Návrat do staroveku

Návrat do staroveku https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63675/bmid_navrat-do-staroveku-Nh7-63675.jpg 4 6 3

Podtitul: Po stopách vlastných kníh Knížka popisuje nejvýznamnější památky kultur, o nichž Vojtech Zamarovský po celý život psal. Zde tyto civilizace komentuje a uvažuje o nich prostřednictvím textu i fotografií, jež sám pořídil při natáčení dokumentárního pořadu s V. Zamarovským jako moderátorem. Hlavní myšlenkou knihy je „ukázať šírku i hĺbku starovekých základov dnešnej európskej kultúry a civilizácie.“... celý text

Peter73
22.04.2023 3 z 5

Zamarovský je fenomén. V minulosti som od neho niečo čítal ( Za siedmimi divmi sveta, Dejiny písané Rímom ). Rozhodol som sa, že si ho prečítam komplet, na trhu sú momentálne 2 knihy od neho v slovenčine. Ja som si vybral na začiatok túto knihu, ale nespravil som dobre, autor ju napísal ako poslednú. Na malom počte strán zhrnúť takmer celý starovek je nemožné. Informácií je veľmi veľa, sú stručné a pôsobili na mňa ako referát stredoškolského študenta, povedať čo najviac, ale musí sa to zmestiť na určitý počet strán. No, čo už..., mal som čítať na záver, je to také zhrnutie jeho tvorbou, ale myslím si, že maestro takúto knižku nemal vydať.

Igor1311
09.04.2020 4 z 5

Najstručnejšia zo Zamarovského kníh, ktorá ani tak knihou nie je, ako skôr sprievodcom po starovekých ríšach, pamiatkach či civilizáciách. Taktiež slúži ako odrazový mostík ku všetkým jeho publikáciám. Obsahuje stručný, ale vecný opis starovekého Ríma, egyptských pyramíd, tajomných Chetitov, je obohatená o mnohé nádherné snímky. Nemožno ju považovať za žiadne veľké odborné dielo, no svojim obsahom akéhosi "výcucu" ničím nesklamalo.

MonikaJanka
08.12.2019 3 z 5

Je to výcuc z kníh Vojtecha Zamarovského. Ako úvod do jeho diela to postačuje.
V roku 1991 vyšla táto kniha pod názvom Návrat do staroveku.