Návštěvní dny u Šimka a Grossmanna

Návštěvní dny u Šimka a Grossmanna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134045/navstevni-dny-u-simka-a-grossmanna-iAH-134045.jpg 5 32 32

Výbor obsahuje televizní scénáře seriálu Návštěvní den, ve kterých najdeme 4 z nejpopulárnějších povídek Š+G. Na závěr knihy jsou zařazeny humorné testy inteligence. Jednotlivé pasáže knihy jsou spojeny Šimkovými vzpomínkami na historii vzniku a působení této dvojice komiků

hrdlickova_61
05.12.2021 5 z 5

Když tahle knížka vyšla, rozebrali si ji prý knihkupci pro své známé, dál se podělily knihovny a tím se celý náklad (44 000 výtisků) víceméně rozešel. My jsme ji ale doma měli a čítávala jsem si v ní tak často, že jsem ji uměla celou zpaměti. Od rozhovorů Karla Hvížďaly s Miloslavem Šimkem na téma spolupráce Š+G přes dialogy a povídky k písňovým textům.

Nejradši z toho všeho mám písničku o tom, jak „včera v poledne skončila montáž. Přišel ke mně pošťák a podával mi dopis. Byl jsem šťasten, jak může být šťasten filatelista, když drží v rukou cizokrajnou známku, daleko od svých, daleko od domova…“ Znala jsem ji i z desky a obdivovala jsem nápad Jiřího Grossmanna vytvořit spolu s kamarádem parodii na vlastní text. A ještě k tomu na jeden z těch nejslavnějších, „Drahý můj“. Muselo to být nádherné, když ten výstup viděli diváci úplně poprvé: „… Vtom kdosi otevřel dveře, jak už to v horku bývá. Byla to náhoda, či osud, kdo ví? Mé album sice ulétlo v průvanu, ale já držel v ruce tvůj dopis, který začínal tak hezky: Drahý můj.“ : o)

magdalena8171
11.01.2017 5 z 5

Humor který nikdy neomrzí, pánové Š+ G jsou prostě klasa , dají se číst stále dokola.

IvetB
17.03.2016 4 z 5

Nádherný, inteligentní a nehynoucí humor. Trochu mě tam rušily texty písní účinkujících.. ale budiž.

Autoři knihy

Miloslav Šimek