Krev není voda

Krev není voda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291652/bmid_krev-neni-voda-EUC-291652.jpg 4 504 106

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat – poté si slovenští a čeští policisté hráli už každý na vlastním písečku. Tento zločin se odehrál tak nenápadně, že si ho sotvakdo povšiml a málem zapadl prachem, leč i když nebyl bůhvíjak bestiální ani příliš komplikovaný, bylo by škoda ho pominout, protože byl pěkný – pokud se ovšem dá něco takového říct o upálení mladé ženy a jejího dítěte.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Krv nie je voda , 2015

items
12.07.2017 5 z 5

Po veeeľmi dlhom čase ďalšia dánovka. Stále rovnako dobré, stále rovnako rovnaké :).

PetK
03.06.2017 4 z 5

Osmý Dán, poosmé bez výhrad. :-) Příběh byl navíc oživený dvěma liniemi případů, které se pravidelně střídaly, což zvyšovalo napětí.

Koňadra
09.05.2017 5 z 5

Mnoooo ... ja som Dominikovi Dánovi dlho unikal, či skôr on unikal mne. Knižku som počúval až z núdze na dovolenke .... a .... bol som veľmi, veľmi príjemne prekvapený. Jednak výbornou znalosťou pomerov na kriminálke (trošíčku to poznám i profesne), jednak hrubým "trestňáckym" humorom (on skutočne zodpovedá realite) a neglorifikovaním hlavných hrdinov.
No a Gaišbergom načítané veľmi civilne, príjemne a nerušivo.
Super oddychovka, asi zainvestujem do ďalšej audioknihy, myslím, že na dlhé nočné jazdy autom výborná alternatíva.

bábuška
20.04.2017 5 z 5

Opět další kvalitní detektivka. Čtu většinou v originále, ale překlady pana J. Šmatláka jsou výborné. Chválila jsem si i předešlé knihy D. Dána, nyní by to bylo jen opakování.

magsan
07.02.2017 1 z 5

Nic moc. Po Rudém kapitánovi zklamání.

vincek1
04.02.2017 3 z 5

Sice teprve druhá kniha tohoto autora, ale asi jej zařadím mezi své oblíbené. Děj má spád a v momentu, kdy to vypadalo, že už bude konec a stránek ještě dost, další zápletka. Prostě pěkné oddechové čtení.

bagel
30.12.2016 4 z 5

Jednu knihu Dominika Dána jsem nedočetla, ale tato mě zaujala a určitě se pustím brzy do dalších. Děj rychle ubíhal, osvěžením byly dialogy mezi policisty.

RyxiraAmyGinger
29.11.2016 3 z 5

SPOILER Svižná, rychle ubíhající detektivka, zase trochu jiná než miliony jiných. Ale mám dvě zásadní výhrady. První: šedý muž s ježkem - hned mě napadlo, že to je muž od autobusu a ne jiný policajt a cca 10 stránek mě pak štvalo, že detektivové sledují falešnou stopu. Nemám ráda, když mi něco dojde dřív než vyšetřovatelům. Druhá: jedním z klíčových důkazů, který navedl vyšetřovatele na správnou stopu, byly autobusové jízdenky, které si Slávka schovala. Ale proč si je schovávala a nevyhodila je? Opět nevysvětleno, trochu to na mě působí dojmem, že autor prostě nevěděl, jak svým hrdinům pomoci a vyřešil to takhle. Na můj vkus až moc nuceně.

Ivana11
28.11.2016 5 z 5

No opět paráda, já toho autora prostě zbožňuju. Co kniha, tak zážitek.

Jaruš7
21.11.2016 5 z 5

Na mp3 opět superčetba, moravským hantecem - prostě špica.

Selinute
06.11.2016 4 z 5

Dost dobré.
Další skvělý příběh detektiva Richarda Krauze s napínavým dějem a velmi dobře vymyšlenou zápletkou. Takové malé osvěžení této místy i drsné knihy byly vtipné dialogy mezi kolegy, nad kterými jsem se musela místy i pousmát. Pro mě to byla po té spoustě severské krimi velmi příjemná změna a jsem přesvědčena, že si v nejbližší době přečtu některou další z autorových knih.

Ladys
22.10.2016 5 z 5

Bavil jsem se. Ostatně na to už jsem u Dána zvyklý. A i když tady v tom příběhu to cizokrajná rodina s rčením "krev není voda" přehnala, něco na tom je a Češi by se měli trošku učit, co je rodina! Ale ne až tak do krajností, jako v tomto románu, samozřejmě :-)

pavčape
03.10.2016 4 z 5

Knížku jsem dočetla před chvílí. Líbila se mi, jako všechny, které jsem přečetla dosud. Škoda jen, že je nemůžu čist chronologicky, půjčuju si je v knihovně, jak se zadaří! :-) Tahle kniha se mi prozatím zdála nejslabší... Dlouho se nic nedělo, málo "akce". Především mi chyběly ty vtipné dialogy pronášené mezi kolegy detektivy. Snad se toho v příští knížce opět dočkám ;-) Dokonce jsem zjišťovala, zda překládal stejný člověk :-)

Patapuf
12.09.2016 4 z 5

Ze začátku sem se do toho nemohl dostat, ale je to jako vlak... rozjíždí se pomalu a na konci jste zklamaní, že musíte vystupovat....

Foks
08.08.2016 5 z 5

Parádní detektivka. Ve všech směrech. Dánovky nastavují laťku hodně vysoko. Když jich člověk má za sebou víc, přijdou mu tak nějak normální. Rychle si zvykne na úžasné vyobrazení mravenčí detekticní práce, výslechů, které tady nemají konkurenci, napětí a především "mordýřského" humoru. Když se ale začte do "konkurence", uvědomí si, co je to za poklad. Dánovkou člověk nikdy neudělá chybu.

Pet007
13.06.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila až od druhé poloviny. Týden jsem ji dokonce nechala uzrát, protože mne nebavilo přeskakování děje. Příběh se vracel v čase a postavy se motaly jedna přes druhou. Po týdnu se vše srovnalo a já vplula do příběhu jako ryba do bystřiny. Okrajové téma chválím, obyčejný člověk si ani neuvědomí, že politická situace může ovlivnit práci policie.

edith79
09.06.2016 5 z 5

Zajímavý námět i motiv pachatele. Kniha nezklamala, opět napínavé a také vtipné čtení. Už se těším na další Dánovo dílo, vytvořila jsem si na téhle partičce lehkou závislost.

dikobraz
22.05.2016 4 z 5

Zase klasika. Dobre sa to citalo. Dej je sice moc prekombinovany, ale taka prijemna oddychovka.

wiix
26.04.2016 3 z 5

Zatiaľ najslabšie dielo, ktoré som od Dána čítala. Dej aj zápletka totálne vykonštruované, okaté a priehľadné. Na vtipoch som sa nesmiala, avšak netvrdím, že nejde o dobrú knihu.

Kent2004
20.04.2016 5 z 5

Po Červeném kapitánovi a Beštii jsem se dostal i k této knize. Ale v audiopodobě. Nicméně příběh je prostě vynikající. Má to napětí, je to výborně a čtivě napsané a v konečné fázi i jako audio výborně něčtené.
Dominik Dán píše opravdové příběhy se kterými se jako bývalý člen "modr party" osobně setkal a podílel se na dopadení vrahů. Zkušenosti s tím má bohaté a popisuje události tak jak to ve skutečnosti je - bylo. Žádné fabulace, výplody fantazie a pod. nesmysly. Jen holá skutečnost a nefalšovaná pravda. A to nejen co se týká samotných příběhů, tak i pozadí které vyšetřování provází. Problémy se kterými se musela kriminálka potýkat, zbytečné nařízení, házení klacků pod nohy, slengové výrazy, zvyvy a návyky. Každá postava má svůj charakter a o to je celá kniha cennější.
Za mne je to jenda z nejlepších krimi sérií, jakou lze na česko-slovenském trhu pořídit.