Návrat domů

Návrat domů
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315034/bmid_navrat-domu-UsQ-315034.jpg 4 173 173

Strhující, kaleidoskopická prvotina představuje pozoruhodný nový hlas anglicky psané literatury: román o rase, dějinách, předcích, lásce a času, který po tři sta let na dvou světadílech sleduje osudy potomků dvou sester, rozdělených v Africe osmnáctého století. Dvě sestry, dcery různých otců, ale stejné matky, Effia a Esi, se v Ghaně osmnáctého století narodí ve dvou různých vesnicích a jedna o druhé nevědí. Effii provdají za Angličana a ona vede pohodlný život v přepychových komnatách pevnosti Cape Coast. Její potomci budou jezdit za vzděláním do ciziny a po návratu na Zlaté pobřeží získají úřednická místa ve správě kolonií. Esi, uvězněná hluboko pod Effií v ženské kobce pevnosti a pak poslaná na lodi do Ameriky, bude prodána do otroctví. Román Yai Gyasi se táhne od ghanských válek k otrokářství a občanské válce v Americe, od uhelných dolů na americkém Jihu k Velké migraci do Harlemu dvacátého století, prochází příběhy, osudy a zeměmi a zachycuje - s pozoruhodnou úsporností a silou - obtížné hledání identity národa i jednotlivce. Yaa Gyasi napsala mistrovské dílo moderní prózy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Homegoing , 2016

JanaDor
20.12.2016 5 z 5

Knihu doporučuji všem. Chválím ji bez připomínek. Je zde spousta emocí, životních osudů, pestré vyprávění, široký časový záběr, postavy a popisy perfektně propracované – prostě celkově skvělé. Já nevím co víc napsat, abych se pořád neopakovala, že je to úžasné literární dílo. Prostě si ji přečtěte.

Iwíček
14.12.2016 5 z 5

Wau, naprosto luxusní kniha, která čtenáře donutí se zamyslet na situací Afričanů a Afroameričanů. Některé okamžiky vám vženou až slzy do očí, avšak kniha se čte velice dobře.

Deny4
17.10.2016

Originální forma jakou je knížka napsaná mi maximálně vyhovovala. Nemůžu říct, že jsem se chvílemi neztrácela, čí potomek to teda teď je, ale nakonec o to tolik v té knize ani nejde. Pěkný průřez začátkem, průběhem i "koncem" otroctví, jak v Africe tak na cílovém kontinentě, tedy Americe. Konec v uvozovkách, neboť v té době bylo ještě spousta předsudků a pokrytectví,která zabraňovala tak něják tomu úplnému vysněnému konci. Kniha se mi opravdu líbila a ráda ji doporučím.