Sára

Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Našli ho v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. Prípad nenapreduje, pokým neznámy dobrodinec nepošle na Oddelenie vrážd záhadný balíček. Je v ňom videokazeta s nahrávkou bankárovej vraždy. Aj tvár muža, čo strieľa… A všetci ho dobre poznajú! Ale zatne sa a nechce prehovoriť, hoci vie, že mu hrozí najťažší trest. Je však muž z videokazety naozaj vrahť Prípad sa začína komplikovať a detektívi zisťujú, že nielen páchateľ je neistý, ale ani zavraždený nemusí byť ten, kto mal naozaj zomrieť…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31676/big_sara-muQ-31676.jpg 4.4400

Kniha Sára

Rapeh
včera

Zajímavá kniha, jen konec mi přišel trochu divný ( nepravděpodobný).

pavel9410

Dobra knizka na dovcu, nebo do vedra, ve kterem se neda nic jineho delat, nez cist. Je to spravne zamotane, jenom ten vysvetlovaci konec mne moc nesedl.

MatoPalkes

Zaujímavá prvá tretina knihy, taký spoločenský román bez zločinu a policajtov. Ale v žiadnom prípade nudné. S odstupom času po pár dňoch ma táto jeho štvrtá kniha bavila najviac a plánujem sa k nej po čase vrátiť.

tittanie

Tenhle díl se mi moc líbil, byl takový hodně zamotaný a měl více linek, jak je u Dána zvykem, ale pěkně se spojily dohromady. Škoda jenom, že vyřešení je takové otevřené, ale i na to jsem si u Dána zvykla a těším se, že se to snad dořeší v dalším díle.
Těším se na další díl.

Adinlea

(+ SPOILER) Vyborna kniha. Na Dana trosku nezvykly uvod, kdy pres 100 stran sledujeme uvodni pasaz protkanou mezinarodnima intrikama a rodinnou historii slovenskych Rockefelleru. Ale ma to spad, a kdyz prijde na scenu kriminalisticka banda, pribeh dostane dalsi grady.
Celkove se mi ten pribeh hodne libil, zase uplne jine tema, skvele zpracovane, u Dana ma clovek opravdu pocit, ze je uvnitr kriminalky. Autor ma proste vsechny postupy a system v malicku, coz se mi libi a dava pocit uveritelnosti.
I presto, ze zase nedojde k zatceni pachatele, vsichni vi, kdo to cele provedl, i jak, nemela jsem z toho pocit zmaru a zoufalstvi jako z konce jinych Danovych knizek.

SadUnicorn

(+ SPOILER) Sára je výborná kniha, u které nevím, jestli je více románem a nebo detektivkou s dlouhým a detailním úvodem. Zkrátka něco mezi. Přestože čtenář řešení odhalí mnohem rychleji než vyšetřovatelé díky tomu, že zná pozadí a detaily, knize to neubírá na zajímavosti. Co mě ale mrzí je opět nepotrestání viníka. Což je tedy něco, na co si už u dánovek musíme zvyknout. Ani ve skutečném světě nedojde vždy k potrestání viníka. Ale přesto můj vnitřní cit pro spravedlnost křičí.
Tato kniha patří mezi ty výjimečné v řadě právě díky svému neobvykle dlouhému úvodu a detailnímu pozadí a psychologii postav v tomto případu. Případ, na který se nezapomíná.
EDIT: Taky někomu přijde už nápadné, jak téměř všechny ženy v Dánovo knihách jsou naprosto nádherné sexbomby a téměř modelky? V této knize, jsou čtyři ženy s černými vlasy do pasu, které jsou naprosto dokonalé a každému muži z nich ukápne slina. Buď vidí Dán každou ženu jako krásnou nebo se to na Slovensku modelkama jen hemží. :)

kačenka80

Stará známa parta řeší další případ. Zbohatlíci co neví roupama dělat. Dán jako vždy perfektní a přečten jedním dechem :-D

Bedřich63

Moje čtvrtá kniha od autora, čtvrté téma a opět výborná zábava pro čtenáře.
V každé knize D.D. nacházím shodné prvky, které vytvářejí známé a mnou velmi oblíbené prostředí a pak také vždy jiné téma, které je odlišné od předchozích.
Stejná šablona příběhu v knihách neexistuje, vždy se jedná o jiný problém.
Co je naopak v knihách shodné, jsou rána a večery partičky vyšetřovatelů, jejich specifický humor, průpovídky a charakteristické chování.
Za mě tedy opět 5*, kniha je vynikající.