Nebezpečné útočiště

Nebezpečné útočiště https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127625/bmid_nebezpecne-utociste-ZcA-127625.jpg 4 134 134

Lil je velká milovnice zvířat a od dětství se jim snaží pomáhat. Dlouhá léta pracovala na projektu, který byl ztělesněním toho, čemu říkáme životní sen. Konečně se povedlo a Lil otevřela svou vysněnou záchrannou stanici pro divoká zvířata. Pracuje usilovně na bezproblémovém chodu stanice a na nic jiného nemá čas ani myšlenky. Jednou najde surově ubitou pumu. Rány krásné šelmy vypovídají o neobvyklé brutalitě neznámého útočníka a dlužno podotknout, pro něj je lepší, že Lil zatím nezná jeho totožnost. Při pohledu na zranění ubohého zvířete by byla lehce schopná vzít spravedlnost do svých rukou. Chce pachatele vypátrat, ale neví si rady, a tak nerada přijme nabízenou pomocnou ruku dávného přítele z dětství. Ani jeden z nich netuší, co všechno bude ve hře a kam je společné pátrání zavede... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Black Hills , 2009

Renca.ch
08.10.2022 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, zdlouhavý opakující se děj, od začátku bylo jasné jak příběh dopadne, hlavní hrdina takový nemastný, neslaný, víc mě bavil začátek z minulosti než příběh ze současnosti...popis přírody a ochrana zvířat pěkný, ale knihu bych už znovu nečetla.

petraj30
21.01.2022 5 z 5

Tohle bylo super. Práce na farmě, zvířata, nádherná divoká příroda.... Kdybych mohla, tak se hned stěhuju.
Všichni hrdinové, ať mladí nebo staří, se mi moc líbili. Moc jsem jim ve všem fandila. Jen z Coopa jsem neměla úplně dobrý pocit, ale jsem ráda, že to dokázal nějakým způsobem vysvětlit a ospravedlnit svoje činy.
Odhalení pachatele bylo pro mě překvapením, ke kterým se v takových knihách moc často neschyluje, ale vůbec to na napětí neubralo. Ale ten konec mohl být jako vždy o pár stránek prodloužený.
Velmi povedená a krásná kniha, ke které se s radostí vrátím.

raty
26.07.2021 4 z 5

Přesně takto se mi Nora Roberts líbí. Romantická kniha s napětím, která tentokrát zabrnká i na strunu milovníkům zvířat. Skvělá oddechovka.

Kudík
05.01.2021 5 z 5

Paráda. Hlavní postavy, ať už Lil s rodiči, anebo Coop s prarodiči, Tansy, Farley.... všichni jsou vykresleni hrozně sympaticky. Lil a jejímu týmu jsem záviděla jejich práci, a to i to kydání hnoje. :) Loni jsem si to živě zkusila u slonů, ale kočky jsou kočky. Lidských i zvířecích obětí mi bylo líto. Hlavně ten zbytečný masakr bezbranné pumy. Líbil se mi popis práce, okolní přírody i rozličných vztahů. Za Bejby, Kleo, Borise a Delilu nemohu hodnotit ani jinak. :)

avad
02.03.2020 4 z 5

Příběh knihy se mi velice líbil. Je napínavý a zajímavý. Autorka překrásně popsala krajinu. A nakonec nechyběla ani láska, nejen ke zvířatům.

bekule
03.01.2020 5 z 5

4,5
Výborně je tady popsán život,práce a vedení záchranné stanice divokých zvířat.Velká část knihy se motá právě jen kolem velkých i malých koček - pum,jaguárů,levhartů tygrů.Musím říct že tyto části mě bavily nejvíc, krásná divoká příroda, poznávání zvířat i nikdy nekončící práce kolem nich i starosti s vedením stanice,získávání sponzorů a vedle toho sousední ranč zaměřený na chov a pronajímání koní. Tím jak byl příběh vyprávěn už od jejich dětství mě dost připomínal moji první přečtenou knihu od NR - Útes - tam ta vztahová linie byla hodně podobná.
........................................................................................Výzva 2020/1

Szekynka
29.11.2019 5 z 5

Moje první kniha od Nory a teda….., vypadá to, že si přečtu i další. Moc se mi líbilo, že byl příběh psaný od doby, kdy se Lil a Coop potkali poprvé. Líbilo se mi, že to nebylo jen takové to klasické, jak každý jen vzpomíná, ale naopak autorka čtenáři popsala jednotlivé etapy jejich života, přátelství, lásku a jejich pohnutky.

Co se týče zasazení příběhu, tak to se u mě trefila: ranč, koně, divoké šelmy, pomoc zvířatům, život na samotě v panenské krajině, pohádková příroda…to prostě chceš ????. Bavily mě příběhy zvířat – Bejby, Šeba, Kleopatra, Boris, Delila a spol., vyprávění o nich bylo přesně něco pro mě a knihu to hezky podtrhlo. Docela se mi k téhle knize hodí i slavná věta: „Bejby nebude sedět v koutě“… no to teda nebude „plyšák“ jeden!!…kdo četl pochopí ♥♥

Na chvilku mě sice zklamalo, že odhalení padoucha bylo docela brzy. V tomhle směru jsem čekala malinko větší překvapení a napětí, ale zas bylo to psané jinak a jinak neznamená nutně špatně. To, že autorka prozradila, o koho jde a jaké má pohnutky, stejně neznamenalo, že jsou před ním Lil a Coop v bezpečí. Prostě mě kniha mě uchvátila od začátku do konce. Nemůžu tvrdit, že je dokonalá a že není místy trochu přitažená za vlasy, ale mě osobně se dotkla, snoubilo se v ní vše, co mám ráda a přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Četla jsem názory na knihu a opakovalo se, že je zdlouhavá, tak nějak nemůžu souhlasit. Pro mě byla „zdlouhavost“ děje naprosto v pořádku, naopak přišlo mi, že by to mohlo být delší.

Často se mi stává, že se na pokračování ve čtení těším jako malá Jarunka, ale málokdy se mi děje, že knížku odmítám odložit a jen po očku sleduju, že už je hrozně moc pozdě a říkám si: „Měla bys jít spát, vstáváš do práce.“ Docela boj s touhou číst a potřebou vypadat ráno v práci jako normální lidská bytost ????.

Jediné, co se mi nelíbí je obálka knihy. Když si představím, jak byla v knize popsána Lil a jak vypadá slečna na obálce trochu mě to naštvalo. Ty umělé „drápy“ co má slečna byly představě, jak vypadá Lil na míle vzdáleny., nebo třeba kde jsou ty její indiánské rysy – tmavé oči a havraní vlasy? V tomto případě bych dala před českou obálkou přednost té původní, ta se pro změnu nese v tom správném duchu.

Skalara
05.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, divočina a divoké kočky. Spousta informací, poblázněný indián s úchylnou představou o svém světě. Kniha mě vtáhla přímo do děje až mi bylo líto, že už mám přečteno. Jednou se k této knize určitě vrátím. Skvělá kniha...

brectanka
19.06.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Nory Roberts. 448 stran napětí, dobrodružství, přátelství a lásky. Hlavně lásky k zvířatům, přírodě a rodině. Nádherný a zajímavý pohled do denního provozu záchranné stanice pro velké kočkovité šelmy. Tento román čtu už počtvrté a vždy se mi líbí čím dál víc a pokaždé ji přečtu jedním dechem.

Barulikc
23.03.2018 2 z 5

Oproti jiným knížkám to má velmi zdlouhavý začátek a celá je taková rozvláčná. Autorka se hodně zabývá detaily a akce ubývá

angelbooks
19.02.2017 4 z 5

No... nevím, nevím... Tento díl nebyl úplně nejlepší, ale ani nebyl ten nejhorší :).
Většinou mě příběh bavil, i když jsem ze začátku a pak skoro na konci trochu přeskakovala stránky.
Coop byl jako postava takový... neobvyklý? teď mě jiné přirovnání opravdu nenapadá :D. A u hlavní hrdinky jsem měla taky zvláštní, neobvyklý pocit. Prostě to nebyli podobné postavy, na které jsem u N. Roberts zvyklá :), ale i tak to byl lepší průměr, nejradši bych dala 3,5 hvězdičky, což bohužel nejde :/ :D.

mrvikovak
05.09.2016 3 z 5

Příběh i postavy jsou fajn, ale zdlouhavost zabíjí napětí. Škoda, kdyby měla knížka o 100 stránek méně byla by skvělá.

sabca
17.08.2016 5 z 5

Po dlouhé době zase kniha od Nory Roberts, která mě moc bavila. Hezky se čtla od začátku a až do konce byla napínavá. Na rozdíl od jiných knih, kde až do konce čekáme kdo je vrah tady je známý o poloviny knihy a postupně sledujeme jeho myšlení. Do konce je to velmi napínavé. Doporučuji

vikimi
27.07.2016 3 z 5

Zajimave zvolene tema a prostredi deje, ktere me diky uchvatilo. Hlavni hrdinka Lil me bavila, i kdyz byla obcas trosku na zabiti. No a Coop(kdykoliv jsem cetla jeho jmeno, v hlave jsem slysela "Coop - vsechno dobre") mi uplne nesedel. Predstavovala bych si ho vic chlapskeho. Obcas mi prisel jako zenska.
Nektere vety byly az moooc sladke, ale Nora urcite nezklamala. Oddychove cteni a prijemna relaxace!

Laf
08.07.2016 4 z 5

Moc hezky napsané. Od začátku do konce se neustále něco děje, takže nezbývá čas se začít u čtení nudit. Doporučuji všem. Jako oddychové čtivo vynikající :)

Maťka71
29.03.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila,ale začátek byl trochu zdlouhavý.

xindl007
05.09.2015 5 z 5

Teprve druhá kniha od této autorky a na rozdíl od té předchozí se mi líbila. Příběh zapasovaný do krásné přírody, napětí i láska... nic nechybělo. Muže možná nezaujme, ale my ženy (hlavně ty s alespoň trošičku romantickou duší) podobné knížky jen vítáme :)

Zdenda20
05.07.2015 3 z 5

Zvláštní pojetí života v přírodě. No a vycvičená kočka je hezká pohádka.
Od autorky jsem již četl lepší.

Kodetka
02.03.2015 3 z 5

Úvod knihy mě velmi nadchl, o to víc mě pak zklamal zbytek. Únavné a nekonečné řešení vztahu dvou hlavních postav mě prostě nebavil, při tom hned od začátku bylo jasné, jak to dopadne... Naopak mi imponoval styl s jakým byl příběh vyprávěn, vtáhnutí do děje i popis krajiny. Je to tak na hraně, 3+. :-)

elenji
20.12.2014