Narozen o půlnoci – Krvavý trůn

Narozen o půlnoci – Krvavý trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267413/bmid_narozen-o-pulnoci-krvavy-trun-267413.jpg 4 63 23

Narozen o půlnoci série

< 2. díl

Pro všechny příznivce příběhů s draky, elfy a dalšími kouzelnými bytostmi připravilo Nakladatelství Fragment novinku s názvem Narozen o půlnoci – Dračí znamení. Prvotina teprve patnáctileté autorky vypráví příběh o tajemném království, které stojí před velkým nebezpečím. Podaří se vyvolenému chlapci, aby zachránil budoucnost všech? Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo – Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci... Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem: léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také se stát králem Dračích skal. To se však nelíbí krásné Melisse, která si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopna zajít? Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí...... celý text

Lolly85
13.05.2022 5 z 5

Perfektní pro mladší čtenáře. Na začátku týdne jsem půjčila tuhle knihu, kterou jsem dostala jak vyšla svému třináctiletému bratrovi a už čte druhý díl. Pro dospěláka jsou tam trochu nepochopitelné scény, ale vím, že když jsem to četla poprvé, tak mi to dávalo naprosto smysl a strašně jsem se v tom viděla :DDD
Prostě se k tomu musí přistupovat jako k dětské knize, pak je to za pět hvězd. Pro dospělé asi doporučuju jen když budete chtít méně náročnou četbu. Každopádně zase pozor asi bych to nedávala úplně malým dětem.... trochu spoiler ale stejně jako v prvním díle se i v tom druhém umírá ve velkém :D

Elka252
11.03.2020 5 z 5

(SPOILER) Nádhera!!!!!!!! Neopovažuhu se říct nic jiného než wow. Přišlo mi to nádherné a smutné. Celá kniha byla veselá a konec......
Nejlepší postavou se pro mě stal Gabriel. Měla jsem slabost i pro Julli a Elenu.
Naopak Nell mě v jisté míře štvala ( ale jméno Cornellie je nádherné).
Konec jsem si představovala jinak. Gabriel s Nell nebo G a J, N a M ale né.... Gabriel stoupla do jeho hlavy moc a Corinka mu utekla. Nespočetně krát jsem si vymíšlela šťastné pokračování ale nešlo mi to a o to víc se těším na 3 díl. Prosím ať je...

luboskniha
03.01.2020 1 z 5

Nedočteno, odloženo a zamknuto hluboko ve sklepě. Druhý díl psal snad někdo úplně jiný. Po padesáti stránkách se to už nedalo. Nepovažuji se za náročného čtenáře, ale jakmile kniha nemá alespoň trochu ,,kou*e", tak s to opravdu číst nedá. Škoda, potenciál by to mělo.

Medasek
13.08.2019 2 z 5

Kniha mě zklamala. První díl byl úžasný, ale tohle jakoby to psal úplně jiný autor.

4129
16.07.2019 1 z 5

Musím říci, že druhý díl mě zklamal. Obzvláště konec. Hlavnímu hrdinovy stoupla moc do hlavy. To si radši vezme Nely která miluje někoho jiného a ke svatbě ji donutí, než dívku kterou miloval a ona jeho? Navíc to byla nejpropracovanější postava z celé knížky. Možná to bylo tím, že už jsem toho načetla trochu více, ale takový to příběh bych očekávala na Wattpadu. (A to tam umím najít ohodně lepší knihy) Abych ale neházela jen špínu, líbilo se mi, jak bylo vysvětleno proč Melisa nenávidí Elenu. Což upřímně chápu. (jestli se to tedy dá) Alespoň že bylo vymyšleno, proč to všechno začalo.

lucie2371
26.09.2018 5 z 5

I druhý díl byl moc krásný! Konec nečekaný. Přála jsem si aby to dopadlo jinak a snad ještě dopadne! Kniha totiž končí otevřeným koncem, takže doufám, že vyjde ještě 3. díl!
Nejsympatičtější mi byla Julie! Nely jsem nemusela už od prvního dílu a Gabriel mi lezl silně na nervy!

any333
17.04.2018 5 z 5

Myslím, že autorčinou silnou stránkou je vykreslování vztahů matek ke svým dětem, protože se v knize hned v několika okamžicích přesvědčujeme, že mateřská láska může dosáhnout až takových rozměrů, že je daná osoba pro ni schopná čehokoli. Stačí si vzít Melisu a Elenu.
Začátek mě dost zarazil a musím uznat, že když děvčátko řeklo své jméno, poklesla mi brada údivem. Dost se tu také rozebírala Melisina minulost a důvody, proč vlastně tolik nenáviděla Elenu. No, popravdě, asi se jí po tomhle ani nedivím.
Autorka vysvětlila několik otázek z minulého dílu a byť by se to mohlo zdát jako naprostý a jasný konec, v několika posledních kapitolách se objeví náběh na další díl. Hlavně tomu všemu pomohla ta oslava s fialovým světlem a já teď dumám nad tím, jak by to mohlo být s několika postavami s nevyřešenou úlohou dál, když není k dispozici další díl. Myslím si ale, že stoprocentně vím, kam se poděla Nely.

anonym411
20.01.2018 2 z 5

První kniha mě velice zaujala ale druhý díl mě zklamal.Konec jsem vůbec neočekávala a tímto mě změnil celý názor na knihu

vrana55
01.09.2017 3 z 5

Je to trochu jednotvarne,ale hezky se to čte a přiběch zaujme.sem zvědava jestli vyjde dalši dil

markulka
30.12.2016 5 z 5

Z předchozího dílu jsem byla lehce zklamaná, to se ovšem o tomto říct nedalo! Neočekávala jsem nic extra, takže jsem byla doopravdy příjemně překvapena. Kniha obsahovala napětí a docela často mě i nečekaný zvrat událostí šokoval. Nejvíc jsem však měla radost z toho, že kniha neobsahovala žádný typický milostný trojúhelník! :D Vskutku, možná některé pasáže byly lehce přitažené za vlasy, ale to celkový dojem knihy nezkazilo... Myslím si, že autorka, na svůj věk, nastavila laťku celkem vysoko. :-)

Slugterra
26.11.2016 2 z 5

Docela zklamání oproti prvnímu dílu. Čekala jsem víc, mnohem víc. Celkově se mi druhý díl nečetl moc dobře a navíc ten konec. Ten konec byl opravdu děsnej, proto dávám jen dvě hvězdy a mám co dělat, abych nedala jen jednu...

Julli
27.10.2016 4 z 5

Stejně jako první díl, perfektně napsané, čtivé a ...krátké. Ten konec vlastně ani nebyl konec. Doufám, že bude další díl.

Gi-Gi
24.05.2016 2 z 5

první díl jsem přečetla docela rychle, přišla mi tam trošku nedokreslenost postav, ale mělo to spád, tak si to člověk tak nebral, tento druhý díl, už pro mě byl fakt kritický, oba nevědí, co chtějí, ne že by to v 16 někdo věděl, nedokreslenost už vyráží na povrch ve větší míře a autorka se snaží tyto chyby překrýt rychlým posunem děje vpřed, i když se vlastně děj nikam moc neposunul. Jak jsem byla relativně spokojená s první částí, tak tady už to bylo silné zklamání.

klosa44
29.03.2016 5 z 5

PROSÍM AŤ VYJDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

klosa44
29.03.2016 5 z 5

DALŠÍ DÍL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eliska2143
06.02.2016

Teď sem tuto knihu docela strašně se mi líbila ale velice mě zarazil konec knihy .. Chci se dozvědět konec dejte mi prosim vědět jestli bude další díl a kdy ho zhruba vydá předem díky... :)

kyticka152
18.01.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale šel poznat spisovatelčin věk. Nicméně ji obdivuji za to, že vydala svoji sérii už v 15 letech. Knize nechybělo napětí, ale něco bych prostě změnila.

teri-s
17.11.2015

Je to boží sice první díl byl lepší, ale doufám že bude i třetí díl.

Adele02
22.10.2015 3 z 5

3* jen ze soucitu.
To jako vážně ještě hodlá psát pokračování?!
Aneb proč z dobrého příběhu neudělat telenovelu.

roka88
27.09.2015