Návrat ku přírodě

Návrat ku přírodě https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 1 1

Vztah člověka a přírody je zde chápáno jako sourodý celek v přírodě, kniha popisuje návrhy na zřízení přírodních rezervací.

PatrikDi
13.11.2013 5 z 5

Přírodní rezervace jako místo ochrany a péče o jednotlivé druhy se začaly budovat zejména 19. století ve Spojených státech i v Německé říši a posléze i u nás. Autor popisuje proč vedlo Američany k tomuto zřízení. Při kolonizaci Nového kontinentu, začaly budovat, stavět příbytky, železnici, vybíjet bizony, zatlačovat Indiány do rezervací, těžit zlato, stříbro a ostatní drahé kameny, příp. ropu. Po dvou-tří staletí si uvědomili, že toho co je vzácné, se stále zmenšuje, proto vznikl národní přírodní pak Yelonston, Yesemitský a mnohé další. Pěknou ukázkou nám může být mapa parku nebo fotografie strážníka na koni, který hlídá místo. Metody ochrany ve státech vztahuje k našim podmínkám, i zde je potřeba zavést podobné metody, odlišující se na jiné geografické poměry. Je důležité také vštěpit lidem lásku a péči k přírody, Američané už pochopili pro střežit své přírodní památky, u nás je potřeba toto učit.