Navždycky

Navždycky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455572/bmid_navzdycky-8GH-455572.jpg 3 785 256

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?... celý text

Eorin
03.06.2023 3 z 5

Je to feel good jednohubka, oddychovka. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne, což není nutně na škodu. Bavily mě pop-kulturní narážky i svižnost a nenáročnost děje. Proč ale hvězdy dolů? S hl. hrdinkou jsem se moc neztotožnila, byla mi spíš protivná. Také mi vadilo typicky "české" prostředí s anglickými názvy, aby to vypadalo jako příběh z Ameriky, no ale nefungovalo to, aspoň ne pro mě.
Celkově ale jako nenáročná jednohubka na oddych mezi jinými, náročnějšími knihami, to bylo fajn

ester4597
31.05.2023 3 z 5

Jelikož jsem dostala vrámci spolupráce novou knihu od Oli, nezbývalo mi než začít prvním dílem a tak jsem se do něj rovnou pustila.

Úplně nemám co vytknout, příběh se četl velmi pěkně a svižně, postavy byly moc hezky zpracované, že jsem si dokázala každou z nich představit.
Pokud si potrpite na feel good romanťárnách, tak tahle vám padne jako ulitá.
Nicméně malé ALE se tu přece jen najde. Osobně mám rada, když nejsem schopna uhadnout jak příběh dopadne a v příběhu jste schopni ho uhadnout po pasáži, kdy hlavní hrdinka jde na rande s nejlepším kamarádem. Ale tohle je čistě muj osobní názor, takže u vás to muže být úplně jinak .

Napište mi do komentářů, jestli jste už něco od @nofreeusernames četli .

Adele02
13.04.2023

Tohle mi akorát sedlo do noty. Jo, su na to stará, jo, místy už to šlo trochu mimo mě, ale celkově to byla roztomilá oddechovka, a nic víc jsem od toho nežádala. Bavilo mě to víc než Miluju tě. Já vím, zdejší lovestory za mě fungovala mnohem líp a bylo to víc cute.

Vlci.Sestra
07.04.2023 5 z 5

Navždycky si podle mě zaslouží 6/5 hvězdiček. Celá série se řaďí do mých oblíbených. Dlouho jsem nečetla nic, co by mě tak vtáhlo do děje a rozesmálo. Popravdě bych ani nevěřila, že to napsala česká autorka, kdyby mi to někdo řekl.
Všechny postavy si mě naprosto získaly. Hlavně Mei a její závislost na čokoládě. A taky jsem fanynka Harryho Pottera, takže to o mém názoru bude něco vypovídat.

knihomolka27
08.03.2023 3 z 5

(SPOILER) DRUHÝ návrat ke čokoládožroutce Mei - a musím říct, že se mi kniha zamlouvala stejně jako poprvé néli o něco víc. Tenhle žánr normálně nečtu a přečtu si tak jednu knihu do roka, takže když už tak je tohle asi dobrá volba. Konečně mám doma všechny tři díly, takže si to všechno můžu přečíst naráz a zhodnotit.

A ted k příběhu - pořád mě tam hodně věcí vytáčelo stejně jako jsem roztála u každé popkulturní hlášky nebo narážky na filmy. Nejsem sice zarytý fanoušek Pottera, ale většinu těch filmů na co odkazovali jsem znala, takže jsem sama sebe plácala po zádech. Každopádně Mei je fajn hlavní hrdinka, skrz druhé čtení musím ocenit to jak nedokonalá vlastně je, její lehce skrytá snaha o perfekcionismus, neustále mít věci pod kontrolou tam vyplouvala na povrch a já si říkala, že je pro jednou fajn tu mít hlavní hrdinku, která není jen dokonalá a všechno jí jde od ruky. Travis mě pořád tak nějak vytáčel a Liam byl fajn, začátek jejich vztahu mi sice přišel lehce uspěchaný, ale nebyl to vyloženě ten nasírací pocit, že se to vzalo vyloženě odnikud. Ava se mi jako postava líbila, i když se mi zdá daleko víc nereálná než je Mei, ale taky se mi líbilo, že má vlastní slabinu a na její příběh jsem zvědavá. Samozřejmě ta druhá usmiřovací část mě už lehce vytáčela a lepší byly ty začátky, ale nakonec se to dalo a vyloženě mě to neunudilo.

Chování postav sice né vždy dávalo smysl, a některé až sentimentální nebo přeintenzivní prožívání naprosto hloupých nebo všedních věcí mi lezlo krkem, ale prostě jsem asi úplně nikdy nebyla extra zaláskovaná pubertačka, takže nemůžu posuzovat na kolik je tenhle lehce otravný a přecukřený stav pravdivý nebo naopak nadnesený.

Závěrem chci jenom potvrdit, že se opravdu nejedná o žádný prúser, spíš naopak mi přijde, že to je vcelku dost čtivá kniha, ve které je možná i víc než se na první pohled zdá, chvílemi je sice lehce hloupá nebo naivní, ale vynahrazuje si to trefným a neokoukaným humorem, který vás asi nenechá úplně chladnými. Né že bych někomu řekla, že tohle je to co si musí nutně hned ted přečíst, ale pokud po knize sáhnete tak si myslím, že by vás asi neměla nebo ani nemohla nějak víc urazit nebo otrávit.

Nikolka001
04.03.2023 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst a vracet se k ní, ale v konečném závěru se mi humor i postavy velmi líbily. Popřemýšlím, zda se pustím i do dalších dílů. :)

klarka41711
26.02.2023 5 z 5

Tak tahle knížka! Bomba! Přečetla jsem ji už dvakrát a bylo to totálně boží. Kniha se rychle čte. Má tam skvělé chatové zprávy. Autorčin humor byl úžasný. A postavy ještě lepší. Mei mi přišla sympatická. Liam byl úžasný hrdina. Moc jsem si ho oblíbila. Travis neboli nejlepší kamarád Mei, byl taky moc super a těším se na jeho knížku. Ava byla další skvělá hrdinka, co měla fakt šílené nápady, ale byla úžasná. Mám pocit, že neříkám nic jiného než slovo úžasný. Ale prostě tahle knížka taková byla. Veliké překvapení!

SněžnáSova
20.02.2023 5 z 5

Autorčiny knížky mě pokaždé dostanou a totálně odvaří. Prostě ,,ňuňatá " romantika ze střední co nemá chybu a už na první stránce víte že kniha bude boží. Já moc doporučuju ,protože tohle je láska NAVŽDYCKY!

Heaven001
06.02.2023 4 z 5

Super knížka na odreagování. Sympatické postavy a chemie mezi ústřední dvojící. Děj se dal sice lehce předvídat, ale vůbec mi to nevadilo. Určitě doporučuju milovníkům Young Adult :)

Jaehyun
23.01.2023 3 z 5

Líbilo se mi, že je knížka proložena textovými zprávami a obrázky, jenom mi to občas připomínalo povídky z wattpadu. Když budu mít možnost, přečtu si i další díly.

Konfu97
08.01.2023 3 z 5

Po knížce jsem sáhla s očekáváním oddechovky a to jsem také dostala. Rozhodně to není knížka k zamyšlení, ale typická slaďárna z prostředí střední školy. Hlavní hrdinka Mei mi k srdci moc nepřirostla, více mi byla sympatická její kamarádka Ave. U některých hlášek a narážek jsem se opravdu zasmála :D Celkové zpracování knížky (obálka, chaty uvnitř knížky apod.) jsou moc povedené, za to obrovská pochvala. :) Zkrátka dobrá oddechovka, když chcete vypnout, zasmát se a sem tam se zaculit :D

VéjaTarabová
05.01.2023 2 z 5

Samotnou autorku sleduji už dlouho pomocí hlavně instagramu, jakožto šéfku humbook teamu. V této branži se orientuje, proto jsem měla poněkud očekávání. Čekala jsem spousty popkulturních narážek a spíše uvolněnou atmosféru. To jsem v rámci možností dostala. K tomu se zde však odehrává nejvíc absurdní romantická linka. Většina interakcí hlavní hrdinky s potencionálními příteli je totální klišé. Spisovatelka si sama přímo nahrává do karet a jakákoli zápletka či samotný závěr jsou příliš jasné už od začátku. Asi mě zde nic nepřekvapilo, ani jsem se nedozvěděla nic zajímavého. Velmi primitivní feel-good příběh na oddechnutí. Musím ovšem vyzdvihnout samotné zpracování knihy. Pěkná obálka, kvalitní papír, vložené chaty z messengeru i s občasnými obrázky, dokonce číslování stránek nebo písmo kapitol je vážně hezké. Úplně nejlepší část byla ale děkovačka. Vtipnější jsem ještě nikdy nečetla, vážně neměla chybu.

„Pokud jsem na něco byla odborník, tak na to dostat samu sebe do pořádně špatné nálady. A ani jsem nepotřebovala pomoc zvenčí, prostě se to celé stalo v mojí hlavě.“

Knihotyna
05.01.2023 5 z 5

Mně tato knížka sedla :).
Musíte do ní zkrátka jít s tím, že dostanete slaďárnu a tu já jsem dostala a usmívala jsem se jako puberťačka, i když už ji nějaký ten pátek nejsem.

Kniha je velmi čtivá. Graficky je vymyšlená přímo geniálně.
Oceňuji, že v knize nejsou žádné drogy, alkohol, apod. (i u YA je toto dosti v módě).
Hlavní mužské postavy byly k sežrání (jsem tým Liam :D), ale miluju i Avu, její nápady a praštěnost. O Mei by se dalo uvažovat, ale nemusí nám sednout všechny postavy ;).
Filmové, knižní a seriálové hlášky zapojené do kontextu knihy mě velmi bavily a oživily děj :).

Na tuto knihu si zkrátka zvolte dobu, kdy budete chtít číst něco naivního, přeslazeného a vtipného :).

Mně se příběh líbil, byl pro mě zapamatovatelný a určitě se pustím i do dalších dílů :).

rozaaalie_
04.01.2023 2 z 5

Myslím, že můj počet hvězdiček sám o sobě dobře prozrazuje, co si o knize myslím, a můj názor potvrzuje také velká spousta negativních recenzí níže. Proto jsem se rozhodla jít na to jinak. Všichni už asi tušíme, co je „na knize špatně“, co se tolik nepovedlo a co se spoustě lidem nelíbilo. Ale já i přes poměrně nízké hodnocení našla také spoustu věcí, které byly skvělé a o ty bych se s Vámi ráda podělila. Co se mi tedy na Navždycky líbilo?

1. Autorčin styl psaní – Přesto, že se jedná o prvotinu, je dle mého napsaná dobře. Snad bych si troufla říct až skvěle. Po technické stránce je text zvládnutý na jedničku. Krásně to odsýpá, občas jsem se i zasmála a to ani nejsem pro tyhle vtípky cílovka.
2. Postavy – Osobně zrovna Mei není mým šálkem kávy, ale dokážu pochopit, jak by se v ní holky okolo 12-14 let našly. A protože čtenáře Navždycky tipuju do podobného věkového rozmezí, je to naprosto v pořádku. Navíc Travis je fakt roztomilý, o Liamovi nemluvě. Možná by nebylo na škodu dočíst se o tomhle „golden triu“ více informací do hloubky, ale na Feel-Good romantiku? Dostačující.
3. Pop-kulturní hlášky – Za mě moc milá věc. Asi nejlepší na celé knize. A docela originální, moc často se totiž nestává, že by postavy z knih přímo narážely na média kolem nás. Za mě skvělý způsob jak se odlišit od ostatních autorů. Hodně to k Ole sedí.
4. Nenáročné čtení – Pokud hledáte jednoduchý romantický příběh, u kterého budete moct jak se říká vypnout, pak je tato kniha skvělou volbou. Jak už jste se mohli dočíst z bodu 1., text je psaný opravdu čtivě, takže vám zabere asi okolo jednoho odpoledne s horkým šálkem kafe nebo čaje. Jednohubka jak se patří.

Tak a je to. Nerada to říkám, ale na podobný knihy už jsem asi stará . A právě fakt, že nejsem cílovka, hraje podle mě dost velkou roli v mém finálním hodnocení. Jsem ale přesvědčená o tom, že moje 13leté já by tuhle knížku zbožňovalo. Od Oly zatím nic dalšího momentálně číst neplánuju. Ale v budoucnu? Určitě. Ráda bych se totiž podívala, kam se za těch pár let psaní posunula.

ElikaS
12.12.2022 3 z 5

Na tuhle knížku už jsem asi stará. Přišla mi taková o ničem a po pár týdnech už si vlastně vůbec nepamatuji o čem byla. A to se mi nestává.
Jediné, co mě na knížce zaujalo byly chaty. Tenhle nápad mi přišel originální a bavilo mě to. Plus jsem ocenila odkazy na Harryho Pottera, který navždy zůstane mou srdcovkou :-)

Iva095
14.11.2022 4 z 5

Knížka u které jsem se nenudila. Příběh byl čtivý, zábavný, rychle plynul. Líbili se mi ty chaty a jak se celý příběh točil okolo HP. Příjemná oddechovka.

dikyzapozornost
15.10.2022 2 z 5

Opravdu čtivý a zábavný styl psaní s naprosto nesnesitelnou hlavní hrdinkou, která je jádrem celého problému, který tahle kniha kolem sebe má.

Nejsem cílová skupina, pro koho je to napsané, ale jsem za to spíš ráda, protože si neodnesu ovlivnění tím špatným příkladem, jakým Mei je.

A teď vážně, knihu bych si i užila, neboť, jak už jsme zmínila, autorka má fakt dobrý a čtivý styl psaní a dokáže vymýšlet situace a momenty, které od feelgood YA knihy očekávám, ale nešlo to, neboť jsem co stránku protáčela oči nad tím, jak hrozná Mei je. Její neskutečně dětinský přístup mě fakt vytáčel. Má také úhlavního nepřítele. Proč je její úhlavní nepřítel? Protože prostě proto! A tohle vysvětlení se táhne od začátku do konce snad na vše, co udělá. Za nic ve své podstatě nenese zodpovědnost, nebo je jí vše odpuštěno. Nehledě na to, jak je se vším hned hotová, jako tomu bylo při myšlence prvního polibku. Ale to bych vlastně i odpustila vhledem k věku, kolik jí je. Ale to ostatní už ne.

Ne, zmínky o čokoládě mi roztomilé prostě nepřipadaly, protože mi přišlo, že je to to jediné, co hlavní hrdinku má charakterizovat, a proto o tom čteme každou druhou stránku. Ne, díky.

Děj je vlastně fajn, jednoduchý s milostným trojúhelníkem, který do tohoto žánru patří. Ostatní postavy jsou takové nemastné, neslané, nikam se neposouvají. Grafické zpracování je skvělé, knihu to oživí a získává to ten teenagerovský nádech. Vtipné nebo trapné momenty jsou napsané fakt dobře. Přesně kvůli tomu bych podobné knihy četla dál. Ale prostě ta Mei.

Vzato kolem a kolem, mohla to být fakt dobrá kniha ve svém žánru, kdyby do popředí nebyla dosazená tato hlavní hrdinka. Kdyby autorka myšlenku, kterou tahle kniha má předat, lépe uchopila, nebála bych se hodnocení zvednout.

Jsou momenty, kvůli kterým bych po knize vlastně ráda sáhla znovu. A bylo jich dost. Ale dost jich bylo i na to, abych ji odložila.

Monni
21.09.2022 3 z 5

Nenáročná oddechovka na vypnutí mozku :D Byla jsem hrozně zvědavá jak dopadne to rande a jak to bude dál a jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a jsem za to ráda :D Určitě půjdu do dalších knih, ale asi ne hned. Vidím to na super vytahovačku ze čtecí krize nebo když člověk potřebuje opravdu vypnout a nepřemýšlet :)

Aveli
25.08.2022 4 z 5

Příjemná oddechová feel good romantika, přesně jak autorka slibuje. Být stále teenager, myslím, že bych tu knížku zbožňovala. Líbily se mi narážky na Harryho Pottera, Zaklínače a další filmy a seriály. Jediné, co mi trochu překáželo byly části, napsané tzv. storki, tedy chatovacích okének. Asi už jsem na to moc stará.

Radějka
03.08.2022 5 z 5

Trochu bojuju s tím dát feel good romanťárně 5 hvězdiček, ale když toto bylo tak super :D Inteligentní humor, slaďoučké, roztomilé. Chaty a filmové narážky tomu jen dodaly třešničku. Úžasný!