Naši furianti

Naši furianti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158880/bmid_nasi-furianti-g60-158880.jpg 4 284 41

hANS6
12.06.2018 4 z 5

Tato kniha dobře popisuje venkovské prostředí v Čechách a vyplývá z ní i smýšlení lidí na venkově na konci 19. století. Je v ní i určitá nadčasovost, protože i dnes se najdou případy, kdy jde o majetek a lidé se dokáží kvůli tomu rozdělit a dělat věci, které by normálně nedělali.

Bumeso
11.08.2017 4 z 5

Tuto hru jsem před několika lety viděl v Národním divadle a moc se mi líbila. Rovněž s knihou jsem si padl do oka. Charaktery mnohých Čechů vykresluje dokonale. Mohu doporučit.

Eliška_P
18.06.2017 5 z 5

Čtivá knížka zachycující bezvadně povahu vesnických furiantů. Ačkoli je z 19. století, opravdu pobaví!

lushi
27.04.2017 4 z 5

Skvělé vyobrazení tehdejšího venkova, jednoduchosti a prosté povahy postav. Dnes by taková situace byla jiná mela...

Marbo
25.06.2016 4 z 5

Troška rozhodně nebyl první, kdo vylíčil "krásy" našeho venkova. Předností dramatu je vyzobrazení všemožných figurek, tu vtipných, tu dojemných. Příběh samotný pokulhává, ovšem máte-li štěstí na herecké obsazení, ledasco prominete ( souzeno dle inscanace ND z roku 1983 )

baru_h
23.01.2016 4 z 5

Jsem ráda,že jsem se s touto knihou setkala a vybrala si jí k maturitní četbě. Četlo se to samo a postavy jsou obrazem i dnešních lidí. Jazykové prostředky jsou srozumitelné, takže opravdu nic těžkého na porozumění.

elle.r
05.05.2015 4 z 5

Přestože je kniha téměř 130 let stará, její téma je stále v mnohém aktuální. To je také důvod, proč se v divadlech stále hraje a lidé na ni stále chodí.

Markett
04.05.2015 4 z 5

Tahle hra se mi moc líbí. Dost pěkné zobrazení mezilidských vztahů a pohled na život na vesnici. Ale upřímně jsem si více užila divadelní představení. :)

evicccka
22.02.2015 1 z 5

Tak tomu říkám ukřičené drama (kniha)! Div, že jsem je neslyšela, jak na sebe pořád hulákají...:)

DariDerek
23.07.2014 4 z 5

kdyby to nebylo psáno jako hra, tak to žeru :D takhle se mi to "jen" líbilo :) ale super :))

Sklenička
21.01.2014 5 z 5

To nemá chybu. Realistické zobrazení poměrů na venkově, místní páprdové se předhánějí, kdo je v čem lepší a kdo musí mít poslední slovo. Student touto četbou zabije dvě mouchy jednou ranou - má čárku do deníku a pobaví se.

Kate.S
17.11.2013 4 z 5

Na to hře se mi líbil popis typického českého venkova. Je sice pravda, že je to takové jednoduší, ale dobře čtivé a místy i zábavné. Tuto hru jsem měla možnost vidět v divadle, a abych se přiznala, tak se mi moc nelíbila. Možná mi nesedli herci, protože je to podle mě hra dobrá. Dostala jsem se k ní jen proto, že se jedná o četbu k maturitě.

janulka1310
25.08.2013 3 z 5

Děj je spíše jednodušší, ale dovedu si to představit na jevišti jako dobře odehranou hru, pokud se dosadí správní herci.

Tlapka
22.06.2013 4 z 5

Drama o uražené mužské ješitnosti a kouzlu vztahů české vesnice. :) Děj trochu předvídatelný, ale celkově se mi kniha líbila mnohem více než třeba Tylova dramata.

vejik
24.04.2013 3 z 5

Krátká veselohra z prostředí české vesnice. Knížka je čtivá, naplnila moje očekávání. Bohužel patří mezi knížky, jejichž děj se mi brzy vykouří z hlavy... :)

Willie
28.03.2013 5 z 5

Milý vtipný příběh s atmosférou, kterou v dnešní době budete stěží v knížce hledat. Český venkov v nejlepším :)

Klaudiana
02.01.2013 3 z 5

Hodnotím spíše v porovnání s knihami "dneška". V té době by to určitě bylo na pět hvězdiček. Neskutečné vtipné a jednoduše pravdivé.

Dandulka
23.09.2012 5 z 5

Jako divadelní hra je geniální!!!!!

Bára1182
27.09.2011 4 z 5

Pěkná, veselá knížka :)

kapllu
28.03.2011 5 z 5

Lepší než Strakonický dudák, mnohem realističtější a zábavnější.