Nástroje temnot

Nástroje temnot https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18794/bmid_nastroje-temnot-Hks-18794.jpg 5 3 2

Publikace pojednává o rozvoji a využití rádiových a radarových systémů během druhé světové války. Autor se zaměřuje na využití těchto zařízení zejména u letectva. Převážná část knihy je věnována rozvoji spojenecké techniky. Kniha byla poprvé publikována v roce 1967. Tato verze končí japonskou kapitulací. Závěr je doplněn o přehledy německých a japonských pozemních a námořních radarů a srovnávací tabulkou hodností britské, americké a německé armády s orientačními českými ekvivalenty.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Mladá fronta

Instruments of Darkness

Perseus
02.10.2022 5 z 5

Velmi dobrá kniha, která ,řekl bych, až vyčerpávajícím způsobem popisuje rádio-elektronický boj během 2. sv. války. Kniha se věnuje hlavně západní frontě (Bitva o Británii, Vylodění v Normandii, bombardování Německa atd.) a okrajově také Pacifiku (jelikož Japonci neměli moc pokročilé radary, nebylo proti čemu bojovat). Prakticky je vynechána Východní fronta (rusové radary prakticky nepoužívali), Afrika atd. Detailně jsou popsány radary, rušičky, naváděcí paprsky a podobná zařízení Británie, USA a Německa a jejich použití a protiopatření.
Za mě určitě hodnotná kniha, která odhaluje další úroveň války o které se většinou moc nemluví.

SMITH
16.02.2016 5 z 5

Kniha sa zaoberá rádiovým a proti rádiovým bojom počas WWII . Hlavne je zameraná na radary a prístroje na zisťovanie prítomnosti a smeru letu lietadiel .

druhá světová válka (1939–1945) radiotechnika

Alfred Price