přidá do svého nakladatelského plánu:-)

NicaCola
08.11.2016 2 z 5

Souhlasím s komentáři pode mnou. Knihu jsem si půjčila a přečetla, protože mě nadchlo, že je pro fanoušky J.M. ... rozhodně s tím nesouhlasím! Knihu jsem nechápala, kapitoly byly zmatené. Než jsem pochopila, co se v dané kapitole děje, tak najednou skok někam úplně jinam. Hlavní hrdinka mi taky nesedla...a...happy end? No prostě za mě vážně NE :(

romana9089
26.10.2016 4 z 5

Mě se knížka líbila moc. Sice souhlasím s předchozími názory v tom, že s Jojo Moyes to moc společného nemá. Ale i tak super oddechová knížka.

AnetHol
28.09.2016 1 z 5

Jediným důvodem, proč jsem si knížku koupila, je tento: Ideální pro fanoušky Jojo Moyesové. ALE s knihami Jojo Moeyesové se to nedá vůbec srovnat, tato kniha ji nesahá ani po kotníky :( . Jedním slovem - hrůza. Jediné co se mi na knize líbí - její obal.

avalsoraj
11.09.2016 1 z 5

Nechápej mě špatně stojí na obálce, ale já se musím přiznat, že jsem to asi nepochopila vůbec. Kniha se čte dost těžko, když po pár stranách začnete hlavní hrdinku, která téměř nesleze ze stránek, bytostně nesnášet. Její chování, postoje a myšlenkové pochody jsou občas opravdu nepochopitelné a ani vykonstruovaný happy-end mě nepřesvědčil. Těm, kdo se teprve chystají knihu číst, vzkazuji: nedělejte to, je to ztráta času.

hlina
06.08.2016 3 z 5

Zpočátku mi knížka přišla taková nijaká, ale pak to najednou začalo dávat smysl a já nemohla přestat číst. Nicméně dialogy byly vyumělkované, strojené.
Nemohu o sobě říct, že bych byla fanynkou Jojo Moyesové, ale když už se o ní píše v anotaci, tak tato knížka jí sahá tak po kolena.

kneslova
29.07.2016 4 z 5

Myslím velice dobře napsaná kniha, dávám 4 body zřejmě jen proto, že mi hlavní hrdinka s jejím konáním byla fakt dost nesympatická , což se nezměnilo až do konce ...

Autorovy knížky

2016  56%Nechápej mě špatně