Náš film: Kapitoly z dějin (1896 - 1945)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha dr. Luboše Bartoška zaplňuje dlouho pociťovanou mezeru na knižním trhu. Nechce suplovat dějiny filmu, ale poslouží amatérům i odborníkům jako zdroj základních informací a jako užitečná příručka. První díl se zabývá historií československé kinematografie do roku 1945. Obsahuje nejen přehledné vylíčení dějin našeho filmu od technických počátků přes němou éru až po předválečnou a válečnou produkci, ale také rozsáhlou filmografii a postihuje osobnosti herců, režisérů, scénáristů i významných kameramanů. Přestože je text faktograficky bohatý, je kniha psána přístupnou formou, často se dotýká i okolností vzniku některého filmu a postihuje dobové souvislosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41046/nas-film.jpg 434
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Náš film: Kapitoly z dějin (1896 - 1945)

Prubner
07.07.2020

Kniha, která mě jako teenagera uvedla do světa českého filmu a poskytla mi základní orientaci v naší kinematografii (tedy do roku 1945). Zdařilejší a o hodně rozsáhlejší jsou ovšem Bartoškova vysokoškolská skripta na stejné téma, tuším z roku 1979, která jsou ovšem přístupná jen v pár knihovnách. Bohužel.

Belatris
21.08.2013

Co se týče čtivosti, tak žádná sláva, ale informacemi nabitá kniha, která dokonce figuruje v seznamech literatury na vysokých školách u dějin českého filmu.