Návod na vraždu pro hodné holky

Návod na vraždu pro hodné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466294/bmid_navod-na-vrazdu-pro-hodne-holky-MnS-466294.jpg 5 569 569

YA detektivní thriller stejně působivý jako Riverdale a návykový jako Jeden z nás lže. Knihu jednoduše nedokážete odložit, dokud ji nepřečtete. Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou cenu. A kam až dokáže zajít Pipa, aniž by zaplatila životem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

A Good Girl's Guide to Murder , 2019

Kizuizi
27.11.2020 5 z 5

Když se Návod na vraždu... začal objevovat v recenzích, upoutal mě napřed hodně zajímavou obálkou, anotace zněla skvěle a to, že si ji musím také přečíst, v podstatě završily pochvalné recenze a různé komentáře.
Kniha se řadí do žánru YA thriller, ale nenechte se zmást - je i pro dospělé čtenáře a je naprosto, ale naprosto skvělá! Příběh má snad všechno, co jsem očekávala – záhadu, tajemství, intriky, napětí, temnou stránku, ale i úsměvné situace, několik velmi dojemných chvil a ještě mnohem víc. Na začátku Vás popadne a až do konce nepustí. A jediné, co Vás pak napadne, je VAU!
Moc se mi líbí styl knihy. Projekt s Pipou procházíme od úplného začátku, takže sami můžeme hádat, kdo je či není podezřelý, text je doplněn náhledy na různé formuláře, emaily apod., díky rozdílným fontům poznáme, co je příběh, co podklady do projektu. Nejsou tu hektolitry krve, žádné extrémní násilí - nic přehnaného, nic přeslazeného, zápletka mi přijde hodně zajímavá a konec naprosto šokující.
Hlavní hrdinka je sympatická, její „problémy“ (např. starost o oblečení, když jí navštíví kamarád) přiměřené věku; párkrát bych jí teda plácla, protože jednala poněkud zbrkle, ale z toho si mladší čtenář může odvodit, že takhle teda ne.
Takže kdo máte rádi thrillery, určitě neváhejte a do Návodu... se začtěte. Jistě pak pochopíte, proč je kniha zařazena do GOODREADS CHOICE AWARDS.

kikizubik
21.11.2020 5 z 5

Dej vás vtáhne od úplného začátku a nebudete chtít přestat číst, jak moc je to čtivý. Hlavní hrdinka Pípa je velmi sympatická a její rodina je jedna z těch skvělých.
Pokud máte rádi rozplétání záhad , tak je to kniha pro vás.

subi
14.11.2020 5 z 5

Sice už dlouho nejsem cílovou skupinou knih pro mládež, ale tohle mě teda sakra bavilo!! Skvělá oddechovka.

Booktwins
12.11.2020 5 z 5

TOHLE WAAU!! Neskutečná jízda! Už po grafické stránce je tato knížka opravdu výjimečná, protože se zde objevuje mnoho protokolů, zpráv, map a celkově je to skvělé! Pia i Ravi jou naprosto dokonalí hrdinové a děj je snad vrchol všeho! Nečekané zvraty, konec který vás zabije a je to opravdu skvěle napsané. Na to že je to young adult a ještě thriller, je to jeden z nejlepších, co jsem četla. Obě fakt moc doporučujeme, jedna z našich nejoblíbenějších knížek. 5/5

Elisabeth935
02.11.2020 5 z 5

Kniha je velmi zajímavě napsaná a stíhala jsem myšlenkové pochody hlavních postav celkem dobře. Srozumitelné a hlavně strašně zábavné. Kniha mě bavila. A styl jakým je to napsané, je skvělý. Člověk se v tom neztrácí. A má porad přehled o všem. A konec mě úplně dostal. Doporučuji.

kneslova
27.10.2020 5 z 5

Kniha se velmi příjemně čte, sympatičtí hlavní hrdinové, napětí je až ke konci knihy, ale to nějak tak nevadí... Tak mezi 4-5 hvězdičkami, přikláním se k pěti.

Borufka_9
16.10.2020 3 z 5

Kniha je psaná docela čtivě, díky tomu jsem neodložila. Děj se hodně na můj vkus táhl, je to takové hodně young adult, než detektivka. Zápletka je zajímavá a spletená, připomínalo mi to 13 Reasons Why anebo Pretty Little Liars (snad to píšu dobře, moje aj… ehm). Líbil se mi styl a to, že se asi 2x stalo něco, co jsem nečekala. Vadila mi Pipina všemocnost, vševědoucnost.

Edona
16.10.2020 5 z 5

Tato kniha má velký potenciál oslovit nejenom cílovou skupinu YA. Na čtenáře čeká spletitý příběh plný nečekaných zvratů. Od prvních stránek se rozjíždí napínavý příběh s velmi originálními hrdinami. Filipu i Raviho jsem si oblíbila od jejich prvního setkání. Dokážete odhadnout vraha?

MMacicekk
10.10.2020 4 z 5

Až na pár drobných klišé spojené s tímto žánrem, které jsem autorce odpustila, neboť se jedná o její prvotinu, jsem s knihou neměla žádný závažnější problém a užila jsem si ji od první stránky až do té poslední. Autorka píše čtivě, nenechá vás vydechnout a spřádá intriky namířené nejen proti hlavním postavám, ale i proti samotných čtenářům. Poslední třetina vás udržuje v napětí a závěr skrývá nejedno odhalení.

Spímsknihou
09.10.2020 5 z 5

Kniha "Návod na vraždu pro hodné holky", kterou napsala Holly Jacksonová mě zaujala hned při prvním přečtení anotace.
Měla jsem velká očekávání... A jsem moc ráda, že můžu napsat, že kniha všechna má očekávání splnila! A troufám si napsat, že je i předčila.
Příběh byl prostě dokonalý! Úžasný a promyšlený děj. Nečekané zvraty. Skvělé postavy. Skvělý a čtivý styl psaní autorky. Prostě dokonalost.

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala jako recenzní výtisk na základě spolupráce s Cosmopolisem a musím uznat, že i když thrillery nejsou zrovna můj šálek kávy, tak tohle byl tak čtivý, strhující a napínavý příběh, že nemůžu nic víc než jen doporučit. Nebýt spolupráce, tak se ke knize ani nedostanu a proto říkám všem co váháte - nebudete litovat, když si knihu přečtete. :) ♥

KuroHaru
06.10.2020 5 z 5

Zprvu to na mě bylo příliš "puberťácké", a tak jsem se do děje dostávala pomaleji, nakonec mě ale vtáhl do takové míry, že jsem četla do tří do rána a nemohla přestat.
Ráda bych tuto knihu viděla zfilmovanou, ať už jako samotný film nebo seriál!

TheMelorry
04.10.2020 5 z 5

Prvních pár stran jsem si říkala, že to nebude nic pro mě... brzy jsem ale zjistila, že se jedná o skvělý thriller, který rozhodně není jen pro čtenáře YA.
Hlavní hrdinka, se kterou se člověk snadno ztotožní, zajímavé prostředí a celkový námět knihy. To vše napsaná velmi čtivou a napínavou formou, která nutí číst dál a dál. Propojení textu s rozhovory a pracovními protokoly je skvělý nápad a knihu to tak ozvláštňuje (jen by mohly být napsané větším fontem). Pro mě osobně bylo rozuzlení překvapivé. Měla jsem jisté tušení, které se ale potvrdilo jen částečně. Můžu s klidem konstatovat, že jde o výbornou knihu.

Monika848
02.10.2020 5 z 5

Definitivně jedna z TOP knih, které jsem kdy četla. Tuto knížku četla v originále (angličtina) již několik měsíců zpět a její děj si stále pamatuji. Skvělá detektivka, která Vám nedá chvilku oddechu. Neexistuje mnoho knih, kde by čtenář nebyl schopný pořádně vyřešit, kdo je vrah, až do konce. Rozuzlení je definitivně překvapivé a smutné zároveň. Věřím, že jakýkoliv milovník detektivek nebude litovat volby tuto knížku číst. Vřele doporučuji.

mikika
01.10.2020 3 z 5

takový zvláštní mix Kasie Westové, čili dívčí románek, a třeba Michelle Campbell a jejích thrillerů ze školního prostředí. pointa nepřekvapí, ale je to milé a čtivé, jen ty vložené dokumenty by mohly být větším fontem...

anet8843
26.09.2020 4 z 5

V rámci žánru příjemná záležitost. Není to otřepané, pointa není zřejmá po celý děj, zajímavé/moderné zpracování "projektu". Tohle pro mladé milovníky detektivek stojí za přečtení.

Katania
25.09.2020 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Začínám těch YA knihám hodně přicházet na chuť.

lenka666
25.09.2020 5 z 5

Velmi originálně napsaná a čtivá kniha.

stesti.s.knihou
21.09.2020 5 z 5

Jedna z mála Young adult knížek, které mě fakt bavily. Super nápad, jednoduchá zápletka, pokud bych měla svému potenciálnímu budoucímu dítku vybírat YA knihu, stokrát raději sáhnu po tomhle než po Afteru :))
Náctiletá Pipa v rámci školního projektu pátrá po neobjasněné vraždě sedmnáctileté Andie, ke které došlo před pěti lety. Pipa je ukázková šprtka a proto nic nenechává náhodě - při vyšetřování postupuje krok po kroku přesně dle návodů na internetu. A světě div se, po značných peripetiích a lží od přátel dokáže Pipa vyřešit to, co policie a detektivové před lety nedokázali.
Při tomto vyšetřování se však sama Pipa dostává do ohrožení života, vyřešit tak případ co nejdříve je v jejím nejlepším zájmu. Pomocníkem jí je mladík Ravi, jehož bratr byl z vraždy před pěti lety obviněn, a to jen z toho důvodu, že po Andiině zmizení spáchal sebevraždu. Pipa a Ravi se tak snaží očistit jeho pověst a zjišťují, že v rámci vyšetřování nemohou věřit nikomu, ani svým nejbližším...
Standardní vyprávění příběhu prolínají Pipiny zápisky, úryvky z její školní práce a printscreeny konverzací. Kniha vás tak stoprocentně vtáhne do děje, až se sami budete cítit součástí Pipina vyšetřování.

Danago
20.09.2020 5 z 5

Přestože nejsem cílová skupina, knížka u mě vzbudila opravdu velké nadšení. Pipu i Raviho jsem si oblíbila od samého začátku . Knížka je nesmírně čtivá, poutavá a napínavá. Přitom velmi lidská a citlivě napsaná. Příběh se od začátku pomalu zamotává a čtenáře čekají velice překvapivé zvraty. Pipa dokáže velice logicky a analyticky uvažovat , je vytrvalá a dost neohrožená přestože strach pociťuje a oprávněně. Jak se příběh odvíjí , tak se zase vše velice dobře rozmotává. Příběh je velmi dobře uzavřený a konec mě překvapil. přiznám se , že jsem pachatele v žádném případě neodhadla.
Za mě super čtení nejen pro mladé čtenáře.