Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26765/bmid_cela-cislo-17-HK7-26765.jpg 5 829 213

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť.... celý text

o_mega
14.10.2020 5 z 5

Cela číslo 17 mi pripomina nejneprekonatelnejsi pohádku vsech dob "Byl jednou jeden král" a scénku "primerene na pul hektaru" kde si to kucííííí Werich s Burianem vesele kuchtí stylem ...přiměřeně ...přiměřeně ... a v tehle knizce taky dva (Dominik i Dán:) ...přiměřeně humoru ...přiměřeně napětí ...přiměřeně pátrání ...přiměřeně hnusu ...přiměřeně dramatu ...přiměřeně dojáku ... inu jak to má být přiměřeně všeho až vzniklo tohle moooooc povedené dílko.

Pája699
06.10.2020 4 z 5

Musím přiznat, že začátek mě moc neoslovil a cca do stránky 66 jsem si pohrávala i s myšlenkou, že snad knihu odložím a nedočtu. Ještě že jsem vydržela, krásně se to rozjelo a dočteno na jeden zátah :-) Kamil Puskailer, odsouzený vězeň za vraždu své manželky. Je opravdu vinný, či ne? toť otázka. Komisař Richard Krauz a jeho tým, mi byli sympatiční hned. Určitě sáhnu i po jiné knize autora.

Sany33
29.09.2020 5 z 5

Jedna z lepších Dánoviek. Trocha mi to pripomínalo seriál "Odložený prípad", táto nová rovina kedy je v knihe písaná spoveď sa mi celkom páčila a podporovala dej. Opäť som vraha do konca príbehu neodhalil a to sa mi na týchto knihách páči asi najviac. 95%
Obľúbená postava: Chosé

Česneksmedem
22.08.2020 4 z 5

Zpočátku jsem si říkal, že to asi nedočtu, a že to snad nemohl napsat DD. Nějakýho doktora matematiky podvádí manželka? To je teda fakt nevídané. No a že mu pak spoluvězni dělají něco jako kolonoskopii, to svět snad ještě nezažil. Prostě slabota. Pak se to ale trochu srovnalo, ukázal se i Váňa, takže celkem dobrý. Jenom nejásám jako někteří zdejší komentátoři, páč si zrovna nemyslím, že je to jeho vrcholné dílko. Snad až na jednu hlášku o čiernym malinčím. U toho jsem si málem cvrknul.

Lumír23
10.08.2020 5 z 5

Výborné, jako vždy.

SBH
07.08.2020 4 z 5

Spoilery jako obvykle.
Text byl úžasně vtipný, dialogy policistů sázely hlášku za hláškou. A taky to bylo čtivé. Smála jsem se, bála taky. Atmosféra za jedna.
Ovšem bez chyby kniha není. Postavy: ústřední padouch vykreslen dokonale, mě ale ničilo, jak s požehnáním spoluobčanů taková bestie zastává vysoké posty a rozhoduje o osudech lidí. Natálka - proč ho, probůh, neopustila? Děti neměla, v penězích se topila. Chtěla vzbudit lítost? Za mě byla prostě jenom blbá. Kamil starší nemlich totéž. O Julce ví své od dětských let. Tak co měl znamenat pokus o odhalení pravdy po tolika letech a ještě tak pitomě? Matematik analytik? S velkými výhradami.
Ohledně děje mi neseděla vánoční zabíjačka - proč tam vůbec byla? Aby v textu padlo víc vtipných hlášek? Dobře, tenhle důvod jsem ochotná akceptovat. Ale obecně vzato neměla vůbec žádný smysl. Já čekala, že detektivy nějak napojí na starý případ. Smůla.
Text - nevím, jestli je na vině autor nebo elektronická verze, ale trojtečka se objevila v každé větě několikrát. Jako fakt? Ke konci mě to už úplně mlátilo do očí.
Ovšem hlavním pocitem po dočtení zůstal smutek. Důvod? Kamilův osud. Nejen pět strašlivých let v base, ale hlavně představa, jak se jeho život bude odvíjet dál po konci knihy.
Ovšem četlo se to báječně, takže pěkné za čtyři.

mr.Zdenek
15.07.2020 5 z 5

Ze začátku popis života ve vězení z pohledu nového vězně. Knihu jsem chtěl nedočtenou odložit, to mě vážně nebavilo, pak to ale dostalo šmrnc.

Alilka
09.07.2020 5 z 5

Zprvu jsem se nemohla do knihy začíst, ale nakonec mě děj vcucnul... :-D Myslím si, že díky Richardu Krauzovi a jeho sehranému štábu... A překvapivé rozuzlení je mňam třešinkou na dortu. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny v polštině, kterou jsem si chtěla trochu procvičit a s překvapením zjistila, že je přeložená ze slovenštiny. Další knihy tohoto autora si rozhodně přečtu v originále...

Abroš
09.06.2020 5 z 5

Paráda.Knihy D.D.jsou neodkladné knihy.Tj.nedají se odložit,dokud je nepřečteš.Tahle je po příběhu Moucha a "románu"Rudý kapitán asi nejlepší.

m_martina
03.06.2020 5 z 5

Žádná kniha od mého oblíbeného spisovatele mne zatím nezklamala. I tato se dobře četla a já jsem byla nadšená.

Laza27
09.04.2020 5 z 5

Skvost!!!!

jprst
20.03.2020 5 z 5

Trochu jiný příběh než ty předchozí, ale více než povedený a opět svádějící k přečtení na jeden zátah.

Dani666
16.03.2020 5 z 5

perfektní!!!

Skawin
04.03.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Ač detektivky moc nečtu, tak příběhy Dominika Dána vtáhnou čtenáře so děje hned první větou...

TerezaRůža
04.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se bála, že mi nesedne styl psaní a že to možná bude trošku nuda. Ale vůbec ne! S postupem času se mi styl naopak zalíbil a jak příběh pokračoval, byla to pecka.

viweb
10.02.2020 5 z 5

Výborná, doporučuji

Faila
23.11.2019 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem - a určitě ne poslední. Napínavé, zajímavé, autentické a s pár uvěřitelnými zvraty. Skvělá detektivka a moc se těším na další, které jsou také skvěle hodnoceny.

Kluvo
21.11.2019 5 z 5

Uz n-ty Dan a stale vyborne. Chyti a nepusti.

mamboleta
17.11.2019 5 z 5

K autorovi jsem se dostala jako slepý k houslím skrz výzvu. Z objevu mám velkou radost. Příběh byl skvěle postavený, postavy nebyly ploché a zápletka nebyla jasna od samého začátku. Tleskám :)

Aleh
15.11.2019 4 z 5

Detektivka začíná nástupem odsouzeného do vězení. Víme, co spáchal a kolik za to dostal. A tak bylo více než jasné, že ve vězení nesedí pravý pachatel a že všechno je mnohem složitější než na první pohled vypadá. Ale vysokoškolský profesor matematiky Kamil Puskailer sedí už 4 roky... Dvojice Krauze a jeho parťák Chosé se pouští do vyšetřování. Detektivka, která se dobře čte, nechybí spád a napětí.