Nebula 1966

Nebula 1966 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28322/bmid_nebula-1966-8s4-28322.png 4 26 1

Cena Nebula Awards – počínaje rokem 1965 je každoročně organizována, volena a vyhlašována společností Američtí spisovatelé science fiction a fantasy (SFWA) k poctění nejlepších SF děl posledních 12 měsíců. Je udělována v pěti kategoriích: povídka, noveleta, novela, román a scénář (rozhlasový, televizní, filmový). Tento výběr seznamuje s vítěznými díly za rok 1966 ve dvou kategoriích a je doplněn o dalších osm nominovaných povídek.... celý text

Povídky Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Mustang

Nebula Award Stories 2 , 1967

Terror
18.03.2021 4 z 5

Jako u každé antologie, každému sedne něco jiného.
Nejvíce se mi líbily povídky P. K. Dicka, Boba Shawa a Robina Scotta. Co mě naopak nebavilo vůbec, byl pokus jediné ženské autorky v tomto svazku Sonyi Dormanové.
Co ovšem převyšuje všechny povídky je doslov pánů editorů. Ani se nechce věřit, že jej napsali tak strašně dávno. (Jo, ani Terror ještě neexistoval). Hodnocení americké SF šedesátých let a hlavně filosofie nakladatelů, v tom vidím naprosto přesnou nedávnou minulost a také současnost SF české.
Třešničkou na kokosce jsou poté obsahy důležitých knih daného roku a medailonky autorů. Po stránce vydavatelské je to skvost a je škoda, že u nás s touto řadou Mustang, ani žádný další pakůň nepokračoval.