Návrat z temnoty

Návrat z temnoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169572/bmid_navrat-z-temnoty-TJ1-169572.jpg 4 733 733

Mala trinásť rokov, keď sa stratila. Zmizla svojej rodine, priateľom, svetu. Keď sa náhle znovu objavila, zistila, že jej chýba obrovský kus seba samej. Šestnásťročná Angie Chapmanová sa po troch rokoch od svojho záhadného zmiznutia vracia domov. Z toho obdobia si nič nepamätá, akoby jej niekto vymazal všetky spomienky. Musí si poskladať príbeh o všetkých hrôzach, ktoré prežila, aby získala naspäť svoj život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Pretty Girl 13 , 2013

Bybyla
20.08.2015 1 z 5

Skvele tema...ale zpracovani pro me bylo velke zklamani. S premahanim jsem knizku precetla. Tak nejak na me pusobila jako slatanina...skoda.

NikaMirka
05.08.2015 5 z 5

V první chvíli jsem vůbec nevěděla, co si o knize a příběhu mám myslet. Z recenzí níže jsem taky nebyla moc moudrá. Dojemný příběh vypráví o dívce, u které se rozvinula disociativní porucha osobnosti, protože byla unesena a trávila tři roky v zajetí. Myslím, že recenze níže nejsou pravdivé v tom případě, že tam chybí hlubší pocity hlavní hrdinky. Spíš díky bohu za to, že tam nejsou, protože pak by kniha ztratila svou čtivost a byl by to příběh plný hrůzy, děsu a hnusu, protože už takhle kniha popisuje něco nepředstavitelného. Kdybych věděla o čem kniha je, asi bych po ní nikdy nesáhla a musím říct, že by to byla chyba. Díky tomu, že kniha nepopisuje do hloubky traumata, vzpomínky a jiné emoce, je příběh čtivý, úchvatný a dech beroucí od začátku až do konce. Za mě jednoznačně pět hvězdiček.

katchenka
28.07.2015 4 z 5

Autorka píše velmi čtivým způsobem. Dokázala ve mne vzbudit spoustu emocí od znechucení, lítosti po zvědavost a úsměv. Je dost pravděpodobné, že kdyby se mi kniha dostala do ruky v mladším věku, jsem jistě nadšená. Trochu mi však chybělo hlubší psychologické propracování, zejména v situaci třináctiletá v těle šestnáctileté. Vlastně, když nad tím teď uvažuju, příběh je v mnoha chvílích dost jednoduchý a předvídatelný. Přesto se mi kniha líbila.

terez86
20.07.2015 4 z 5

Tato kniha je úžasná. Je to první kniha na toto téma, kterou jsem četla. Nemám tedy srovnání, ale kniha je napsaná tak, aby jí porozumněl každý. Vše je tam vysvětleno. Kniha mě pobavila, vystrašila a dojala. Doporučuji ji.

Marian27
17.07.2015 5 z 5

Neuveriteľný čitateľský zážitok pri ktorom mi občas naskakovala husia koža a občas sa mi zas stávalo že som uronil kde tu slzu! Kniha predčila moje očakávania. Ak by som bol čitateľ ktorý neustále poukazuje na chyby určite by som autorke vytkol trošku nudnejšiu druhú časť, absenciu nejakých akčných scén, určitú zmätenosť, niektoré dejové línie nedotiahnuté, niečo zasa úplne zbytočné, predvídavosť a tak ďalej a ďalej...
Lenže keby všetky moje výhrady boli vyslišané z knihy by sa stal obyčajný brak a nie výnimočné dielo akým Návrat z temnoty bezpochyby je!!!
Nieje to akčný román, ani nijaké dielo o výnimočnom dievčati s nadľudskými schopnosťami ktoré zachráni celú planétu a ešte niečo navyše :). Je to Návrat z tej najdesivejšej temnoty a postupné odkrívanie minulosti, snahe sa začleniť a získať naspäť svoj život. A toto všetko sa autorke podarilo skvele. Knihu odporúčam prečítať pretože Angin príbeh by nás mal inšpirovať k tomu, že keď prežijeme akokoľvek zlé chvíle, akékoľvek zlo a trápenie vždy môžeme za všetkým zavrieť dvere, pochovať desivé tajomstvá v hĺbe srdca, preniesť sa nad to čo bolo a začať odznova a tešiť sa zo života a zo všetkého čo nás v budúcnosti čaká.

PriMula
16.07.2015 5 z 5

Kniha od které jsem se nemohla odtrhnout a dostala se mi hluboko pod kůži. Naprosto originální, nic podobného jsem ještě nečetla. Nádherný psychologický thriller a jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

asanita
28.06.2015 5 z 5

Reálné, psychologické, fascinující a chvílemi až hrůzostrašné, tak na mě tohle celé působilo. Nikdy jsem nic podobného nečetla, což je asi další plus, protože nemám s čím srovnávat. Obdivuji Angie za to, jak byla silná a že se s tím vším zvládla poprat. K srdci mi přirostly i její alternativní osobnosti (například Skautka nebo Kecalka). Byla to dost emocionální nálož, takže se ke knize asi jen tak nevrátím i tak ale doporučuji!

anibeni
07.06.2015 5 z 5

Tak to bylo hustý..!!! Nevím, co jiného k téhle knize dodat - byla strhující, velmi emotivní, šokující.... všechno dohromady... Myslím, že ji dlouho budu mít v hlavě..

Beerushka
06.06.2015 5 z 5

celkem zajimava kniha

Miška.Miška
28.03.2015 4 z 5

Mrzí mě že v knize nebyl vice rozebran unos a to co se dělo ve srubu. Jinak se mi kniha moc libila, četla se sama. Přibeh zaujal hned od zacatku a tema alteři pro mě bylo něco noveho, nepoznaneho a byla jsem z toho nadšena.

sarah2851
27.03.2015 4 z 5

Mě se kniha opravdu hodně líbila. Jenom mě zklamala jedna věc: Začátek byl opravdu skvělý a já se těšila na každou další kapitolu, ale bohužel to ke konci začalo být trošku nudné. Nicméně jsem to dočetla a dávám tak 4,5 z 5 :)

Roselunda 1928
24.02.2015 4 z 5

Ok...
Mohlo to být celé napsané v první osobě. Bylo by to pro mě čtivější.
Velice zajímavé téma... ale byli by mi milejší ti mimozemšťani :)
Vnímala jsem to jako životopis. A to já moc nemusím. Vadilo mi tam dost věcí. Ale jinak moc hezká kniha...
Bylo by hrozně zajímavé na týden si zkusit mít tu poruchu...

Lenka.Vílka
04.01.2015 2 z 5

Cekala jsem vic...napad se mi zdal dobry, docetla jsem...s premahanim...skoda...znovu si knihu neprectu...ale cetla jsem i horsi :)

Nicol13
03.01.2015 5 z 5

Po dlouhé době konečně kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout... Prostě jsem jí nemohla dát z ruky.
Strhující příběh, který mě totálně dostal.
Přestože jsem nějaké pasáže tak trochu odtušila dopředu, stejně se mi pak tajil dech.
A když už jsem myslela, že víc příběh vygradovat nemůže, autorka mě znovu a znovu překvapovala.
Jediné co mi vadilo bylo pár překlepů, ale ty jsem díky napětí příběhu přešla :)

"Některá tajemství si člověk musí ponechat v srdci. Navždycky."

Lucka385
21.12.2014 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Není moc složitá, je to spíše taková napínavější oddychovka. Kniha má děj i spád a pokaždé, když jsem knihu musela odložit jsem se těšila, až budu číst zase dál.

Vericek
03.12.2014 5 z 5

Moc dobře napsaná knížka, a zajímavý příběh.

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Výborná, čtivá, zajímavá, drsná, originální, dech beroucí... prostě kniha od které se neodtrhnete! Pokaždé, když máte pocit, že se děj začíná uklidňovat přijde autorka s něčím, co vám zaručeně opět vyrazí dech! Jsem nadšená! U mne plný počet!

aachilovka
21.11.2014 5 z 5

za dva dny přečteno, hodně mě upoutala

Marbulka
14.11.2014 5 z 5

Skvělá knížka. Nemohla jsem se odrhnout

Terry.89
24.10.2014 4 z 5

Pěkná knížka nejen pro teenagery. Zpočátku jsem byla trochu zmatená a příběh mi přišel hloupý, protože jsem si myslela bůhví co o těch „ostatních“, co se vyjadřovaly. Později mi došlo, že jde o další osobnosti, které postupně odkrývají svůj příběh. Po tomto objevu a následném ujištění, kterého se mi pří dalším čtení dostalo, se mi příběh velice zalíbil.
Příběh je poněkud netradiční, co se literatury pro „náctileté“ týče. Autorčin styl je velice čtivý a já byla opravdu zvědavá, jak to s Angie bude dá, proto jsem se od knihy téměř neodtrhla, dokud zbývaly nepřečtené stránky. V knize je nastíněna psychologická stránka a vůbec je prodchnuta psychologickými otázkami. Vše je ale naprosto srozumitelné, žádné složité terminologie ani anamnézy. Zkrátka napínavé a zajímavé počtení.