Popol všetkých zarovná

Naozaj neobyčajný detektívny román! Napísal ho človek, čo do detailov pozná policajné prostredie, podsvetie i praktiky tajných služieb. Často je však ťažké rozlíšiť, kto je kto. Detektívi Krauz a Fischer z oddelenia vrážd v Meste sa pri vyšetrovaní smrti mafiána Malého Pavúka, pobočníka Miroslava Stehlíka alias Bossa, dostanú k magnetofónovej kazete, na ktorej sa nebohý Malý Pavúk dohaduje s neznámym mužom na nejakom únose. Neskôr za podozrivých okolností vybuchne auto policajta Róberta Eliáša. Ukazuje sa, že vedel niečo o spolupráci tajnej služby a mafie pri únose syna vysokého predstaviteľa Republiky... Keď do seba začínajú kusy skladačky zapadať, z Ministerstva príde rozkaz vyšetrovanie zastaviť. Autor tvrdí: " Všetky osoby, dej a miesto v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná... " A možno nie !...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26763/popol-vsetkych-zarovna-Usq-26763.jpeg 4.2424

Naše Mesto (1.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Popol všetkých zarovná

babystar

Vyslechla jsem jako audioknihu v českém překladu a jsem trochu v rozpacích. Příběh je pro mne moc politický. Nejprve jde o vyšetřování vraždy staré paní, ale pak se odvíjí krvavý boj v podsvětí a válka policajtů. Nedej bože, aby to všechno byla pravda! Faktem Je, že v roce 1996 mi byla politická scéna na Slovensku docela ukradená, a tak problémy řešené v knize mi jsou poněkud cizí. Ovšem neznámé mrtvoly zakopané v lesích okolo Našeho města je dost silná káva....I když i u nás jsme měli svůj "Orlík"...

Kortez

Zdolal jsem to jako audioknihu s úžasným vypravěčem panem Geišbergem. Strhující příběh který mrazí v zádech, protože jsem v tom čase žil na Slovensku a události jsem sledoval ... teda alespoň to co prosáklo na povrch. Dobu, kdy v Našem Městě vybuchovali audiny jedna za druhou nezapomenu.

Lucka Most

Tak vám nevím - na jedné straně strhující. Musela jsem se hodně soustředit, abych dala dohromady časy. Četlo se to moc hezky, napínavé to bylo celou dobu, ale dorazila mě postava pana Nováka - jednak jsem nepochopila Krause, to si vážně myslel, že vše vyřeší a dotáhne to až k uvalení vazby na lidi z nevyšších míst? Kolem něj spousta varování, spousta mrtvejch, ke kterým přispěl i on svým vyptáváním (a to v době, kdy věděl, že nebezpečné to je). Chápu - vykreslení člověka, který se jen tak nevzdá a bojuje za spravedlnost do posledního dechu. Ale obrátit se na Nováka, až ve chvílí, kdy je polomrtvej? A v ISI si nezjistili s kým se zná? Proč ho na Krause nenasadili? No, asi to mělo být pro větší, efektivní konec :(. A co mě dorazilo - přesvědčování od dotyčného, aby to sepsal :(. To nás jako pan Dán chtěl navést na to jak se dostal ke psaní?
P.S. Pochopili jste někdo ty erotické scény a ty popisy slečen? Na odlehčení? Že policajti jsou také lidi? Docela bych brala podrobný popis těch policajtů :D. Burgera ne, tam si to umím představit :D. Že je někdo blonďák s modrýma očima mě moc neuspokojilo :D

tygřík2

Mráz po chrbte.

jaroiva

Všechno už bylo napsáno někým níže.
Kam se hrabou všechny severské detektivky, tohle je o to děsivější, že jde o známé domácí prostředí (pořád ještě nějak necítím Slovensko jako cizinu).
I když normálně nemám ráda politické a "současné" detektivky, tohle jsem nemohla odložit.
Byla to má první knížka od autora, ale určitě ne poslední, kterou jsem četla.

ju-ro

Odvážny a strhujúci krimi thriller, ktorý je umocnený tým, že sa zakladá na skutočných udalostiach. Dva kriminálne prípady, ktoré sa paralelne vyšetrujú, to je taká typická šablóna románov Dominika Dána. Postupne sa dozvedáme detaily oboch prípadov, pričom sme neustále v napätí, čo nás prekvapí v ďalšej kapitole. Prepojenie vládnej špičky cez tajnú službu priamo na mafiu, vražda bývalého policajta na objednávku inšpirovaná prípadom R. Remiáša a brutálna vražda starej ženy nastavujú zrkadlo 90tych rokov na Slovensku a miestami nás nútia sa zamýšľať v akom svete sme to žili, či žijeme. Záver knihy napovedá, čo spisovateľa vlastne podnietilo k písaniu jeho kníh. Román rozhodne poteší fanúšikov detektívok, či románov z prostredia slovenského podsvetia.

Mia24
30.12.2018

Dán prostě ví o čem píše...nahání mi hrůzu už jen pomyšlení,že vše co uvádí ve svých knihách se skutečně stalo..stačí si zapátrat na netu..smekám před jeho odvahou!

mi-380
13.12.2018

Tentokrát jsem si dovolil citovat, výstižných komentářů je mnoho.
„Je to po všech komplikovaných Deaverech a seveřanech balzám na duši.“ (DriftBooks)
„Mé výtky se týkají toho, že "Popol" je - snad se, muži, neurazíte - chlapské čtení.“ (kap66)
„Krauze jsem si zamilovala.“ (akdar72)
„Vydal jsem se na dlouhou cestu, kterou je knižní série Naše Mesto, jež má v tuto chvíli 27 zastávek.“ (Eicherik)
„Áno, osoby, miesta a udalosti v tejto knihe sú vymyslené. A ja som káčer Donald :)“ (Blekmun)
„Doporučuji Dána čísti v originále.“ (DriftBooks)
Když už jsem na to nepřišel sám, tak alespoň potvrzuji a opakuji.
Nechal jsem si poradit a čtu originál, ten drsný humor je překladem těžko nahraditelný. Těším se na další díly: 90% (388 hodnotících, průměr 83%).
...
Dedo nasadol na ukrajinu a sotva urobil prvé tempá, ofúklo ho susedovo terénne auto, ktoré ani cúvať nevedelo pomalšie než stovkou. Už si na to zvykol a ani sa nad tým nepozastavil. Sused bol mladý, arogantný zmrd a dedo už dávno pochopil, že slovo sťažovať sa nevzbudzuje u takýchto ľudí iný vnútorný pocit než sadistické sebauspokojenie a dunivý nadradený rehot.
...
„Chlapci moji, ten spolujazdec bol môj sused, poznal som ho určite! A to by ste neverili, bojoval ako chlap. Nie ako v tých akčných filmoch, rata ta ta táááá a všetko na jednu dávku pánubohu do okien. Nie! Strieľal krátkymi dávkami, ukážková mierená streľba, a videli ste ten dom naproti? Skoro žiadny škrabanček! Všetko to lietalo cez okná dovnútra. Tí tam museli byť z toho posratí až za ušami! Však to aj tak dopadlo! Ako rýchlo sa to začalo, tak sa to aj rýchlo skončilo, chlapci moji. Dobrý strelec, ten môj sused, veru dobrý strelec! Prisámvačku, aj som teraz rád, že som mu nerozbil hubu, ako som už toľkokrát chcel.“

vraždy

Dominik Dán