Slavná letadla II. světové války

Slavná letadla II. světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140250/slavna-letadla-ii-svetove-valky-140250.jpg 4 3 2

V průběhu 2. světové války se letectví a letecký průmysl rozvíjely velmi intenzivně. Výsledkem usilovné práce konstruktérů byly na obou válčících stranách stroje mimořádného významu. Tato kniha je vlastně historií jejich vzniku i bojového využití. Obsahuje také trojrozměrné, velmi podrobné nákresy a technická data slavných letounů i popisy vybraných kampaní a jednotlivých bojů.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Great aircraft of WWII

jan.para
13.09.2022 4 z 5

Popis fungování a vývoje několika slavných letadel 2. světové války. Publikace je doplněna o několik fotografií a technických údajů. Zajímavé jsou zejména řezy letouny. Pro každého, kdo se zajímá o technickou stránku doporučuji.

Selinute
17.11.2012 5 z 5

Tato kniha popisuje stíhače, stíhací bombardéry a létající pevnosti. Obsahuje velké množství technických údajů a trojrozměrné nákresy slavných letounů. Popisuje bitvu o Británii, vzdušné boje v Tichomoří a porážku Japonska, poválečné poslání a tajné mise slavných letounů. Knížka je zajímavá hlavně pro mužskou část populace a určitě by zaujala mnohé z vás.

druhá světová válka (1939–1945) letadla Luftwaffe (Německo)

Autoři knihy

Alfred Price