Smrť na druhom brehu

Začiatky deväťdesiatych rokov boli hektickým obdobím nielen na oddelení vrážd, ale v celej spoločnosti. Čo sa dialo v Našom Meste automaticky registrovali aj detektívi, a nielen registrovali, aj riešili, vyšetrovali a vypočúvali. Zo zelenáča Richarda Krauza je samostatne pracujúci detektív a s parťákom Jozefom Fischerom zvaným Chosé riešia jeden prípad za druhým. Tento sa stal na jar 1994 ‒ na brehu rieky Morava na úrovni 4. kilometrovníka našli dvaja výrastkovia polozahrabanú, polorozpadnutú mŕtvolu muža. Nič zvláštne, pokojne mohla skončiť v krematóriu a na štátne trovy jej mohli podkúriť - to by ale nesmela mať uprostred čela pravidelný kruhový otvor s priemerom 9 mm. Stačil jeden pohľad a dvojici detektívov bolo hneď jasné, že ho nespôsobil vrták, ale olovo odliate do tvaru guľky. No z akej pištole bola vystrelená a čia ruka ju v tom momente držala, sa dozvedia až po dlhom vyšetrovaní, Chlapci z mord partie sa riadne zapotia, lebo nič nevedia ani o vrahovi, ani o obeti. Mŕtvy chlap nikomu nechýba. Nevedia ani to, že kruhový otvor uprostred čela sa onedlho stane symbolom vybavovania si účtov v podsvetí, ktoré sa práve začína formovať....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312559/smrt-na-druhom-brehu-wUX-312559.jpg 4.4231

Naše Mesto (23.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)

Smrť na druhom brehu (2016)

Kniha Smrť na druhom brehu

knihovna44

Dobrá detektivka. Použití nespisovné mluvy a časté vulgarismy ale kazily dojem.

babystar

Další výborná detektivka a další probdělá noc.

Kortez

Další, už nevím kolikátá Dánovka a zase úplná spokojenost. Dávám plný počet hvězdiček, měl jsem štěstí že jsem tento příběh nemusel ždímat z českého překladu, ale poslouchal jsem Mariána Geišberga. Tím jeho podáním měl příběh jiný, vyšší level.

Zlatka75

Finále příběhu bylo pro mně příliš kladné a idealistické, prostě málo pravděpodobné.
Myslím, že kdyby šlo o skutečnost a né o fikci, tak Anička je přirozeně zlikvidována a po smrti. Jinač další skvělá kniha.

Dimas

Naprostá spokojenost!

Skripi

Nesklamal ale ani neprekvapil... OK

Aleh

90. léta a oddělení vražd. Na oddělení vražd záhy poznali, že nález mrtvoly nemusí znamenat jen vyřizování účtů mezi pachatelem a obětí, které skončilo ublížením na zdraví s následkem smrti. 90. léta přinesla s sebou jiné kriminální činy. Organizovaný zločin, nekalé praktiky podsvětí, mafii, vyděrače, propojení zločinu i s těmi složkami, které mají napomáhat k jejich odhalení. A tak sympatická dvojice detektivů Krauze a jeho parťák Chosé stojí už od počátku před složitým vyšetřováním...

medlovice

Tahleta Sylvie, ta Krauzova manželka mě vážně v každé knize štve. Naštvaná, žárlivá , protivná. To nevidí jak důležitou práci její manžel dělá ? Jak je náročné jeho povolání. Nemá čas na spánek, odpočinek a ni pořádné jídlo, vyšetřuje dva případy najednou, nasazuje vlastní život , bojuje za spravedlnost.
Na rozdíl od severských detektivek klidné a málo drsné. A některé hlášky mě pobavily a vhodně udržely čtivost .

Dominik Dán

Dominik Dán
slovenská, 1955

všechny knihy autora

Kniha Smrť na druhom brehu je: