Krev není voda

Krev není voda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291652/bmid_krev-neni-voda-EUC-291652.jpg 4 504 106

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat – poté si slovenští a čeští policisté hráli už každý na vlastním písečku. Tento zločin se odehrál tak nenápadně, že si ho sotvakdo povšiml a málem zapadl prachem, leč i když nebyl bůhvíjak bestiální ani příliš komplikovaný, bylo by škoda ho pominout, protože byl pěkný – pokud se ovšem dá něco takového říct o upálení mladé ženy a jejího dítěte.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Krv nie je voda , 2015

janina66
19.10.2021 5 z 5

Opět skvělé! Velká spokojenost, jen mi vadí, že v některých knihách, zrovna v této, nechytí hlavního, velkého lumpa, a zůstane nepotrestán. Musí ho nechat běžet. Ale to je už politika a moc těch bohatých. Hlášky pobaví jako vždy. Výborný poslech slovenské audioknihy.

Chantal300
17.10.2021 4 z 5

Dán umí čtenáře zaujmout hned od prvních stránek, toto je první kniha, kterou jsem od něj četla ale určitě ne poslední. Konec mě moc překvapil. Hadala jsem, že to bude uplne6jinak a ejhle..

NADEI
15.10.2021 4 z 5

Klasická detektivka z nedávné doby s partou zapálených detektivů v nelehké době po amnestii, oživená skvělým nářečím a dvojím vyšetřováním. Líbila se

kolacky
21.09.2021 5 z 5

Úžasné, vtipné, skvěle vymyšlené a minimum politiky!

Česneksmedem
15.09.2021 5 z 5

Další kniha DD, od které jsem se jen těžko odtrhával. Scéna v níž je Váňa se svým parťákem na hlídce v autě je prostě suprová. Slzy mi tekly jako vodopád. Malinko to kazí věc, která se v jeho knihách objevuje často – ty menší lumpy pochytají, ty velké musí nechat v klidu jít bez potrestání. Ale tak to v reálu občas bohužel funguje, takový je život...

Klára90
24.08.2021 5 z 5

Mě ty Dánovky prostě baví. Sympatičtí detektivové a prostředí devadesátkového podsvětí, to se čte samo. Osobně bych nechtěla potkat ani jednu z postav, ale takhle na papíře s nimi všemi ráda pár večerů strávím.
Tento díl byl zamotaný až do samotného konce, stejně tak napínavý.

jan7760
17.08.2021 5 z 5

Dán ma stále baví ako oddychovka, občas určité dejové linky nedotiahnuté, teda aspoň pre mňa, ale je mu odpustené...

smardice
12.08.2021 5 z 5

Po Červeném kapitánovi, (který mi moc nesedl), jsem si chtěla dát na chvíli oddech od této série, ale nakonec mi to nedalo a pustila se do chronologicky řazené "10". A tentokrát musím dát plný počet hvězdiček.
Poslech slovenské verze jsem si užila.

Jordanka9
13.07.2021 4 z 5

Moje první dánovka.
Chvíli mi trvalo, než jsem se v ději zorientovala. Sympatický tým vyšetřovatelů slovenské mord party si mě postupně získal. Nostalgicky působila i spolupráce s brněnskými kolegy- poslední federální případ. Určitě si ráda přečtu i další příběhy DD.

Mudry
20.05.2021 5 z 5

Vlastně už ani nevím co psát. Opakovala bych se nebo papouškovala ostatní komentáře. Dominik Dán mě prostě baví.

mataj
29.04.2021 5 z 5

Knihy DD jsou pro mě zárukou výborného čtení (nebo poslechu audio) se zajímavou zápletkou, vtipnými dialogy a svižným dějem. A tahle kniha není výjimkou. Maximální spokojenost jako zatím pokaždé.

faba
07.02.2021 5 z 5

Tady se asi nedá dát jiné hodnocení než *****. Knihu bych přečetl na jeden zátah, ale neudělal jsem to. Takové knihy si šetřím a jejich čtení si užívám. Skvěle vystavěný příběh, s krimi praxí, s ukázkou mocí „politiky" a peněz, a nemalou měrou na „pomoc" od bývalých struktur. Jako v Červeném kapitánovi.

Opatov
01.11.2020 5 z 5

Další díl. Audio, opět skvěle namluveno ještě panem Geisbergem. Z banální vraždy se stane nečekaně rozsáhlé pátrání s nečekaným koncem. Sice zase trochu moc politiky, zase proběhne vzpomínka na akci Rusalka, ale jinak opět super pátrání v režii Richarda Krauze.

hanzmb
22.10.2020 5 z 5

Sérii čtu chronologicky, takže jsem si parádně spravil chuť po zatím nejslabším Kapitánovi. Už je to zase ten starý vynikající Dán, který dokáže čerpat nápady z běžné kriminalistické praxe. A hlavně ji často i odlehčenou formou čtenáři perfektně zprostředkovat.
Až na Kapitána se mi zatím líbily všechny díly, ale připadá mi, že ty z 2. poloviny jeho tvorby jsou ještě o třídu lepší.

Kami33
20.10.2020 5 z 5

Zatím to vypadá, že každý Dán je za 5*. I tento.

o_mega
13.09.2020 5 z 5

Táto DÁNovka ma chytila .... a nepustila až do konca.

Gracian1964
03.09.2020 5 z 5

Mám za sebou ďalšiu dánovku. Požičané z knižnice, ale myslím, že by som sa možno nebránil ani kúpe. Som spokojný, dostal som, čo som chcel.

viweb
18.08.2020 4 z 5

Opět dobrá, dej se mi zdál malinko unavený a roztahaný, rozuzlení opět nečekané ale celkový dojem slabší... Al nevzdávam se, snahám po další

ViolettaCh.
11.07.2020 5 z 5

Výtečná dánovka z počátku 90.let, plná napětí i svérázného humoru, který je mi velmi sympatický ("Ve dveřích se objevila stará paní v županu a ještě starší pes. Bez županu.").

Petronela16
07.05.2020 4 z 5

Ako vždy audio kniha, ako vždy Geisbergovo podanie, ako vždy super.Tento diel trošku viac politiky na môj vkus, ale aj tak to bolo veľmi dobre pocuvatelne.