Návrat krále

Návrat krále https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9957/bmid_navrat-krale-pwz-9957.jpg 4 140 15

Královna Adara se ocitla v zoufalé situaci. Své zemi vládne sice dobře, ale přesto k ní ze všech stran doléhají hlasy, že žena by neměla panovat bez muže. Adara pochopí, že nemá-li se koruny zmocnit sousední regent, musí bez prodlení vyhledat svého manžela. Celá věc má ovšem háček: Adara jej spatřila naposledy v dětství, kdy za něj byla provdána z dynastických důvodů. Hrdý a životem ošlehaný Christian z Akru nikdy nepoznal, co je to skutečný domov. Po smrti rodičů pobýval v saracénském zajetí a nyní skrývá svou totožnost pod mnišskou kutnou. Jeho těžce nabytý vnitřní klid však rozmetala záhadná dáma, která se jednoho dne zjevila a oznámila mu, že jsou manželé. A jako by toho ještě nebylo dost, vyžaduje po něm, aby s ní odjel, a co víc – aby jí pomohl přivést na svět následníka královského trůnu! Christian si sice nadevše cení své svobody, ale rytířská čest mu nedovolí nechat Adaru napospas nepřátelům. Pevně rozhodnut nepodlehnout tělesným svodům slíbí zoufalé královně pomoc. Bude ovšem jeho vůle dostatečně silná, aby si dokázal odpírat něco, co mu právem patří, a zůstat lhostejný k ženě, jež je pevně odhodlána dobýt jeho srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Return Of The Warrior , 2006

moudivlacek
19.11.2021 5 z 5

Další podařený díl série. Čestný Christian a velice udatný bojovník nejen mečem se obává jen jednoho - lásky a rodinného života, má strach, že by zas někoho ztratil, koho miloval. Adara královna je zas odhodlaná neustoupit tyranovi a zachránit nejen své poddané, ale i sebe samu.
Krásná ukázka mužské a ženské energie, která se vlévá v jednu a je pevná a odolná a nezdolná. Hrdinové z minulých dílů se tu také promítnou, tak vše celkově ladí.
Těším se na další díl.

Kačka227
22.03.2021 5 z 5

I tuto knížku jsem zhltla. Styl psaní autorky se mi vážně líbí. Ale musím přiznat, že tento příběh nebyl pro mně TOP! Když jsem přemýšlela proč, tak jsem dospěla k závěru, že je to tím, že Adara a její království pro mně bylo težko uvěřitelné. A putování armády v období několika měsíců ... asi reálné, ale i když tam zvraty byly, tak to bylo takové zdlouhavé a ploché. Taky mi chybělo pátrání z předchozích dílů, ale třeba to pochopím u posledního dílu. I tak dávám pět hvězdiček a doporučuji přečíst.

Kamila1991
03.10.2020 3 z 5

Krásný příběh, ale předchozí knížky ze série byly o trošku lepší.

vcielka
07.01.2020 5 z 5

Nie zle. Ale prilis rychle zalubenie sa na moj vkus. Som sa na Krestana velmi tesila, ale trochu ma sklamal, pretoze mi v predchadzajucom pribehu trochu inou povahou posobil, ako bol nakoniec v tomto pribehu vykresleny. A to jeho nepodlahnem, nezamilujem sa, nebudem sa s nou milovat... uz to bolo trochu obohrane. Toto autorka popisuje v kazdoej jednej casti tejto serie. Mohla uz aj nieco nove vymysliet.

petraj30
04.08.2019 5 z 5

Nádherný příběh, musela jsem dočíst za 1 den.

keiko33
07.07.2019 5 z 5

Znovu krasny pribeh. Tentokrat z ineho prostredia. Krestan sa mi ako hlavny hrdina pacil asi najviac. Asi tym, ze sa od ostatnych odlisoval tym, ze bol princ a buduci kral. A samozrejme mnisskym habitom. Aj ked v zivote prezil mnoho bolesti, snazil sa aj nadalej pomahat ludom, ktori mu tu bolest pripominali. Preto si zasluzil oddanu lasku Adary. Okrem ineho som si oblubila aj vedlajsie postavy. Lucian svojim vtipom a Stin svojou oddanostou a ochranarstvom voci Christianovi dodali pribehu stavu.

sulinajindra
09.06.2019 5 z 5

Velmy napínavá , že se člověk od ní nemohl ani odtrhnout......

Enny4
07.05.2018 5 z 5

Další krásný příběh z Bratrstva Meče tentokrát o královně Adaře která hledá svého manžela Christiana a žádá ho o pomc. Líbilo se mi, jak se konečně vyjasnilo kdo vlastně byl Stín :)

havrmoni
27.10.2017 5 z 5

Škoda,že jich není víc. Moc hezké.

Amitiel76
02.10.2017 4 z 5

Další hezká knížka od této autorky.
Jen musím podotknout, že právě tato kniha postrádala jakousi "šťávu", kterou měly předchozí díly série. Ale i tak jsem ji zhltla skoro na jeden zátah.....
Středověká romance, to je moje :-)

DUNIKO
28.02.2017 5 z 5

Nádherné čtení.

Nibiru
17.09.2016 4 z 5

Odvaha, statečnost, smysl pro čest a spravedlnost, mužnost, věrnost, oddanost dobré věci a samozřejmě i láska a obětavost, to jsou atributy, prolínající tento příběh hlavních hrdinů, z nichž každý svádí svůj vnitřní boj. Nakonec vše samozřejmě dobře dopadne, kniha se dobře čte, není překombinovaná a přitom je i docela napínavá. Tuto autorku milostných historických romancí právem zařadím mezi své oblíbené. Zatím všechny knížky,které jsem od ní četla, se mi líbily.

Barbora H
24.03.2016 3 z 5

Taková průměrná, hezká knížka...

pikacka
27.09.2014 5 z 5

Jako vždy velká spokojenost s knihou od této autorky. Krásný , zamilovaný příběh plný děje a romantiky . Už se teď těším na další knihu . Škoda ,že u nás nevychází více titulů.

maryzka
12.05.2012 2 z 5

nevim proč je to zvlášt ale tato kniha muže patřit jak do serie Mac Alisterovi nebo i do Bratrstva meče