Nebe ze zlata

Nebe ze zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426380/bmid_nebe-ze-zlata-z8C-426380.jpg 4 183 41

Skvěle napsaný romantický příběh, který vám připomene atmosféru románu Velký Gatsby v celé její dekadentnosti a kráse. Tajemná krása dlouho opuštěného panského sídla sedmnáctiletou Lou vždycky lákala. Natolik, že se začala vkrádat do sadu, který ho obklopoval, a nakonec i do domu, kam si tajně chodila číst. Její návštěvy ukončil až návrat majitelů. Dříve tiché místo ožilo a proměnilo se v dějiště nikdy nekončících večírků a plesů. Lou se s majiteli brzy spřátelila a život společenské smetánky si začala užívat plnými doušky. Vzdala se svých vlastních ambicí a propadla lehkomyslnosti. Brzy však zjistila, že rodina Cardewových má tajemství a že pod třpytivým pozlátkem se ukrývá prázdno a temnota...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Sky Painted Gold , 2018

Šebestová3
25.11.2020 4 z 5

Mám ráda Velkého Gatsbyho a tento román o prolínání světa zlaté mládeže z třicátých let mi ho v mnohém připomněl. Hezký čtení.

any37
04.11.2020 5 z 5

Tahle knížka se přesně trefila do mojí momentální nálady, kdy jsem netoužila po žádném akcí nadupaném fantasy. Úžasné popisy díky kterým máte chuť, se na to místo hned přestěhovat a žít život hlavní hrdinky.
Skvěle vykreslené postavy, každá má svůj příběh, historii. A můžu říct, že mi vlastně všechny sedly nebo jsem alespoň žádnou z nich nechtěla zabít.

lokonla
22.10.2020 4 z 5

Klasická letní romance, kterou přečtete, když se opalujete na pláži.
I tak se mi kniha moc líbila, byly tam skvělé popisy a přiblížilo mi to krásně Zlatá léta (stejně jako Gatsby).
4 hvězdičky dávám za předvídatelný děj ;)

Ruru
11.08.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila, párkrát jsem se i zasmála. Například u “podpořil mě asi s tak velkým nadšením, jako kra na poušti” :)

jaroslava1
03.08.2020 5 z 5

Super čtení

sydneysage04
12.07.2020 5 z 5

Krásné letní čtení, akorát od toho ,,tajemství rodiny Cardewových" jsem čekala něco víc tajemného.

tereza1198
21.06.2020 3 z 5

Tohle byla docela pohodička. Takové průměrné letní čtení. Líbila se mi přestava toho, že mě najde banda boháčů a bude se mnou pařit celé léto. Je pravda, že jsem nepochopila, co jim na Lou připadá, tak fascinující. Příběh z hlavy brzy vyšumí jako růžové šampaňské, co tam pořád pijí.

hana8062
11.05.2020 3 z 5

Nebe ze zlata konečně dočteno. Další knížka s nádhernou obálkou, ale obsahem kterým jsem se ne a ne prokousat." Lou žije obyčejný život dívky na vdávání. Po sňatku její milované sestry na ni dopadá tíha vědomí, že ji také čeká nalinkovaný osud, námluvy, vdavky, děti. Shodou okolností se dostane do vyšší společnosti, na odvážné večírky smetánky v honosných róbách a k docela jinému stylu života. Sama však ví, že tenhle pozlacený styl může mít jen nakrátko, po konci prázdnin mladí a bohatí hostitelé zase odjedou." To byla taaaaaak popisná kniha. Šaty, koktejly, výzdoba, interiery, všechno detailně okomentováno. Zpočátku to bylo fajn, ale později už jsem z toho byla docela uondaná. Navíc druhá hlavní ženská postava mi byla možná neprávem nesympatická. Ale někoho kdo stále říká "ale huš" nebo "ale kuš" si prostě nedokážu zamilovat. Co mě tedy ještě štvalo, byla snaha nahňácat tam všechnu možnou problematiku, kdo nečelil rasismu, řešil LGBT , kdo ani to, ten měl depresi a i na sáhnutí na život zde dojde.... Romantická linka však byla moc milá, předvídatelná ano, ale rozkošná. Celkově tedy za mě tedy spíše průměr s krásným obalem.

Knihomolka97
19.04.2020 4 z 5

Příběh ve stylu Velkého Gatsbyho. Líbil se mi, ale čekala jsem ještě o trochu víc. Bylo to tajemné, honosné a místama velmi vtipné. Na mě tam ale bylo dost zbytečných a zdlouhavých popisů. Romantická linka ano, ano, anoo!

DreamerX9
05.04.2020 4 z 5

Bylo pěkné vrátit se do světa jako byl Velký Gatsby a kniha mě bavila. Byla romantická, v celku předvídatelná, žádný velký zvrat se nekonal a krásný happy end :)

Veruu95
19.03.2020 4 z 5

Pěkná oddechovka s příjemnou atmosférou. Děj není nijak převratný a je i dost předvídatelný, ale vlastně mi to ani nevadilo, ráda jsem si knihu přečetla :)

Neminem
15.03.2020 2 z 5

(obsahuje spoiler) Mohu říci, že až na nějaké poměrně úsměvné chvilky se v knížce nic moc (spíše nic, než moc..) nedělo a ten obrovský zvrat a tajemství rodiny Cardewových, o kterém se můžete dočíst v anotaci, je velmi předvídatelný... Vztahy byly též dosti předvídatelné a kniha prostě musela skončit happyendem po všech stranách.. Kniha se ale i přes to četla dobře, jen mne ničím nepřekvapila a v klidu bych se bez ní obešla.

Shaxx
09.03.2020 3 z 5

Tohle byla taková miloučká oddechovka.
Četlo se to dobře, hlavní hrdinka byla sympatická a ačkoliv to splňovalo určité klišé prvky a anotace byla více než velkorysá, co se přehánění o temnotě a tajemstvích týče, nevadilo to. Nemělo to přílišnou hloubku, ani si z toho člověk moc neodnese, ale jako jednohubka to bylo fajn. Ideální odpočinková četba, kdy člověk nepotřebuje moc přemýšlet a jen se pobavit.
Obálka krásná, ale ze zkušenosti vím, že moc nesnese, zlatá barva se snadno ošoupe, takže doporučuju moc netahat v batohu a tak :)

baru_lienka
08.03.2020 4 z 5

Kdo miluje Velkého Gatsbyho a art deco styl, nemůže být zklamaný. Kniha ze sebe úplně vyzařuje letní atmosféru (vlnící se horký vzduch, šumění moře, cvrkaní protivných cvrčků). Takže až si budete připravovat seznam letního čtení, nezapomeňte na tuhle knihu.

Red-haired
22.02.2020 3 z 5

Na mě tam bylo až moc povrchnosti, nablýskaného pozlátka, zdlouhavých popisů šatů, výzdoby, místností... všechno je prostě neuvěřitelně krásné, všichni jsou tak milí a OPĚT krásní... že bych se o postavách dozvěděla ale něco hlubšího, to nehrozí. Hrdinka vlastně tráví celé léto s lidmi, o kterých neví nic než to, co je patrné na první pohled, a ani ji to moc netrápí, protože žije přece v pohádce, kde šampaňské, koktejly, whiskey tečou proudem a vše kolem ní je nádherné. Romantická linka je pěkná, bavila mě i rodina hlavní hrdinky, tam jsou ty postavy mnohem zajímavější, jen nemají nejnovější šaty a šperky, takže pro Lou docela nuda.
Nechci být až tak kritická, ze začátku se mi kniha četla dobře, i závěr se mi líbil, ale dlouhé popisy scén nakupování, střídání klubů, a interakcí mezi lidmi v dost povrchním přátelství, nejsou nic pro mě, takže jsem se značnou část knihy vůbec nebavila a spíš rozčilovala nad tím, nad čím se hlavní hrdinka blahem rozplývala...

Majka1979
20.02.2020 5 z 5

Naozaj ma príbeh dostal. Čakala som, že to bude zaujímavé, no pre mňa to bolo dych vyrážajúce. Neskutočné, nádherné, také živé, stále sa niečo dialo a nie je šanca nudiť sa. Krása. Rada sa ku knihe ešte vrátim. Knihu vrelo odporúčam.

bookcase
16.02.2020 5 z 5

Jééé, to bylo krásné. Moje oblíbené historické období, úžasný Cornwall a hezká, čistá romantika.

Luc.i
09.02.2020 5 z 5

Takže pro začátek úplně DOKONALÁ obálka. Koupila jsem si ji a pak jsem celou cestu vlakem domů fascinovaně prohlížela každej milimetr a vždycky když jsem kolem ní doma prošla tak jsem na ni zírala fakt pecka. Na styl jsem si tak prvních padesát stránek zvykala nemohla jsem se sžít s tim že jsme v Londýně ( od Gatsbyho jsem zvyklá na New York ) a vlastně mi moc neseděla ani ta doba ale pak jsem si zvykla a litovala jsem ze jsem tady a ne s nimi na ohromném večírku krásných šatech. Postavy jsem si oblíbila všechny ale nejvíc samozřejmě Roberta protože jsem fakt čekala až se objeví jeho jméno naprosto skvělej charakter. Celkový pět hvězdiček a těším se na další čtení.

Nela858
08.02.2020 4 z 5

Hodně jsem si oblíbila všechny postavy. Každá byla uplne jiná a každá zajímavá a svá. Příběh se mi moc líbil, ale nepotřebovala bych tam tak dlouhé “výplně” jako když byla Lou v Londýně.

nofreeusernames
30.01.2020 4 z 5

Pohádka o Popelce v gatsbyovském duchu. Jakože hezký, je to fakt čistá romantika, které hraje kulisy kupa večírků zlaté mládeže. Četlo se to dobře a dost rychle, je to taková vyloženě spotřební četba, takže ty 3–4 hvězdičky si zaslouží. Kvalitativně (a i atmosférou) mi to dost připomínalo Třpytivou hodinu od Iony Grey. Až budete chtít vypnout, přečtěte si to, ale jiné knížky na seznamu knih k přečtení kvůli tomu přeskakovat nemusíte. ????

bohatství tajemství první láska léto večírek

Autorovy knížky

Laura Wood