Návštěvníci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 2484 a počítač CML (CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA) signalizuje přelet neznámého tělesa, které může mít pro Zemi katastrofální následky. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace 25. století. Jisté řešení nabídne akademik Richard, který je specialistou na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence 20. století Adama Bernaua, který už jako malý chlapec objevil princip umožňující přesun kontinentů a zaznamenal jej do svých školních sešitů. Jejich nález by bezpochyby zachránil život na ohrožené planetě Zemi. Vědecká expedice dva muži a dívka vedená akademikem Richardem, se vydává do našeho století, aby našla sešity malého Adama Bernaua... O. Hofman s humornou nadsázkou konfrontuje náš nedokonalý svět s dokonalostí světa budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108527/big_navstevnici-Ler-108527.jpg 4.279
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Návštěvníci

Corso
17. února

Pise sa rok 1983 a Ceskoslovenska televize v koprodukcii so Svajciarskom, Francuzskom, Nemeckom (tym zapadnym!!!) toci Navstevnikov. Inak... asi vdaka tomu dojde par krat aj na nahotinku Daady Patrasove, co malym divakom vyvalilo ocne bulvy z dulku. Serial bol skvely, vtipny, kopec trikov. Kazdy chcel mat doma OKO 3, kazdy chcel ochutnat Amarouny. Z Abicka sme lepili papierovy model Lady Niva. Proste televizny sukcess... a na tu dobu parada.
Pise sa rok 1988 a v knihkupectve sa objavila Hofmanova kniha Navstevnici. Obsahuje zbeletrizovany dej serialu. Ako bonus pohlad na natacanie, odhalene niektore triky, a ze ich teda v seriali bolo! Hry s modelmi, kulisy z buducnosti, dom v plamenoch, hry s perspektivou, proste najlepsia trikarska skola. Ziadne pocitacove pixely, poctiva filmarina s napadmi. Takze kniha bola pre mna povinnost, hlavne ked vtedy sa serial nedaval v telke kazdu chvilu ako teraz. Jak sa vravi, cennejsie je to nahliadnutie do zakulisia, dej je lepsie zhliadnut, nezostarlo to ani po tolkych rokoch. Kniha sa v poho da zohnat po antikoch.

Monika1717
19.08.2020

Mám ráda knihu i seriál. Amarouny, kufr likvidátor, Adamův sešit a další vymoženosti z budoucnosti. Knihu ráda kdykoli znovu otevřu. Doporučuji všem, kdo seriál viděli i těm, kteří se na něj teprve chystají.


Usignolo
03.12.2018

Super, schválně jsem si nejdříve přečetla knihu (seriál mě v dětství minul) a teď se na to kouknu. Zrovna u tohoto věřím, že seriál bude ještě lepší než kniha.

SSTknihy
19.06.2018

Takové připomenutí a hutné shrnutí skvělého a neuvěřitelně populárního seriálu z 80. let, doplněné fotografiemi ze seriálu i natáčení a nechybí ani pár nakouknutí do zákulisí. P.S. pokud vás zajímá, jak probíhalo Humidování, tak vás zklamu – ani tentorkát to neprozradili. 

Lutzka
28.12.2017

Seriál mě kdysi nadchl více. Nevim, jestli je to jen věkem, nebo jestli knize něco chybí.

Torino
29.10.2017

Vzhledem k tomu, že je 1. vydání knihy datováno roku 1985 a seriál roku 1983, tak soudím, že tato kniha byla původně pouze scénářem pro seriál a poté se díky velkému zájmu z příběhu stala kniha jako taková. No a celý tento proces je na ta této knize znát. Kdyby ji totiž autor psal už původně jako knihu byla by jistě lépe propracovaná a já bych neměla pocit, že čtu krátké kapitoly, které na sebe ani nemusí navazovat. Ale co se týče příběhu jako takového, tak je to samozřejmě kultovka našeho mládí.

tatafa
07.08.2017

Možná protože jsem od knihy nic neočekávala, tak mne nezklamala, ale na druhou stranu ani nepřekvapila. Myslím si, že se dá říci, že kniha se mi četla relativně dobře, ale ničím mne výrazně neoslovila. A je to možná i tím, že jsem ani nikdy nebyla příliš velkým fanouškem televizního seriálu ...
Ač je by se televizní a knižní zpracování díla nemělo porovnávat, protože každé má své, u Návštěvníků musím říci, že z mého pohledu je seriál podstatně lepší. U knihy mi chyběly drobné slovní hříčky a velice osobitý projev herců, kteří příběhu dodávali jiskru. Přesto bych knihu vřele doporučila k přečtení a to především dospělým čtenářům, kteří si u knihy jistě rádi zavzpomínají na své dětství, kdy tento seriál v televizi běžel.

4xbabča
28.03.2017

Kniha se mi líbila, dobře se četla, ale ráda vzpomínám i na televizní seriál, který byl v době svého vzniku výborný.

1