Noc temných klamstiev

Richard Krauz a Jozef Fischer zvaný Chosé pracujú na oddelení vrážd v Našom Meste už veľmi dlho. Vyše dvadsaťpäť rokov sa snažia zmieriť so skutočnosťou, že medzi pojmy zákon, právo a spravodlivosť sa nie vždy dá vpísať znamienko rovná sa, ale skôr otáznik. Niekedy aj výkričník. Napriek všetkým prekážkam sa im občas podarí vylúštiť záhadu podrezanej a znásilnenej študentky alebo rozstrieľaného podnikateľa či utýraného chlapca, a vraha napokon vypátrajú a zatknú. Či si svoj čin aj odsedí, už nie je ich starosť, na to sú tu iní. Mocnejší. A práve oni občas dokážu skomplikovať život nielen dvojici detektívov, ale aj ich kolegom, a dokonca aj ich rodinám. Presne tak, ako v novom prípade, keď sa mocní tohto sveta rozhodnú zamiešať karty práve v piatok hodinu pred ukončením pracovnej doby. Všetci detektívi sa už vidia na zaslúženom odpočinku a plánujú si, ako strávia nadchádzajúci víkend s rodinami a milenkami. Ale ako vždy jeden mieni a druhý mení. Vražda je vražda, a ak sú do nej zapletení vysokopostavení ľudia z tých najvyšších miest a zavraždená je prominentná prostitútka, víkendové radovánky musia ísť bokom a začína sa vyšetrovanie. Ale prečo sa majú namočiť iba Krauz a Fischer? Kto nariadil, že nesmú s nikým spolupracovať a celé vyšetrovanie musí byť prísne utajené? A voľby hlavy štátu sú už o pár dní... ale to bude asi iba náhoda....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21776/noc-temnych-klamstiev-32J-21776.jpg 4.5224

Naše Mesto (9.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Noc temných klamstiev

allyce

Další skvělý tah pana Dána. Jeho knížky jsou pro mne lahůdkou, která se mi nepřejídá. Chut roste s každou další knihou. Jen se bojím, že mi lahůdky brzy dojdou, protože ač je pan Dán jistě plodný autor, přeci jen nebude stíhat můj apetit.

Kortez

Taky jsem se koukal na netu který to prezident může mít syna Ivana, případně doktora. Jo, Ivan "Ivanovič" může mít reálný základ... Děj měl spád, žádné hluché místo, velice čtivé a taky uvěřitelné. Plný počet hvězdiček!

tlllk
15.11.2018

Chvíľu som musel googliť ktorý z prezidentov mal syna Ivana, ale inak dobré. Malo to spád z v podstate happy end, čo zas nie je u DD pravidlom.

stm01
17.10.2018

Má první kniha od tohoto autora. Četlo se to dobře.

Baushka
17.08.2018

Moje druhá Dánovka, oproti Smrti na druhém břehu je tato knížka mnohonásobně akčnější, má spád i pěkné zvraty. Přitom je knížka na rozdíl od severských krimi více familiární, uvěřitelná, naše. Moc se mi líbila.

harena
02.07.2018

Opět pěkná dánovka, jejíž děj se odehrává v nedávné minulosti. Čtivé, plné humoru a asi to tak nějak podobně v našem zkorumpovaném světě chodí, že i "největší neřád ve střední Evropě" pomáhá detektivům usvědčit třeba i zkorumpovaného policejního ředitele. Dan Dán má obrovský vypravěčský dar, i tato kniha se četla rychle, lehce, s pobavením i napětím a jako kriminálce jí dávám pět hvězdiček.

ivoiro
09.03.2018

Dle mého názoru nejde o nejlepší knihu, kterou bych četl. Nicméně, kniha mě bavila, držela a jdu na další díly této série.

Chesterton
05.12.2017

Jedna z prvních "dánovek" a hned láska na celý život:))

policie

Dominik Dán