Nebojím se tmy

Nebojím se tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295872/bmid_nebojim-se-tmy-bsx-295872.jpg 5 44 15

Bojí se vaše dítě tmy? Malý Tomík ano. Stejně jako skoro každé dítě na světě. Když je hluboká noc, začnou ho trápit otázky a začne mít strach. Co vidí ve svém pokojíčku? Strašidlo? Nebo jsou to hračky? Nádherně ilustrovaná interaktivní kniha dětem ukáže, že se nemusí bát! Na každé stránce si mohou „rozsvítit“ a hned uvidí, že strašidelně vypadají ve tmě i naprosto obyčejné předměty. Zábavnou formou dětem ukážete, že nemusí mít strach ze tmy!... celý text

lyrra
04.05.2020 5 z 5

Parádní, čteme neustále.

Y2T
02.07.2019 odpad!

Bohužel opakované negativní zkušenosti - děti, které se tmy nikdy před tím nebály, se po přečtení této knihy tmy bát začaly.

m.zirhut
20.06.2019 5 z 5

Moc pěkné, děti jí chtěly číst každý večer.

marketakraketak
29.05.2019 5 z 5

Krásná, jednoduchá a oblíbená u syna (4 roky)

Marika Vanova
29.01.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka s posuvnými obrázky, kdy děti poznávají, že to velké strašidlo v rohu pokoje je vlastně věšák plný oblečení apod. Škoda, že jsem tuto publikaci nemohla prozkoumat jako malá, možná bych se ještě po čtyřicítce nebála temných koutů :-)

Covenant
23.04.2018 5 z 5

Díky této knize, už se nebojím tmy. Teď už vím, že zloděj, co mě v parku chce přepadnout a okrást, je jen sova, co sedí vlkovi na zádech a vrah, co se mi vloupává do bytu, jen ožralý soused, co si spletl dveře. Stačí jen rozsvítit baterku. Zhasnout. Rozsvítit. Zhasnout. Rozsvítit.... Ty malý děti to fakt baví

anetka.repova
18.02.2018 5 z 5

Ty jo, to je tak pěkná knížka. Jednou koupím dětem! :)

Dáma s hrnstjm
04.12.2017 5 z 5

Syn se sice tmy (zatím) nebojí a bubáky neřeší, ale z knihy byl nadšen. Je to skvělý nápad. Ilustrace jsou velmi vydařené, snad se brzy zase něčeho od Jakuba Cenkla dočkáme, běžně totiž ilustruje především pro zahraniční trh.

Arenga
07.08.2017 5 z 5

četli jsme se synem, jednoduchá knížka pro nejmenší, krásné obrázky

Eorin
14.07.2017 5 z 5

Jednoduchá, ale krásná. Pro děti ideální a mám vyzkoušeno na neteři i synovci, že funguje, jak má - tedy, že se děti už tmy nebojí.

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Se synovcem čteme a rozsvěcíme baterku pořád dokola. Předpokládám, že to svědčí o tom, že je kniha pro děti opravdu více než vhodná,

Princezna22
06.01.2017 5 z 5

Dcerka je s knihy nadšená.. Ráda si ji prohlíží atd...

Snoocer
07.11.2016 5 z 5

Líbilo se mi to, bylo to legrační.

DennisMoore
16.09.2016 5 z 5

Tuhle krásnou knížku si domů rozhodně kupte - a je úplně jedno, jestli se vaše dítko tmy bojí, nebo ne. Pokud ano, nádherné ilustrace mu názorně ukážou, že se přece nemá čeho bát, pokud ne, dobře se pobaví. A vy také.

Fantasysvet
15.09.2016 5 z 5

Napriek tomu, že leporelo obsahuje iba 7 posuvných obrázkov, sprievodný text dopĺňajú informáciami nasiaknuté ilustrácie Jakuba Cenkla, ku ktorým sa môžu deti spoločne s rodičmi i pedagógmi stále vracať a objavovať nové skutočnosti, ktoré z úplne obyčajných vecí robia veci strašidelné. Inscenácia, po ktorej autorka knihy siahla, aktívne organizuje a rozkladá rôznorodé parametre obrazu, a to od zaostrenia a kompozície, cez výber uhlu záberu i postáv, po hru so svetlom či tieňom. Abstraktný jazyk vizuálnych komponentov vo vnútornej štruktúre obrazu umocňuje či už dynamiku prítomnej sekvencie, ako aj rôznych drobných scén, z ktorých sa výsledná ilustrácia pre dieťa skladá. Technický scenár vďaka tomu funguje prirodzene a od prvej strany zdôrazňuje a podčiarkuje takú informáciu, ktorú sa prítomný rozprávač (ukrytý niekde v úzadí) snaží detskému príjemcovi za výraznej pomoci rodiča alebo pedagóga odovzdať.

Interaktívna kniha Už sa nebojím tmy oplýva zmyslovosťou, konkrétnosťou, názornosťou, hravosťou, reálnosťou i fantastickosťou. Všetkými dôležitými atribútmi, ktoré detská kniha musí mať. Ak máte doma hrdinu, ktorý už dávno nemá dva roky a stále sa bojí tmy, kúpte mu rozprávkový návod Heleny Haraštovej, ktorý ho naučí poraziť nielen strašidlá v rohu jeho detskej izby.

prvotina strach tma pohyblivé prvky

Helena Haraštová
česká, 1987