Sára

Sára https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31676/bmid_sara-muQ-31676.jpg 4 494 91

Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Našli ho v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. Prípad nenapreduje, pokým neznámy dobrodinec nepošle na Oddelenie vrážd záhadný balíček. Je v ňom videokazeta s nahrávkou bankárovej vraždy. Aj tvár muža, čo strieľa… A všetci ho dobre poznajú! Ale zatne sa a nechce prehovoriť, hoci vie, že mu hrozí najťažší trest. Je však muž z videokazety naozaj vrahť Prípad sa začína komplikovať a detektívi zisťujú, že nielen páchateľ je neistý, ale ani zavraždený nemusí byť ten, kto mal naozaj zomrieť…... celý text

Slightfrost
08.09.2019 4 z 5

Ze začátku zdlouhavé, začal jsem pochybovat o tom, jestli je to opravdu typická Dánova detektivka, ale potom to byl opět známý Dán. Perfektní hlášky, stará známá mordparta...

Frankiego7
15.08.2019 5 z 5

Tato kniha Dominika Dána se mi z jeho skvělých knih líbila zatím nejvíc . Velmi domporučuji

mi-380
02.08.2019 5 z 5

Perfektně a do hloubky popsaný tragický příběh jednoho porevolučního finančního žraloka, muže, kterého těžce poznamenaly přemety konfliktních událostí dvacátého století.
Chronologicky dvacátý díl (děj 2002) napsaný jako čtvrtý (v roce 2006). Jde o jeden ze startovních příběhů celé série, v tuto chvíli osmadvacetidílné, takže zde vyniká svěží styl, a jako většinou i kvalitní zápletka. Drsný humor a policejní sexismus už bereme jako očekávané prémie, stejně jako četbu Mariana Geišberga. 10 procent dolů za příliš otevřený konec.
90 % (aktuálně 211 hodnotitelů je na průměru 87 %).
...
detektív Ivan Mikovič, prezývaný Tlstý Vaňa, sa napchával a čítal noviny. „Chalani, tu čítam úryvky zo židovskej kuchárskej knihy… viete, ako začína? Vraj… niekde si požičiame dve vajcia…”

Kortez
11.05.2019 5 z 5

Vypočuté ako audiokniha s Mariánom Geišbergom a ako vždy silný zážitok. Síce sa žiadne mimoriadne mordy nekonali, jeden zavraždený teraz vystačil na celú knihu, nevadí. Viac mi na začiatku chýbali vraždári s ich večnými vtipmi, keď sa kniha a príbeh v nej venovali bankárskym aktivitám. Koniec nebol podla môjho gusta, o to viac bol uveritelnejší. Tak to v živote chodí...

davaprd
13.04.2019 5 z 5

Moc příjemný poslech, mám rád jeho smysl pro humor, dodává to detektivce šmrnc.

Joges
08.04.2019 5 z 5

U knih Dominika Dána nikdy nevím, co do komentářů napsat. Všechny jeho detektivky jsou podobné a všechny jsou zároveň výborné. Zejména pak první díly série. Ani v případě Sáry nebudu hledat chyby či nedostatky. Poukazuji a chválím pouze na plynulý styl psaní, výborně vystavěný příběh, dobré postavy, gradující napětí. Dokonce jsem v jednom okamžiku měl pocit, že čtu nový příběh Agathy Christie, tolik mě promyšlená zápletka strhla. Knihy Dodyho jsou moje krevní skupina. Můžu je pořád a nikdy neomrzí.

pavčape
01.03.2019 5 z 5

Přečteno jako audiokniha. Tenhle příběh se trochu vymyká svou koncepcí. Takřka polovina knihy je věnována všem zúčastněným osobám. Sledujeme jejich příběh a jejich pohnutky, začátek knihy se otře i o události kolem války a deportace Židů. Možná se to vyprávění může zdát zdlouhavé, ale pro zločin samotný má svůj význam. Když se ale dostaneme k vraždě a k pozvolnému odtajnění jak to všechno bylo, už je to zase ten starý známý DD a jeho parta detektivů

Lotka
13.02.2019 4 z 5

Výborná detektivka. Dánovek není nikdy dost. Oblíbená parta detektivů, slovní hříčky a humor z toho dělá super čtení.

ivoiro
05.02.2019 5 z 5

Co jiného, než plný počet bodů. Tak vážná kniha a přesto plná skvělého "chlapského" humoru, i když je to někdy smích přes slzy.

Skripi
21.01.2019 4 z 5

Veľmi dobré, len bez toho rúhania Bohu by to bolo lepšie...

RADOST
17.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si užila. Nejen pro vícevrstvý děj, zajímavý tým vyšetřovatelů, určitý sarkasmus, nahlédnutí do světa těch vyšších, ale hlavně a především pro vynikající přednes Mariána Geišberga. Krásná slovenština ještě zvýšila můj zážitek. Opravdu skvělá audiokniha.

kap66
28.12.2018 3 z 5

Ve čtvrté Dánově knížce mě dohnalo to, o čem jsem už psala, ale snažila se přes to přenést, protože mě jeho zápletky baví. Je to na mě kurva hrozně sprostý! S tím úzce souvisí to, jak Dán zpodobňuje ženy; fakt tady budu za pošahanou feministku, když mi vadí, že ženy jsou v jeho knížkách buď objekty prasáckých chlapů a (v lepším případě) jejich přisprostlých řečí, nebo děsný mrchy-manipulátorky? Je v tom záměr, předpokládám: aby se charaktery co nejvíce vyhrotily (a šla na tom vystavět zápletka) a zřejmě aby se to blížilo realitě. Jenže tahle machistická realita není snad jediná, bohajeho. Teda fakt doufám. A dám si od Dána větší pauzu, protože jeho detektivní linie mě zajímají, takže úplně vzdát ho nechci.

Česneksmedem
29.11.2018 5 z 5

Další díl seriálu: „Policajti proti vagabundom.“
SPOILER!
Tolik komentářů, tak co ještě napsat? Souhlasím, že je to trochu jiné, než co jsem od něj doposud četl. Musíte se dostat do třetiny knihy a teprve pak se objeví oddělení vražd s Richardem Krauzem a mým oblíbencem Váňou (tlačenka opět neschází). Po této „předehře“ konečně dojde i na očekávaný humor. A hned důkaz. DD píše o tom, že by bylo potřeba někoho z vyšších míst vyhodit. A následuje tento text: „Aj u nás by sa zišlo vyškrtať niektoré verše... ale keby sme sa ozvali, tak by sa to asi potom nerýmovalo nám...“ Paráda, že? Je zde i jeden pikantní vtip o blondýnách, ale ten neprozradím.
Konec je tak trochu pod heslem: „Domysli si sám.“
Samozřejmě jsem se opět přiučil pár slovenských slovíček: tátoš, skuvíňal, ozrutný nebo mrle.
Čtení knih Dominika Dána je pro mne vždy taková malá odměna, a tak zcela jistě u této nezůstane a brzy si dopřeji další. A vám to, s dovolením, také doporučuji.

Jenny055
21.10.2018 5 z 5

Mám rada knihy Dominika Dána a Sára bola z tých lepších. Partičku vraždárov už dobre poznám, ale po čase zabudnem, o čo v knihách šlo, a tak si teraz púšťam Dánove audioknihy, ktoré som už prečítala. Posledne som si vypočula Sáru od Mariána Geišberga, ktorého čítanie nemá konkurenciu. Počúvala som aj knihu Beštia, ktorú čítal Vajda, ale ten kľud a pohodu pri počúvaní som necítila. Vajda je pri čítaní trochu uponáhľaný a dramatický.

JelloBiafra
27.08.2018 4 z 5

Po knihe "Nehanebné neviniatko" sa Dominik Dán znovu pustil do prostredia zazobanej elity. Vplyvný bankár je nájdený vo svojej luxusnej vile zastrelený. Rozbieha sa vyšetrovanie, ktoré znovu ukáže, že nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá a odhalí sa tu celý húf potenciálnych podozrivých. Autor tu opäť dobre pracuje s jednotlivými postavami a z dotyčnej Sáry a jej arogantného a samoľúbeho správania vám bude zaručene na zvracanie. Už dlho som v dánovkách nezažil tak nechutnú postavu. Znovu sa tu dočkáme skorumpovaných prokurátorov i papalášov, ktorý majú všetkých a všetko pod palcom. Proste naša každodenná slovenská realita. Ďalší vydarený kus z kníh Dominika Dána.

PetK
13.08.2018 4 z 5

Tenhle příběh se mi líbil víc než u Listu zo záhrobia, který jsem poslouchala předtím. Byl propletenější, prolínalo se víc rovin. A díkybohu nechybělo to koření, které dělá dánovky skvělými (audio)knihami - policejní humor, plnotučné vyprávění a schopnost vcítění se. Myslím, že dánovky se mi nikdy nepřejí, právě kvůli této tajné přísadě.

knihomolkadorfa
02.08.2018 5 z 5

Opět úžasný Dominik Dán ! Poslouchala jsem audio a slovenštinu Mariána Geišberga prostě miluji. Super !

edith79
10.07.2018 5 z 5

A mně se to zase líbilo a to moc. Ze začátku jsem si sice pořád říkala, kde je sakra Richard? Ale potom se objevil a s ním i zbytek vraždářské partičky a bylo to zase zajímavé, napínavé a samozřejmě i vtipné.

mirka71
30.06.2018 5 z 5

Opět výborný Dominik Dán... už se opakuji, ale nevím, jak se vyjádřit jinak. Kdo jeho knížky opomíjí, o hodně přichází. Toho pána bych si moc přála poznat, Sára se od ostatních Dánovek trochu liší, první půlka je spíš románová, než detektivní, moji oblíbení policajti se na scénu dostávají až v půlce knížky, ale nevadí, dočkala jsem se. Například z hlášky: ,,mám vodícího psa - přivede mě do hrobu" budu žít ještě dlouho...
Dánovky zvlášť miluji v audioverzi, Marián Geišberg je naprosto dokonalý rétor.

Ms.Iris
06.06.2018 5 z 5

Čítam jeho knihy pekne po porade.. neskutočne som prekvapená z toho, akého autora máme. Každou knihou mi vyrazil dych.. excelentné písanie, zmaknute všetko tak aby nasytil čitateľa nad mieru dobre. Nemôžem nič vytknúť, môžem len chváliť a túto knihu s názvom Sara, duplovane. Autor použil trochu iný štýl písania ako v predchádzajúcich knihách a človeče, bolo to úžasné dielo, pre mňa najlepšie zatiaľ. Odporúčam ;-)