Básnik

Básnik https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175074/bmid_basnik-1hr-175074.jpg 4 630 134

Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami. Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými.... celý text

Ivana11
10.02.2017

Opět výborná dánovka, pro mě již několikátá, a nikdy nezklamal.

Petrasim
06.02.2017 5 z 5

Dominik Dán opět nezklamal.

ehappy
17.10.2016 5 z 5

Zadni supermani, ale obcas velice chytre az prekvapujici. Doporucuji.

Jaruš7
16.10.2016 5 z 5

D.D. má renomé a umí, takže nezklame, vcelku dobré, až na tu poezii, ta je zbytečně odflinknutá.

pavčape
11.10.2016 5 z 5

Další z výborných "dánovek". Krauz se začleňuje do party mordýřů velice úspěšně! Za mě palec nahoru!

callahanh
12.08.2016 4 z 5

Svižná detektivka a troufnu si říct, že něco, co v našich vodách chybí. Dán se spoléhá na atraktivní období přelomu komunismu a kapitalismu v Československu a děj posouvá na periferii velkého města. Neopomíná ani atmosféru, která malinko připomíná severské thrillery, i když není tak hutná a je přizpůsobená specifickému československému prostředí. Hrdinové jsou sympatičtí, ačkoli typicky knižní (Krauz je prototyp odvážného hrdiny, který se vzpírá předpisům, těch asi v reálu moc nebude), sehraní a jejich osudy jsou dost zajímavé a atraktivní. Celé to má velký spád, sevřený děj, který nikam příliš neuhýbá a nestřídá několik rovin, a především strhující příběh, který je uvěřitelný, dává smysl a až do poslední chvíle není znám pachatel, což je moc fajn a vůbec nevadí, že se tam vlastně moc neobjevuje. Je samozřejmě otázka, zda to není až moc "pohádkové" vzhledem ke kontextu doby končícího komunismu a kritizovat můžeme i konec, který je spíše filmový a typicky žánrový. Jinak je ale Básník skvělé čtení se skvělou zápletkou a popisuje opravdu jen to nutné a důležité, čili je v něm minimálně vaty. 80%

mekkejla
05.08.2016 5 z 5

Tak tohle byla velká paráda! Jsem moc ráda, že se ke mně knížka dostala - sama bych po ní nesáhla a to by byla velká škoda. Pan Dán mě opravdu hodně zaujal a ráda si přečtu něco dalšího!

wooloong
02.08.2016 4 z 5

Trochu přepálená pointa, ale jinak dobrá a čtivá detektivka.

ViolettaCh.
25.07.2016 5 z 5

Obzvlášť vyvedená dánovka, napínavá od A do Z! Nejvyšší počet hvězdiček je naprosto zasloužený!

hanap
20.07.2016 5 z 5

Básník, výborná kriminálka, již se chystám na další.

Danuše7
11.07.2016

Kniha má spád, děj se hezky vyvíjí.

edith79
20.05.2016 5 z 5

Druhá kniha od Dána v krátké době a opět se mi líbila. Zajímavý motiv, napětí a zároveň i spousta vtipných dialogů mezi kriminalisty. Určitě si chci přečíst další knihy tohoto autora.

nursejane
18.04.2016 5 z 5

Moje první kniha Dominika Dána v audio verzi mě velmi bavila a "prečtenou " jsem ji měla v rekordním čase:-) Už se těším na další :-)

bookie25
26.03.2016 5 z 5

Moje první setkání s Dominikem Dánem. A musím říct, že velké překvapení. Nemám moc ráda současné české a slovenské detektivky, většinou mě nezaujaly, ale tohle bylo skvělé. I když jsem ji vlastně nečetla, ale poslouchala jako audioknihu. Jako bonus krásná slovenština v podání Mariána Geišberga.

petule1
21.03.2016 5 z 5

Vynikající detektivka, strhují děj, nepřekombinová a každá postava má svůj smysl

rodak
06.03.2016 5 z 5

Super česko slovenská kriminálka Skvělý popis doby .Má první od autora .

palec
20.01.2016 5 z 5

Tak má vypadat detektivka.Autentická,nepřekombinovaná,napínavá,no prostě skvělá.Dominik se stává mým oblíbeným autorem.

locin
16.01.2016 5 z 5

Druhá "dánovka" a opět nezklamala.
I když sem z ní měla pocit jak ze severských thrillerů, ale i tak se mi líbila. Jen doba není úplně ta kterou vyhledávám.

Hakor
05.01.2016 5 z 5

Perfektní a napínavé!

buschka
28.09.2015 5 z 5

Skvělá "dánovka" jako vždy, nezklamala. Přečteno jedním dechem.

Dominik Dán
slovenská, 1955