Návrat metafyziky? Diskuse o metafyzice ve filosofii 20. a 21. století

Návrat metafyziky? Diskuse o metafyzice ve filosofii 20. a 21. století https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200346/navrat-metafyziky-diskuse-o-metafyz-200346.jpg 5 2 1

Kolektivní monografie kantovsky, fenomenologicko-hermeneuticky, analyticky, psychoanalyticky i pragmaticky píšících českých autorů, která zkoumá diskusi o metafyzice v kantovské a pokantovské kritice metafyziky, v Heideggerově a fenomenologické tematizaci konce metafyziky a ontoteologie, v oživení metafyzických otázek v analytické filosofii a v současné postmetafyzické diskusi.... celý text

DarthSoren
11.11.2021 5 z 5

Inspirativní a zajímavá monografie velkých českých filozofických "hlav" o minulosti, přítomnosti a možné budoucnosti metafyzického myšlení. Jelikož se i já ve svojí doktorské práci věnuji metafyzice a její budoucnosti, hodnotím již existenci tohohle textu velice pozitivně. Samotné studie jsou z mého semi-odborného pohledu kvalitní i když se pořád nemůžu zbavit pocitu, že mi zde chybělo něco... něco navíc, něco uderného, co by celou monografii završilo. Něco, kde bychom se dověděli úpřimný, osobní názor, kam metafyzika směruje v blízké budoucnosti i třeba v závislosti od přírodních věd a neustálého vývoje technologií a civilizace.
Stejně ale 5*

Martin Nitsche
česká, 1975
Martin Šimsa
česká, 1959

Kniha Návrat metafyziky? Diskuse o metafyzice ve filosofii 20. a 21. století je v