Naše první slepice

kniha od:

Naše první slepice https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164267/bmid_nase-prvni-slepice-p3E-164267.jpg 4.3 3

Chce mít vlastní vajíčka? Rádi byste se starali o bezproblémová a užitečná zvířata? Myslíte si, že by vaše zahrada šla zajímavě využít? Hledáte odpočinek od všedních pracovních dnů? Chcete dopřát svým dětem kontakt s přírodou? S vlastními slepicemi zaručeně prožijete mnoho radosti a jako bonus získáte i čerstvá vajíčka se zárukou původu a nejkratší možnou cestou na váš stůl! Tato inspirativní příručka vás vybaví znalostmi všeho podstatného okolo chovu slepic. Pusťte se tedy s chutí do čtení, potěšte se zajímavými informacemi o slepicích a objevte svůj farmářský talent!... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Grada
Originální název:

Unsere ersten Hühner


více info...

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 0

efka.saf
efka.saf
14.04.2019 4 z 5

Knížka byla trochu jiná, než jsem očekávala. Co se slepiček týče, nikdy jsme žádné neměli (takže rozhodně nejsem odborník), ale nějaký ten pátek je již plánujeme. Tahle kniha, která na mě vykoukla na mém oblíbeném webu, se mi zdála jako ideální zdroj informací. Ale mé představy naplnila jen částečně.

Co knize nelze upřít, je přehlednost, praktické členění, pěkné fotky, ale především láska ke slepičkám, se kterou je napsána a která opravu čiší z každé stránky. Slepičky jsou zde brány jako plnohodnotní členové domácnosti, mazlíčci, kteří nám jako bonus poslouží svými vajíčky. To je v dnešní době klecové trochu netypický, ale v mých očích chválihodný pohled. Informací je zde spoustu, ale přišly mi mnohdy trochu povrchní. Jakoby byl problém naťuknut, ale pro hlubší informace, které poslouží při jeho vyřešení, prostě musíte jít jinam. Např. je zde napsáno, co by měl obsahovat ideální kurník nebo jak má vypadat snášecí kukaň, ale určitě nepočítejte s tím, že zde najdete přesný návod na jeho postavení. A takhle na mě působila celá knížka. Když ji srovnám s knihou Čmeláci (...), kterou jsem četla před krátkým časem a kde jsou přesné nákresy a postupy, je to jako nebe a dudy.
Přesto si cením toho, že kniha vznikla a jako jakási rozjezdová plocha je určitě dobrá. Celkově ji hodnotím za 3*, tu čtvrtou přidávám za onu lásku k opeřencům, se kterou byla napsána.

Edeltruda
Edeltruda
07.08.2017 4 z 5

Kniha užitečná především pro naprosté laiky. Člověku, který se setkal s chovem slepic u rodičů nebo prarodičů, už tolik nového nepřinese, byť tu pár dobrých tipů ohledně stavby kurníku apod. také najde.
Na jednu stranu oceňuji, že je kniha psaná s velkou láskou k těmto opeřencům, ale na druhou stranu mám pocit, že se v těchto láskyplných pasážích během kapitol už dosti opakuje a jen nastavuje obsah. Což je u příručky s pouhou stovkou stránek strašně znát... (Že by byl chov slepic tak snadný, že je na jeho popis 100 stran moc? V tom případě do toho jdu! :-D )


milan.krimsky
milan.krimsky
19.07.2017 5 z 5

Kniha popisuje začátky chovu slepic pro rodiny, kteří by měli zájem o chov hrabavé drůbeže

Štítky knihy

drůbež slepice

Autorovy knížky

2013  87%Naše první slepice

Kniha Naše první slepice je v

Přečtených4x
Čtenářské výzvě1x
Chci si koupit1x