Dopis ze záhrobí

Dopis ze záhrobí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393188/bmid_dopis-ze-zahrobi-GBh-393188.jpg 5 444 107

V roce 1990 začíná nová éra v dějinách našeho státu, staré socialistické struktury se hroutí, nastupuje demokracie se všemi kladnými i zápornými dopady na obyčejné lidi, policisty nevyjímaje. VB – Veřejná bezpečnost – se přetransformovala na policejní sbor, ale otázka, kdo ho bude tvořit, vyřešena není. Stanou se ze všech příslušníků ze dne na den policisté? Čeká funkcionáře a politicky aktivní příslušníky odchod do civilu? Doplatí na nové změny i zkušení renomovaní kriminalisté, jako je komunista Eduard Burger, nebo je nový režim vezme na milost? Dilema vyřeší osudové rozhodnutí nově zvoleného prezidenta. Uvede se neuváženým, krátkozrakým činem – vyhlásí širokou amnestii. Noční ulice jsou najednou plné deviantů, násilníků a vrahů, novodobí detektivové tím dostanou šanci uklidit, dokázat společnosti svou potřebnost. Vše se mění, nová demokratická doba přináší nové vraždy, které svou brutalitou a bestiálností předčí ty staré, socialistické. Vše se vším souvisí, stín minulosti se vznáší nejen nad detektivy, ale i nad vrahy. Na otázku, komu svítá na lepší časy, zatím nezná odpověď vůbec nikdo, všechno ukáže až budoucnost...... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

List zo záhrobia , 2018

99jana99
26.11.2021 5 z 5

Tohle mě bavilo, mělo to spád, vtip….skvěle napsané a na konci pěkně spojené , uzavřené. Těším se na další díl. Děkuji mi-380 za chronologicky seřazené díly.

Klára90
02.11.2021 4 z 5

Když otevřu dánovku, je to jakobych navštívila staré známé…na humor detektivů jsem si zvykla a baví mě, stejně tak jako mě baví jejich bravurní vyšetřování případů. Tady tento díl byl hodně povedený, historie se tu prolíná s přítomností. Vtipné je, že se stále vyhýbám dílu Kráska a zvíře, protože se bojím, že to bude moc brutální, přitom tady tento díl byl na vraždy zrovna taky docela chuťovka. Brr. Přiznám se, že ke konci jsem s pachatelem i drobátko sympatizovala. Ne s tím co provedl teda, ale způsob jeho vyjadřování byl docela překvapivý na padoucha. Za mě super a teď už jen klasické: “hurá na další”

SadUnicorn
29.09.2021 5 z 5

V mém osobním žebříčku se tahle dánovka řadí k těm nejlepším. Sledujeme dva případy, které do sebe ale nakonec naprosto logicky zapadnou. Opět zde nechybí brutálně detailní popisy míst činu i samotných vražd. Příběh je dávkován takovým způsobem, aby čtenáře stále bavil a držel v napětí. Oceňuji opakované popisy situace z pohledu více zúčastněných osob, které ukazují promyšlenost a propracovanost příběhu samotného. Jako třešnička na dortu je zde tentokrát méně výrazné prodchnutí dobovou politikou a narážíme na problematiku amnestie a toho, kolik práce to policii přidělalo a kolik vězňů se do nápravných zařízení stejně nakonec vrátilo.

janina66
27.09.2021 5 z 5

Úžasná, čtivá, chronologicky 4.kniha. Tentokrát už bez žádné politiky, o to více samotné detektivní práce. Dle mého, zatím nejlepší kniha. Vše ostatní už v předešlých komentářích.

kolacky
05.09.2021 4 z 5

Skvělá knížka. Uvěřitelný, zamotaný případ složený z několika příběhů, se kterým si naši chlapci přesto poradí. DD se stává jedním z mých nejoblíbenějších autorů a to po pouhých třech knížkách.

m_martina
20.07.2021 5 z 5

Další kniha od mého nejoblíbenějšího spisovatele, kterou jsem přečetla jedním dechem.

MartinPetlach
18.07.2021 5 z 5

První setkání s autorem a lépe to dopadnout nemohlo. Od začátku do konce mě kniha nenudila a konec jsem četl jedním dechem. Už od začátku jsem si pokládal otázku, jak a kdy se dějové linky propojí, skoro jsem si myslel, že se jedná o dva odlišné případy, ale to si autor nechal až na konec.
Závěr knihy mě dostal úplně nejvíc.

95/100

smardice
16.07.2021 5 z 5

Chronologicky díl č.4. O dost míň politiky, o dost víc špičkování členů mordparty mezi sebou, ale také více zločinů. Vše říkající popis páchaných skutků a hluboká sonda do duše všech zúčastněných. Za mě lepší než chronologický díl č.3.

Česneksmedem
09.07.2021 5 z 5

Amnestie prezidenta Havla a její důsledky. Kniha fajn, důsledky pro někoho hrozné.
Další povedený díl, jen to opakování textu snad nebylo tolikrát nutné. DD ale umí!!!

Mudry
29.06.2021 5 z 5

Kdybych mohla, dala bych hvězdiček šest . Žádná "Dánovka " mě ještě nezklamala, ale tahle byla jedna z těch povedenějších.

jan7760
17.06.2021 5 z 5

Dalsia z radu, pre mna nevycnieva, zapada. Pribeh zaujimavy, od polovice knihy vrah predvidatelny, prijal by som mozno viac rozvinut jednotlive mikropribehy, inak super...

IVANA0123
07.05.2021 5 z 5

Tak toto byl jeden z nejlepších Dánů, které jsem četla. Tak drsný až mrazí. Od začátku do konce. Tentokrát žádné velké srandičky, žádné prostoje. Brutální, bez soucitu. Jak kostičky z domina - ta první se zvrtla jinak než měla a ty další už padaly jedna za druhou a nechávaly za sebou nevinné oběti.... A taky otázku, kde začíná a končí spravedlnost - ne ta úřední, ale ta lidská, skutečná... 5*
(5/21)

kačenka80
25.01.2021 5 z 5

Dánovka jako vždy pecka. Velice čtivá detektivka. Nejde odejít dříve než se dočte. Někdy je až zarážející co se dělo a děje dodnes.

stefinam
21.01.2021 5 z 5

Díky letošní výzvě mám dalšího oblíbeného autora. Kriminalisté v jeho románech jsou mi blízcí, nejsou to žádní superhrdinové, ale normální lidi, kteří také dělají chyby. Naprosto uvěřitelné příběhy, které se mohli stát kdekoli. Nechybí akce a napětí. Moc prima čtení.

rodak
20.01.2021 5 z 5

Dánovy knihy to je jako nejlepší seriál. Vidíte hlavní postavy, smějete se jejich hláškám,soucítíte s oběťmi, odsuzujete pachatele, a moc vás to baví. Autor píše poutavé a čtivé detektivky. Vždy si to užiju. Tentokrát přelom totality v demokracii a moc zajímavý případ.

Opatov
14.11.2020 5 z 5

Vražda, krádež zlata, pomsta. Detektiv Krauz a ostatní se opravdu nenudí a v hrůze očekávají, co porevoluční amnestie přinese jim. Práci jim i tentokrát hodně komplikuje politika. Doporučuji audio.

mataj
06.09.2020 5 z 5

Výborná, čtivá kniha, s vtipnými hláškami. Děj se posouvá do porevolučního období, kdy se v důsledku amnestie dostávají vězni na svobodu. A zápletku máme na světě. Opět veliká spokojenost.

Kami33
02.09.2020 5 z 5

Bezvadné. Jdu na další.

nik077
10.08.2020 5 z 5

Pěkná detektivka.

Danuše7
09.08.2020 4 z 5

Moc dobrý příběh, napínavý. Kruh se uzavřel. Ty amnestie nebyla dobrý počin.

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Dopis ze záhrobí je v