Krev není voda

Krev není voda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291652/bmid_krev-neni-voda-EUC-291652.jpg 4 504 107

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat – poté si slovenští a čeští policisté hráli už každý na vlastním písečku. Tento zločin se odehrál tak nenápadně, že si ho sotvakdo povšiml a málem zapadl prachem, leč i když nebyl bůhvíjak bestiální ani příliš komplikovaný, bylo by škoda ho pominout, protože byl pěkný – pokud se ovšem dá něco takového říct o upálení mladé ženy a jejího dítěte.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Krv nie je voda , 2015

Kent2004
20.04.2016 5 z 5

Po Červeném kapitánovi a Beštii jsem se dostal i k této knize. Ale v audiopodobě. Nicméně příběh je prostě vynikající. Má to napětí, je to výborně a čtivě napsané a v konečné fázi i jako audio výborně něčtené.
Dominik Dán píše opravdové příběhy se kterými se jako bývalý člen "modr party" osobně setkal a podílel se na dopadení vrahů. Zkušenosti s tím má bohaté a popisuje události tak jak to ve skutečnosti je - bylo. Žádné fabulace, výplody fantazie a pod. nesmysly. Jen holá skutečnost a nefalšovaná pravda. A to nejen co se týká samotných příběhů, tak i pozadí které vyšetřování provází. Problémy se kterými se musela kriminálka potýkat, zbytečné nařízení, házení klacků pod nohy, slengové výrazy, zvyvy a návyky. Každá postava má svůj charakter a o to je celá kniha cennější.
Za mne je to jenda z nejlepších krimi sérií, jakou lze na česko-slovenském trhu pořídit.

adulik23
17.04.2016 5 z 5

Palec hore, zase raz výborná kniha, ja toho Dána proste zbožňujem :)

Dimas
11.04.2016 5 z 5

Čtivá detektivka jako všechny předchozí. Zajímavá zápletka, sympatičtí hrdinové, humor a trefně popsané reálie let nedávno minulých.

dencuska
17.02.2016 4 z 5

Moja druhá "dánovka" a musím povedať, že ma celkom milo prekvapila...Dej bol premyslený do poslednej strany, napätie, humor v dialógoch starých známych policajtov...dobrá krimi :) môžem odporučiť, určite ešte siahnem aj po ďalších knižkách tohto autora.

Macek58
13.01.2016

Komentáře na Dánovy knihy by se mohly psát přez kopírák. Další vynikající kniha přečtená jedním dechem. Člověk nemohl zdržovat, protože v rodině na ní je zpracovaný pořadovník a každý už netrpělivě čeká, kdy se k němu dostane. A nyní musíme zase púl roku netrpělivě čekat na další. :-)

pobijecmuch
06.01.2016 5 z 5

Chcete každý rok pod stromeček pěknou detektivku, napište Ježíškovi o Dominika Dána.
Já jsem tak udělal a dostal jsem tuto knihu, která je už 21. svazkem jeho série. Je pravda, že ty lepší případy Dominik Dán už asi napsal ve svých předešlých knihách. Tato detektivka se, ale také dobře četla a dokonce k ní budou mít blízko i čtenáři z Brna. Část děje se totiž odehrává i v tomto moravském městě, které má blíže do Bratislavy než do Prahy.
Co dodat? Už se těším na březen, kdy bude mít premiéru film Rudý kapitán, který byl zfilmován podle jedné z jeho knih.

MahulenaK
31.12.2015 5 z 5

Dominik Dán zatím nikdy nezklamal. Zase jsem přečetla jedním dechem (ovšem ve slovenštině, jinak to není ono), parta z kanceláře 141 mě fakt baví. Jediné mínus-čekat na další knížku :-(