Nech mě vyprávět o lese

Nech mě vyprávět o lese https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458942/bmid_nech-me-vypravet-o-lese-BF8-458942.jpeg 5 9 8

Kniha pro nejmenší posluchače, nadšené vypravěče a začínající čtenáře. Básničky v ní jsou složeny z hlásek těžkých na výslovnost, které je třeba s dětmi neustále procvičovat. Vyprávějte si společně o lese a zvířatech v něm ukrytých.

hrdlickova_61
22.03.2023

Knížka se mi líbí, a to jak vkusné obrázky, tak verše. Jen mě zarazilo, že mezi běžná zvířata našich lesů je zařazený i mýval, ačkoliv to je Američan a v Evropě (hlavně v Německu) se rozmnožil podobně jako králíci v Austrálii.

Nemá tady domácí nepřátele a je tady u nás v nezasloužené výhodě mezi původními druhy. Škodí jim jak potravní konkurencí, tak tím, že je přizpůsobivý a žere, na co přijde. Ohrožuje tím ptactvo (vybírá i dutiny a budky), plazy (včetně kriticky ohrožené užovky stromové), atd. Nemoci naštěstí příliš nešíří, ale vyloučené to není, navíc některé parazity může přenést i na děti (viz např.: https://sedmagenerace.cz/myval-severni-roztomily-previt/).

Není to, zkrátka, nic radostného, že se dostal i do naší přírody, a přitom za to nemůže ani on sám, ani naši domácí tvorové...

yaoiyuri
11.12.2020 3 z 5

Ilustrace povedené, básničky ucházející.

Ctenarka116
01.12.2020 5 z 5

Nádherná knížka pro děti. Skvěle zpracovaná technika i ilustrace. Děkujeme.

Kraken865
01.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Určitě všem doporučuji. Děti se díky básničkám učí správnou výslovnost a ještě k tomu je nádherně ilustrovaná. Za mě 5 hvězdiček!

1234401
01.12.2020 5 z 5

Velmi pěkně ilustrovaná kniha s krásnými básničkami pro nejmenší. Jsem moc ráda,že ji máme v knihovně.

8666
01.12.2020 5 z 5

Krasna knizka plna basnicek pro nejmensi se spoustou krasnych ilustraci. Velmi se nam libi!!

luciehavlov
01.12.2020 5 z 5

Knizka je moc krasna, basnicky podporuji spravnou vyslovnost deti, jsou vtipne a trefne. Je nadherne ilustrovana. V nasi rodine je velmi oblibena.

5214
01.12.2020 5 z 5

Mohu jen doporučit. Krásné obrázky a básničky, které pomáhají s výslovností.

Kniha Nech mě vyprávět o lese je v