Návrat archaismu

Návrat archaismu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335209/mid_navrat-archaismu-Qli-335209.png 5 24 1

Spekulace o psychedelických houbách, Amazonii, virtuální realitě, UFO, evoluci, šamanismu, znovuzrození Bohyně a konci historie. ISBN 80-86013-55-3 a 80-85905-43-4 jsou chybná (viz NKC)

Ikkju
13.03.2012 4 z 5

McKenna nabízí úplně něco jiného než náboženství nebo běžná spiritualita. Svět který představuje je šílený, nekonvenční, a svým způsobem i nebezpečný. Málokdo má sílu překročit vlastní a společenské předsudky a zkusit tenhle svět prožít na vlastní kůži...

Vtipná jsou například jeho odhalení, že new age, přestože se opírá o východní texty, které bezpochyby mluví i o nápojích bohů (Patandžalí je dokonce uvádí jako jednu ze čtyř cest), tedy o přírodních drogách jako nejpřímější cestě k hlubinné skutečnosti, se vlastně drog štítí, protože je v nejvnitřnější podstatě ovlivněné kalvinismem, postojem který (prý) tvrdí, že hodnotné je jenom to, co lze dosáhnout vlastním úsilím (uf, to je hrozné souvětí x). V každém případě když mám chuť necham padnout pár svých "nevyvratitelných" představ, sahám čím dál raději po knihách právě Terence McKenny.

Kniha Návrat archaismu je v