Sára

Sára https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31676/bmid_sara-muQ-31676.jpg 4 494 91

Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Našli ho v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. Prípad nenapreduje, pokým neznámy dobrodinec nepošle na Oddelenie vrážd záhadný balíček. Je v ňom videokazeta s nahrávkou bankárovej vraždy. Aj tvár muža, čo strieľa… A všetci ho dobre poznajú! Ale zatne sa a nechce prehovoriť, hoci vie, že mu hrozí najťažší trest. Je však muž z videokazety naozaj vrahť Prípad sa začína komplikovať a detektívi zisťujú, že nielen páchateľ je neistý, ale ani zavraždený nemusí byť ten, kto mal naozaj zomrieť…... celý text

Jiparis
28.08.2021 5 z 5

Nezdravý vztah dcery a otce, který je poznamenán spoustou peněz a důmyslně promyšlený zločin . Zpočátku to vypadá na tuctový vztah, ale čas ukáže, že všechno je jinak. Jak usvědčit zločince, který je stále několik kroků před vyšetřovateli? Snad pomohou jen Boží mlýny.

Ivana11
25.06.2021 5 z 5

Opět super, jak jinak. :)

Jaruš7
03.06.2021 5 z 5

Další fajnovost ze slovenských končin.
Případ je rafinovaný, aby zákeřnost měla prostor pro ženskou spletitou logiku.
Četba potěší, neboť styl autora již dávno vyzrál v ovoce, po kterém prahne každý věrný, československý krimifanda.

Boží hláška s Billem Gatsem v Pentagonu je exkluzivně geniální.
Bonusový kurz - tajemný recept kurare.
Doporučuji.

MichalHoráček
24.05.2021 5 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, než jsem u D.D. zvyklej, ale pak se to krásně rozjelo a opět skvělé počtení. Skoro celou knihu jsme vlastně přečetl za jeden den.

akdar72
21.05.2021 5 z 5

Tentokrát jsem četla v češtině, ovšem překlad byl hrozný. Detektivní zápletka opět neměla chybu.

Mudry
25.02.2021 5 z 5

Tentokrát jsem četla ve slovenském originále a bolo to bohovské !!!!

janina66
18.02.2021 5 z 5

Z počátku se kniha jeví ani ne, jako detektivka. Teprve po vraždě jednoho zbohatlíka, přichází na scénu naše známá parta a začíná velmi zajímavé rozplétání všech vztahů lidí, s kterou se seznamujeme na začátku knihy. Trošku mi vadí otevřený konec (z politických důvodů?) a nepotrestání viníka či hlavního strůjce vraždy.

daniela7773
06.02.2021 5 z 5

Co dodat, co kniha to perla...

MilenaD.
20.01.2021 1 z 5

Moje první a asi i poslední kniha od Dominika Dána. Asi jsme si nebyli souzeni... Četla jsem i horsi veci, tady jsem alespoň vydržela až do velmi předvídatelného konce. A to mi vadilo. Od půlky knihy totiž bylo jasné, co se vlastně stalo. Děj mě od začátku moc nebavil, vydržela jsem, ale další Dánovky už číst nebudu. Plus dávám za skvělý jazyk, četla jsem ve slovenštině, protože z mé zkušenosti překlady stojí za prd a tady to doporučuji všem, kdo ještě slovensky rozumí.

Dandy1
29.11.2020 5 z 5

Po dočtení Dánovek musím vždycky přemýšlet o tom, jaký bordel zde po revoluci zavládl a kam se to všechno dostalo. My obyčejní pěšáci víme houby, co se děje v zákulisí.

Petronela16
24.11.2020 5 z 5

Sára, Sára, no čo mám povedat...ono je to asi v živote tak, že aj keď sa už na každú sviňu voda varí, nie vždy tú H2O práve použijeme.Tak touto si teda zalejem kávu a hor sa do hodnotenia.
Knihe a dejú ako takému nemám čo vytknúť,lebo ja skrátka tieto Danovky môžem.Je to mne blízka doba aj keď už (nedávno )minulá, proste aj keby sa mi niečo v knihe nepáčilo, tak už z princípu dám plný počet za nostalgiu, ktorú vie vo mne vyvolat.Takisto za láskavý aj keď niekedy drsný humor tejto mordparty.Dopočúvala som si Marianka Geišberga s akousi miernou obavou, lebo bola posledná v poradí ako audiokniha, ktorú som ešte nepočula. U mňa určite najlepší interpret kníh DD, ale tak život ide ďalej, nikto tu nie je večne.
Odporúčam všetkými desiatimi.

o_mega
31.10.2020 4 z 5

Sviňa jedna slizká. Dúfam, že ju zavru do basy ... raz.

Allena24
29.07.2020 5 z 5

Do svého komentáře si dovolím citaci z komentu Česneksmedem: Čtení knih Dominika Dána je pro mne vždy taková malá odměna.
A dodám ... i pro mne.

Sany33
16.07.2020 5 z 5

Na tak tenkú knižku je prekvapivý jej plný obsah. neveril som že sa na tak málo stránkach dá vyrozprávať dostatočne pútavý detektívny príbeh. Na konci som sa rád mýlil a darím "Sáru" medzi Dánove najlepšie knihy. 95%

m_martina
21.06.2020 5 z 5

Knihy Dominika Dána moc ráda čtu, jsou mojí velkou zálibou.

Opatov
14.05.2020 5 z 5

Detektivky od Dominika Dana nikdy nezklamou.
Tahle má opravdu nečekané rozuzlení. Celá série Naše město je skvělá, doporučuji audio.

viweb
20.04.2020 5 z 5

Výborná, čtivá detektívka s nečekaným koncem. Doporučuji

Ivan F
22.02.2020 4 z 5

Všetko pozitívne aj negatívne o tejto knihe je napísané v komentároch podo mnou, len by som opakoval už napísané. Za mňa hodnotím niekde medzi výborným (predsa len do dokonalosti kúsok chýba) a veľmi dobrým počinom na poli detektívneho/krimi žánru. Viackrát ma v knihách DD prekvapilo, ako náhoda a maličkosti dohromady tvoria úspech, respektíve neúspech pátrania. To je na týchto knihách veľmi príťažlivé a také akési ľudské. Nie je to "bomba" efekt a prekombinovanosť príbehov zo severu Európy a to mi naozaj reže. Skrátka a dobre, je to naša Slovenská realita.

Faila
03.01.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se v ději trochu ztrácela, ale zorientovala jsem se poměrně rychle a užívala si další jízdu plnou napětí, zvratů, podezřelých, svědků, důkazů a úžasných podrobností z vyšetřování.

Sasha001
26.11.2019 5 z 5

Kniha, která mě od Dominika Dána bavila zatím asi nejvíc. Začátek se vymykal ostatním detektivkám a prostor byl nad rámec věnovaný úvodu do samotného příběhu, což mě mile překvapilo. Tuhle atypickou Dánovku můžu jen doporučit.