Na podpätkoch

Na podpätkoch https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94890/bmid_na-podpatkoch-0Da-94890.jpg 4 389 84

Rok po vražde Bosa sa jeho kapitáni rozhodli rozdeliť si územie Nášho Mesta, pasovali sa do pozícií malých bosov a začali si závidieť a navzájom škodiť. Začala sa vojna v podsvetí, ale iba z toho jeden nevyžije, a tak voči majiteľom reštaurácií a kaviarní vo svojom teritóriu uplatňovali praktiky ďaleko presahujúce hranice zákona. Detektívom z oddelenia vrážd bola ich činnosť a astronomické zisky spočiatku záhadou. Muselo dôjsť k vražde na diskotéke vo vykričanom nočnom bare, aby sa im otvorili oči. Vraždu vyriešili, hoci sa im do vyšetrovania zaplietol smutný prípad jednej riaditeľky gymnázia. Navyše sa zbláznila Petra a rozhodla sa vydávať. Veľa zdanlivo nesúvisiacich vecí sa udialo v tom príjemnom slnečnom máji, ale stačilo iba počkať, urobiť pár základných previerok, vypočuť niekoľko svedkov a všetko do seba začalo pekne systematicky zapadať.... celý text

Lumír23
22.06.2020 5 z 5

Klasický Dán, je to dobré počtení, zde bohužel s několika konci spíše k pláči, ale známe takové události všichni. A slováci zase kalej jak vzteklý a jebou už od třinácti naprosto na pohodu... Inu, cizina, no...

Ester71
24.05.2020 5 z 5

Knížka pobavila, přečteno za dvě deštivá odpoledne. Tentokrát to bylo trošku jiné, takové víc o sexu a občas jsem se musela chechtat nahlas. Líbilo se mi zatím vše, co jsem od D. Dána četla...

brabofka
28.04.2020 5 z 5

Další skvělá detektivka. Naprostá ooddychovka ve společnosti starých známých.

jprst
01.04.2020 4 z 5

Trochu více psychologie, ale opět lepší než dobré, i když do úplné špice tomu přece jen trochu chybí.

Kortez
20.03.2020 5 z 5

Čítal som v mobile počas volných vecerov. Ako vždy to svizne odsypalo a v druhej casti knihy sa už dej rutil raketovou rychlostou, zase - ako vzdy.

VeronikaAug
29.02.2020 3 z 5

Knížka se mi vubec necetla dobře. Víc jak půlka mě nebavila, ale říkala jsem si, vždyť je to ten Dán, přece to neodlozim. Chvilku po půlce najednou začalo být jasný, že všechno bude peknej průšvih. Pak přišlo pár poradnych šoku, ze kterých mi nebylo ani trosku dobře. Konec byl propracovaný, to se knizce nedá upřít, proto ty 3 hvězdičky. Moje čtvrtá kniha od Dominika Dána, a minimálně na nějakou dobu poslední.

TomHr
22.01.2020 5 z 5

Na pomstychtivou vychytralou ženskou jsou i policajti z kanceláře 141 krátcí. Aspoň že se můžou vrhnout na případ střelby na diskotéce. A Petrička se nám vdává! Teda skoro.
Jedna z klasických dobrých knížek z Nášho Mesta, vypointovaná, se solidní zápletkou, se sympatickými hrdiny a tak trochu šablonovitě zlými padouchy.

MMacicekk
16.11.2019 4 z 5

Přiznám se, že mě první třetina tolik nebavila, až jsem si pohrávala s myšlenkou, že knihu odložím a vrátím se k ní později. Po přečtení komentářů na knižních databázích, které lákaly na zajímavé a překvapivé zvraty, jsem se rozhodla ve čtení nepolevit. Udělala jsem dobře. Když jsem se však zamyslela na tím, proč mě tentokrát autor zpočátku neuhranul, zjistila jsem, že mi tam chyběl Richard Krauz a jeho mordparta. Zpočátku je sledujeme jen okrajově, ale jakmile došlo k vraždě bývalého policisty a Richard s partou nastoupili v plné polní, nepustila jsem knihu z ruky a přečetla ji na jeden zátah. Zvraty v obou, respektive ve třech dějových linkách jsou neočekávané a nejspíš mnohé čtenáře už ani nepřekvapí, neboť autor je jimi pověstný. Opět se mi líbil pohled na tamní policejní práci a jak probíhala spolupráce s podsvětím. Autor píše uvěřitelně a dala bych ruku do ohně za to, že se některé scény mohly odehrát i ve skutečnosti. Nechybí ani pověstné vtipné dialogy, které jsem si opět užívala a bavila se nad nimi.

Aleh
13.11.2019 4 z 5

Tak k této knize jsem se vrátila po určitém čase. Přečetla jsem pár kapitol a odložila ji. Zpočátku mě moc nezaujala, ale dobře, že jsem se k ní vrátila. Případ ředitelky gymnázia, kterým vše začalo, byl jen takovým smutným příběhem ženy, na který se přišlo až po objasněné vraždě na diskotéce došlo i na praktiky majitelů kaváren a restaurací ve městě, jejichž případ také zapadl do mozaiky nezákonného jednání ve městě. Případ, se kterým si vyšetřovací tým hravě poradil....

francouz
11.09.2019 5 z 5

V tomto díle šla mord parta trošku do pozadí, a byl upřednostěn nosný příběh zrady a pomsty, toho odvěkého boje, který je navíc zde rafinovaně zaobalen do detektivního žánru.
To, že autor umí psát, jsem se přesvědčil už x krát, a vždy se těším čím mě znovu překvapí.
Sehraná parta a hlavně dvojice Krauz a Chosé, kteří jsou již velmi známí, jak na poli detektivním, tak samozřejmě budí i respekt na opačném konci spektra, tj. u spodiny společnosti, u těch, kteří si občas zákon přetvářejí k obrazu svému.
Že toto nedělá jenom spodina, to jsme svědky již několit let v těch nejvyších sférách, ale to je bohužel jiný příběh, který by ani dvojice zkušených detektivů neměla šanci rozlousknout, ale třeba jednou....
Nicméně tento příběh opět ukazuje, kam jsme až schopni dojít, když máme silnou motivaci. Bohužel v tomto případě velmi negativní, takže to uritě nebude na žádný rolemodel..

pavčape
19.08.2019 5 z 5

Smutný příběh... I když opět skvělá kniha. Jelikož jsem velký fanda DD a nedám na něj dopustit. Tenhle příběh časově předchází knížce Jednou nohou v hrobě, o čemž jsem pojala podezření hned na začátku při zmínce o Zoře Kowalské. Slibuju si, že si jednou všechny knížky přečtu chronologicky. Zde například vím, o čem v té předchozí šlo, ale už si bohužel nevzpomínám na podrobnosti jak to bylo s Chosém a Zorou.

Jaruš7
10.08.2019 5 z 5

Směsice lidských kreatur, která ve společnosti chce své; a neboť domluva nepomáhá a nevšímavost nic neřeší, pak neodvratně nastává nutná reakce, která vede ke zločinu.
Rozeznat je a žít v jejich blízkosti je nesnadné. V mezích zákona se vyloučit ani převychovat nedají, a tak je u policie práce vždy.
Citace:" Když už jsme u toho, (šéfe) chtěl bych přidat." " Klidně přidej, objasni vraždu do pondělí a máš odměnu."
Dánovka je pro mě vždy syrová realita, vnímaná přes dobře podanou a vlastenecky specifikovanou knihu.

Gracian1964
04.08.2019 3 z 5

Kniha z verejnej knižnice, asi by som si ju nekúpil. Čítalo sa mi to dobre, k literárnym kvalitám textu mám isté výhrady, ale toto je žánrovka, detektívka, takže to nebudeme pitvať. Súhlasím s predchádzajúcim komentátorom, tak ako hovoria niektoré postavy v knihe, neverím, že hovoria skutoční ľudia, takže nejde o zlý preklad, knihu som čítal v originále, teda v slovenčine. Potešil ma nečakaný koniec. Pochybujem však, že by sa jednalo o skutočný príbeh, napriek tomu, že Dán sa rád necháva inšpirovať skutočnými prípadmi.

alnahu
28.07.2019 4 z 5

Tato dánovka se mi četla dobře ,příběh z podsvětí je napínavý i když ze začátku se zdá fádní,ale pak se rozjede.V této knize se odvíjí několik příběhů ,které nakonec do sebe zapadnou.

Ladys
25.07.2019 3 z 5

Standardně dobrá "dánovka".
Nevím, co už chválit. Snad nezvyklá a u mě vítaná změna kostry románu. Příběh v první dějové lince vyprávění nabíhá velmi pomalu a to nám čtenářům dává větší prostor pro nasátí atmosféry doby a klidně by si vystačila na samostatný díl. Konec ale až školácký, předvídatelný.
Druhá dějová linka je tu dosazena jakoby mimochodem a je naopak vyostřená od začátku.
Tady naopak nebylo vše dořešeno a to je velká škoda. Ale třeba si to autor šetří do další knihy.
Také výjimečně zkritizuji.
Mluva zainteresovaných postav. Vážně by mě zajímalo, jestli takhle někdo někdy mluvil, nebo mluví.
Nebo je to chyba překladu? To se mi moc nezdá.
Váhal jsem mezi 3 - 4 hvězdami, ale nakonec se kloním k těm třem. Těsně.

weberda
17.07.2019 5 z 5

Opět skvělé počteníčko,Dán mě ještě nezklamal.

Ivana11
12.06.2019 5 z 5

Jako u všech předchozích knih D. D. naprostá spokojenost.

harena
07.06.2019 4 z 5

I čtrnáctý díl je čtivý, napínavý a neschází vtipné a trochu chlapácké dialogy drsných mužů z mordparty. Běží tu dva příběhy. V prvním vyšetřují vraždu bývalého policisty a druhý je o krásné ředitelce gymnázia, kterou týrá manžel. Obviněn je Krauzův bývalý kamarád z dětství.
"Každý se vydal do nočního města svou cestou a teď stojí na opačné straně barikády. Přesto zůstali kamarády, dělili se totiž o to samé město a místa v něm bylo dost pro všechny."
No jo, no. Mafián nebo policajt, oba musí dodržovat nějaké dohody, aby byl ve městě jakýsi klid. Však se DD téměř celý život věnoval vyšetřování zločinu, tak ví, jak to chodí. Mám zatím přečtené všechny dánovky, které u nás vyšly, tak rychle, čekám na další.

Patapuf
28.05.2019 4 z 5

Pobavila... i když to nelze brát úplně doslova.... některé jednání je zarážející... Třeba když Kraus odmítne peníze a obálku s hotovostí za auto si vezme... další věc je to, že hlavního podezřelého pustí... minimálně mi dostal pár let za nedovolené ozbrojování ohledně té výbušniny.... ale pokud o tom člověk moc nepřemýšlí, tak paráda...

haski
27.05.2019 5 z 5

Byla to moje první kniha od Dána a hned jsem se chytla. Mám ráda detektivky z našeho prostředí. Líbil se mi motiv, vykreslení postav, spád a hlavně ... humor. I ten v podtextu. Trošku mi přišlo přitažený za vlasy jednání detektiva s mafiánem, ale kdo ví, možná by to tak nějak mohlo být. Určitě budu v Dánovi pokračovat.