A jestli neumřela, vyšiluje dodnes

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431537/bmid_a-jestli-neumrela-vysiluje-dodnes-aBG-431537.jpg 4 154 47

Nesnáším Pohádkov série

Seznamte se s Gerdou, dospělou ženou v těle šestileté holčičky, která trčí v kouzelném světě Pohádkově, odkud se už třicet let nemůže dostat zpátky domů. Sama, jen s mouchou Láďou a válečnou sekerou, musí obstát proti slimáčím lordům, houbovým mužíkům, zombie faunům, barbarům, své Nemesis královně Mrakétě a spoustě dalších šíleností!... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

I Hate Fairyland, Vol. 1: Madly Ever After by Skottie Young , 2016

adevr
23.10.2020 5 z 5

Tuhle knihu nechci komentovat, protože si dnes jdu, ač s rouškou, tak zcela natěšeně, pro nový díl, a bruntálně se těším. Tak snad nebudu zklamán, ale budu se bavit příběhem a těšit kresbou tak jako i u tohoto prvního dílu. Do ři... éé ...do šití! Ta zastlaná kref mě prostě baví, no úplnej kde bil.

MamaKnihomolka
19.10.2020 5 z 5

Do pajzlu to bylo úžožůžotastický!
První díl ze série Nesnáším pohádkov a můj druhý pořádný komiks v životě.
Už při výběru mě hrozně moc oslovila obálka komiksu a ty ilustrace uvnitř. Snad patnáct minut jsem se kolikrát jen kochala dvojstranou. Nejvýstižnější jsou asi tyto slova : Originální, vtipné a ironické.
Co se týče říše, tak bych hrozně ráda viděla mapu celého Pohádkova, protože Las Houbas, Les Zhouby, Pole křiku, Brána marnovosti a další jsou skvělé. A to nemluvím o zombie faunech, flekorožcích a dalších příšerkách.
Podle mě je to skvělý na odreagování a proložení četby. Chápu, že se to někomu nelíbí a přijde mu to trapný, proto si myslím,že pokud někdo nemá smysl pro humor a alespoň trochu zvrácený myšlenky tak se mu to nemůže líbit.

Jaruš7
12.10.2020 4 z 5

Každý příběh má tu nutnost překvapit. Zdeť vrchovatě splněno.
Propadnout se do Pohádkova je děs na entou.
Změna osobnosti je tak okolnostmi a podmínkami pro vysvobození se, vyhrocená do nepříčetna.
Z maličké zelenovlasé Gertrudy se stává Postrach.
Pohádkové tvorstvo je fascinující, zlé nestvůry , a coby novotvar - usměvavá hlavička s ručičkama s tělem dlouhého fialového jazyka světélkující rohaté stvůry bylo na "uff".

Citace :" Jestlipak v říši Leebeek znají frázi "To by blbej neřek"? "

Čtivý zážitek z edice "Crew" s pocitem, že ne vše, už bylo vymyšleno. Fantazie je síla až děsivá.
Další svazek si nenechám ujít.

klaraj093
06.10.2020 5 z 5

To je tak skvělá hovadina!

Elleonora
24.09.2020 4 z 5

Šílené? Ano. Pozbývající veškeré možné i nemožné hranice? Ano. Miluji to? Ano.

KillHurt
23.08.2020 5 z 5

Po Krysích královnách jsem si říkal, že mě jen tak nic nepřekvapí. No, spletl jsem se. Nesnáším Pohádkov je nádherně ujetá hovadina, která se nebojí a neštítí absolutně ničeho. Je to šílené a já to miluju.

lassse
23.08.2020 4 z 5

Tak to je celkem nářez. S něčím podobným jsem se ještě nepotkal a fakt mě to bavilo.

Voliarty
08.08.2020 3 z 5

Občas som nerozumel, o čom to v tých bublinách melú, preto som sa na niektorých dialógoch zasekol. Nejde o to, že by boli komplikované, to nie, ale tie vety mi prídu dakedy kostrbaté a zvláštne napísané. Neviem povedať, či je to chyba prekladu alebo je to tak aj v origináli.

Som ináč celkom spokojný. Malé naštvané dievčatko s mysľou staršej baby sa presekáva rozprávkovým svetom v rozkošnej rozprávkovej kresbe. Je to presne to, čo by človek od toho čakal. A pokračujúci vtip s rozprávačmi ma zakaždým pobavil.

wiedzmin88
25.07.2020 4 z 5

Originální nápad, pěkná kresba. Humorný komiks co není pro děti, který dokáže velmi dobře pobavit.

Janeyx21
17.07.2020 5 z 5

Tohle zcela splnilo má očekávání. Hezky to odsejpá, je to krásně barevné, sluníčkové, jednorožcové a...krvavé.

KubaHanzelin
13.07.2020 4 z 5

Po stopadesáti miliónech vymrkaných doporučení jsem podlehl..
..a parádně se bavil!
Tohle není bůhvíjak promyšlený a hluboký příběh, jde spíš o řežbu u které si odpočinete a slupnete ji do hodiny jako malinu, protože si říkáte: "Co to sakra, ta Gertruda provede tentokrát?".
Až mi bylo skoro líto, že jsem na konci, letos by měl vyjít ještě druhý díl, už teď ho vyhlížím!

Knizectvi
06.07.2020 4 z 5

Komiks, který může při zběžném shlédnutí působit dětsky a roztomile, ale při druhém pohledu zjistíte, že rozhodně není ani jedno z toho. :D Krásně barevný kousek o ženě, polapené nejenom v přeslazeném pohádkovém světě ale i v těle šestileté holčičky. Na popsání tohoto dílka se hodí snad jedině tahle věta : Je to tak blbý až je to vtipný :) Krásná, barevná a pohádková kresba, doplněná o krev, vnitřnosti a ohavnosti. To je Gerda v pohádkově. Navíc dostanete nálož vtipně zaobalených sprostých slov jako ,,vymrkaná´´ ,,zastlaný´´ nebo ,,do míče´´. U těchhle pasáží jsem se fakt smál. A celkově mě komiks dost pobavil, takže každý kdo má rád trochu zvrácenou legraci, si musí přečíst Pohádkov protože je to sakra KRDEL :D

GoodGames
01.07.2020 5 z 5

Dokonalo šialená zábava! Hravá kresba, svieži scenár plný vydarených hlášok, sympatickí hrdinovia a množstvo useknutých končatín. Od začiatku do konca som sa uchechtával a výborne bavil.

fvalek
01.07.2020 4 z 5

No, tak tohle byla jízda. Bál jsem se, že to bude moc dětské, holčičí, ale opak je pravdou. Jistá dětskost tam tedy zachovaná je, hlavně v té kresbě, která by v jiném žánru asi neuspěla, ale přesto byla okouzlující. Napůl Deadpool, napůl Vanellopka von Schweetz, všechno mixlé dohromady s troškou s originálním nápadem ze seriálu The Good Place, kde se automaticky cenzurují všechna sprostá slova (aneb what the fork?).

Nápad to je originální, což o to, ale přijde mi, že v poslední době tohohle vznikají docela kvanta a upřímně už jsem docela alergický na tyhle zcvoklé antihrdiny typu Deadpool, Lobo, Gerda... Příběh je poněkud jednodušší, i když množství různých popkulturních narážek a hlavně pohádkových narážek je super, to se musí nechat. Ale dejte pryč vycenzurované sprosťárny a může to číst jakékoliv brutálně založené dítě, v čemž shledávám trošku nebezpečí, protože přečíst si to můj bráška, tak se další den neprobudím živý.

Komiks jsem přečetl jedním dechem asi za hodinu (pomalu, protože si rád prohlížím a kresba byla někdy tak divoká, že jsem v ní dlouho pátral) a možná bych i byl svolný přečíst si druhý díl. Doufám v trošku složitější zápletku, protože takhle to nevypadá jako seriózní příběh skrytý pod dětskou tvář a šílenost, ale spíš jako tak trošku brak, který je ale fajn oddechovka. :)

martinstefko
01.07.2020 4 z 5

Komiks "Nesnáším Pohádkov 1: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes" je takovým zajímavý úkazem. Buď vás nadchne, anebo si prostě jen řeknete, že je to akorát další pohádkový příběh postavený na hlavu. A on je, ale je to na hlavu postaveno tak skvěle, že jsem se prostě od začátku do konce bavil. Tohle je "Alenka v říši divů", která není jen bláznivá, ale je masakrální, je doslova šílená, je plná gore a sprostých slov, i když pravda, ta jsou skrytá za slovíčka, která jsou vlastně pohádkově jemná. Je to kouzelné, je to brutální. Ten recept na komiks "Nesnáším Pohádkov 1: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes" je vlastně docela jednoduchý. Udělat z pohádky pořádně hnusný masakr, kde hlavní hrdinka je všechno, je ne nevinná holka. A za mě to stačí, protože se toho chopil autor, kterému téma prostě sedlo. A hlavně, Skottieho kresba je pro tenhle příběh naprosto dokonalá.

mot33
29.05.2020 5 z 5

super a ještě jednou super,ty hlášky Ger....jsou nezapomenutelné.....

Eillen
27.05.2020 5 z 5

No do prkele to byla hustá jízda!

jan14s
26.05.2020 5 z 5

Jedním slovem vynikající. Nejvíce mě uchvátilo grafické zpracování a barevné provedení. Příběh je originální, přece jen kdy jste slyšeli o malé holčičce, která vybíjí pohádkovou říši. Nicméně mi přišlo, že úplně nevyužil svůj potenciál. Pokud hledáte něco na odlehčení a pobavení, je to příběh přesně pro vás.

DiLay
13.05.2020 5 z 5

Tohle je naprostá bomba !

Mooneylan
11.05.2020 5 z 5

Kulma drát, to je nářez! Ta zelenovlasá holčička, která vypadá na první pohled tak roztomile, je ve skutečnosti dospělá žena, která už třicet let bloudí pohádkovým světem a nemůže ven...a je tak trochu psychopat. Na druhou stranu, vůbec se jí nedivím. Být na jejím místě, chovala bych se stejně...a sakra bych si to užila! Mwahahahaaaaa!!!!

komiksy Marvel

Skottie Young