Naruto Uzumaki

Naruto Uzumaki https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287248/bmid_naruto-uzumaki-rK2-287248.jpg 4 355 38

Naruto série

Jeden z nejpopulárnějších komiksů světa konečně i u nás! Naruto není zrovna dokonalý žák. Víc než bojová umění mu jde provokování učitelů a jiné poťouchlosti. Přesto má jeden sen. Chce se stát největší bojovníkem, co kdy žil. Chce nosit titul hokageho. Což je docela problém – zatím se mu nedaří dotáhnou to ani na nindžu nejnižší kategorie a u každé zkoušky propadá. Jenže Naruto v sobě skrývá jedno temné tajemství. Tajemství, které ho může dovést k jeho cíli... nebo zničit celý svět. Naruto je jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších japonských komiksů. V zemi vycházejícího slunce se ho doposud prodalo celkem už více než 100 milionů výtisků, vznikl podle něj i neméně populární animovaný seriál, několik filmů a vůbec se stal... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Crew

火影忍者 (Uzumaki Naruto!!) , 2000

nai.ivka
15.03.2018 5 z 5

Moje první manga, vlastně to je dárek pro puberťačku, který chytil i mě.

NemmamSlov
24.12.2017 5 z 5

S mangou Naruta som zacal uz davnejsie, ale len formou na pc a az teraz som sa odhodlal si urobit hmotnu zvierku. Spomienky na Naruta nezamrzia a hlacne tie zaciatky. Pribehy niekedy prinesu aj taku hlbsiu myslienku.

Terva
25.11.2017 4 z 5

Naruto v sobě skrývá jedno temné tajemství.
Tajemství, které ho může dovést k jeho cíli...
nebo zničit celý svět.

Naruto se snaží, ale s přemíry snahy je tak nešikovný, že ho nikdo nerespektuje. Jenže je to čertík a je s ním sranda. Tedy pokud zrovna neukradne listinu pro vyvolání Liščího démona. To už jde do tuhého.

Zatím slušný scénář a povedená kresba. Masaši Kišimoto se snaží zaplnit všechna okna různými detaily a tak využívá celého prostoru pro kresbu. Tato technika sice kreslení hodně zdržuje, ale následný výsledek je prostě hezký. Snad se to nezhorší.

U Naruty je problém poznat, co vlastně je.
Česky by se to dalo vyložit asi takto: Padouch nebo hrdina?

Strašně mě rozesmála Stínová technika klonů skloubená se Sexy technikou.
To dokáže snad jen Naruto.
CITÁT: Budu jí říkat Harémová technika.

Naruto je dětsky hravá manga, je to vtipné, akční a já se bavil.
Trochu mi vadí, že je tu spousta sprostých slov, ale nakonec si čtenář zvykne.

Jako bonusy jsou za každou kapitolou napsány různé příhody při vzniku prvních kreseb Naruta a nějaké střípky s redakce i ze života Masaši Kišimota. Asi nejvíce mě rozesmála příhoda s pokojovou kytkou, kterou si mistr pojmenoval UKKÍK.

Citát: Řekl jsem sice, že tě zabiju až potom, ale rozmyslel jsem si to....chcípni hned!

tutu65
06.11.2017 5 z 5

viděl jsem všechny díly s titulkami

Nildon
02.08.2017 5 z 5

Naruto je moje srdcovka, která mě zavedla do úžasného a obdivuhodného světa anime a mangy. Jakmile jsem se dozvěděl, že bude vycházet ihned jsem ji chtěl mít ve své knihovničce. Jakmile jsem se ale začetl do českého překladu od Crwe, jímala mě hrůza, zděšení ba přímo zklamání. Překlad nestojí opravdu za nic. Počeštěná japonská jména. Techniky anglicky. Japonský duch zkrátka nikde. Fanouškovský překlad je milionkrát lepší než tahle slátanina.
Pět hvězdiček dávám příběhu jako takovému, ale český překlad si nezaslouží ani jednu. Ten kdo to dělal to totálně zvolal a nemůže být fanda anime ani mangy.

mangagirl
14.07.2017 5 z 5

Jsem velká sběratelka mang a proto jsem si koupila i tuto. Naruta jsem viděla jako Anime, až do konce. Strašně mě to bavilo a je to navíc nejznámější Anime a manga, co kdy vyšly, si myslím. To je důvod, proč jsem chtěla i mangu, ale koupila jsem si pouze první díl, protože manga má myslím 72 dílu nebo tak a to rozhodně sbírat nebudu. Chtěla jsem mít aspoň první díl nejznámější mangy, když jsem takový sběratel a je blbý nemít nic. Už sbírám Tokijský ghúl a Útok titánů + od Zaniru mangy Cagaster a Carciphonu, takže mám vystaráno na velmi dlouhou dobu. Jinak Naruta rozhodně doporučuju i jako mangu, kdo zná, protože je to stejně skvělý jako v Anime.

dancadragneel
07.03.2017 4 z 5

Když už člověk zná anime tak proč si nepřečíst skvělou mangu? Rozhodně vtipná a svým způsobem i lepší v jedné věci než anime. Nejsou zde žádné fillery. :D

Kurama
16.01.2017 5 z 5

Naruto je super jak manga tak i anime moje přezdívka je kurama protože mám kyuubiho za nejlepší postavu.někdy hraji i naruto ultimate ninja storm 3.

trudoš
14.11.2016 4 z 5

S tvorbou zemí vycházejícího slunce mám jednoduše problém v tom, že mi uniká jejich smysl pro poetiku. Přestože mě dokážou rozhodit hororovou atmosférou nebo nadčasovou filozofií, je pravdou, že daleko častěji bezmocně plavu v jejich vnímání světa a lidí vůbec.
Takže jsem trochu počítal, že narazím i s Narutem a u první třetiny tomu tak skutečně bylo. Hodně se tu skáče v ději, v souvislostech a především ve vnitřních pochodech jednotlivých postav. Super Smash Bros hadr. Pak ovšem Naruto nastoupí na výcvik a zápletka se konečně rozjíždí. A je vtipná, akční i nápaditá, přesně jak slibuje celosvětový úspěch série.
V důsledku tedy velmi příjemná manga. Nepřináší žádné hluboké myšlenky, ale dokáže držet linii zábavy dostatečně dlouho na to, abyste po dočtení okamžitě chtěli další díl. Dějově je nastavena podobně jako můj v dětství oblíbený seriál Opičí král, kde kromě epizodních zápletek se dějem stále táhne ještě ta ústřední, která se možná časem vyřeší, ale zas tak moc o ni vlastně nejde.

NiNo
06.11.2016 4 z 5

Z nějakého důvodu se mi nechtělo Naruta začít číst. Přečetla jsem desítky mang různých žánrů a tahle mě prostě nelákala. Nakonec jsem se ale donutila i k této "klasice". Upřímně řečeno, četla jsem lepší, ale jedna kvalita se Narutovi upřít zcela jistě nedá, a to vtipnost - moje bránice je už po přečtení prvního dílu na tom špatně.

Vysky
23.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělý, hodně emotivní příběh mladého ninji Naruta, který si plní svůj velký sen, stát se hokagem vesnice skryté v listí. Manga je velmi zábavná, napínavá a dost čtivá. Nemohu jinak než doporučit, podle této mangy také vychází seriál, který je také úžasný.

Diabel
03.07.2016 5 z 5

Naruto byly moje první dveře do říše mangy a japonský kultury, a že toho mám za tu dobu už načteno a nakoukáno. :-) Četl jsem ho přibližně deset let každý týden když vycházela nová kapitola mangy. Pokračování už mě tolik nebralo, jen do střetu s Peinem, dál to bylo pouze z principu jak to všechno dopadne. Mladší Naruto tento celek má u mě rozhodně větší kouzlo. Bleach, Naruto a One Piece a další podobné shouneny, z nichž je právě Naruto asi ten nejlepší. Rozhodně to neosloví každého, tady zrovna platí pravidlo, že si ho buď zamilujete, nebo ho prostě nesnášíte. Ještě jen dodám, že anime se mi líbilo o mnoho více, má skvělý japonský dabing a naprosto skvělý soundtrack. Jen se vyhněte fillerům, ty jsou naprosto otřesný.

Hodnotím 9/10

mitko
25.03.2016 5 z 5

Subjektívne hodnotenie odo mňa, ale je to práve Naruto, kto mi otvoril dvere do sveta mangy (a aj anime) a hlavne je to on kto spopularizoval toto japonské umenie u nás ale aj po svete. Za to si už 5 hviezd zaslúži.
Čo sa týka mangy samotnej, je to len taký rozjazd, človek by sa aj mohol zmýliť v tom, že tu je veľa humoru, ale postupom času bude hrať skorej na tu vážnu notu. Svet tu bude dobre vykreslený, bude tu aj množstvo rôznych postáv, ale hlavnou doménou celej série sú jej súboje, ktoré neprebiehajú tak, že kto dá silnejšiu ranu vyhrá, ale je to všetko o taktike, kde aj najmenšia maličkosť môže vyhrať bitku. Celého Naruta môžem určite doporučiť, je to neskutočná jazda a až v neskoršej sérii Shippuden začne troška dochádzať dych, ktorá je ale ešte v nedohľadne.

SedllY
11.03.2016 5 z 5

Dokonalá kniha! Opravdu tomuhle úvodu nemám co vytknout. Každá kapitola zábavná, strhující a dokáže krásně navnadit na kapitoly následující. Zajímavosti mezi jednotlivými kapitolami mě také bavily. První komiks/manga, který jsem četl odzadu,zprava doleva a neměl jsem s tím žádný problém. Těžce doporučuji.

Horalka5
19.10.2015 5 z 5

Skvělé čtení, líbí se mi i držení původní mangy a to čtení odzadu dopředu :)

martinstefko
31.08.2015 3 z 5

První kniha je především seznámení s hlavními postavami, základními pravidly světa, který se například dobově velmi těžko určuje, protože jsou zde prvky tradičních japonských kultur, ale stejně tak i moderní vychytávky, a také je nám načrtnuto, jak se bude příběh vyvíjet. Je zde přesto hodně akce, která dokáže upoutat, jsou zde zajímavé nindža techniky, ale člověk se neubrání pocitu, že už chybí jen sbírání Pokémonů. I když vlastně ne, ony se zde "sbírají" techniky a tituly. Naruto není postava, která chytne každého, ale je zde neskutečný prostor pro její vývoj. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/02/490-naruto-1-naruto-uzamaki-65.html

fmash
30.07.2012 4 z 5

Vtipné a rozverné, pro děti i pro dospělé vhodné. Zatím opatrná čtyřka.

Saruman
30.12.2011 5 z 5

Jako čtenář mangy v angličtině byl pro mě nejdříve trochu nezvyk přivyknout jménům a názvům v české transkripci, ale poddalo se to. Očekávání do puntíku splněna.

manga

Masaši Kišimoto