Naposledy viděná

Naposledy viděná https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354949/mid_naposledy-videna-aHW-354949.png 4 91 34

Dvě zmizelé dívky, které dělí třináct let. Olivia Shaw se pohřešuje od minulého úterý. Naposledy byla viděna před vchodem do základní školy v Hunts Point v bílé jarní bundě, modrých džínsách a růžových botách. Přinutila jsem se podívat na obličej na fotografii, na její mírně rozmazané rysy, a nemůžu si pomoci. Olivia Shaw by mohla být mým zrcadlovým obrazem, starým třináct let. Pokud máte nějaké informace o místě pobytu Olivie Shaw nebo jakékoliv jiné důležité sdělení, kontaktujte prosím ... Častokrát jsem se dívala do tváří pohřešovaných dívek na plakátech, které oznamovaly jejich zmizení, a přemýšlela jsem, kdo mě v tom suterénu nahradil. Ale nikdy neměly ten správný věk, ani vzhled. Až Olivie Shaw – a zítra to bude týden, co se ztratila... Ten, kdo mě unesl, nebyl nikdy dopaden. A teď zmizela druhá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega

Girl Last Seen , 2017

Terez_Proskova
19.09.2019 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila - ale bohužel. Za mě bída a utrpení :-D. Knihu jsem sice přečetla během jednoho dne, ale myslím, že do toho autorka dala málo a z tohoto tématu mohla dostat víc. Nehledě na to, že hlavní postava mi byla neskutečně nesympatická a měla jsem pocit, že kdybych jí mohla z té knihy vytáhnout, tak jí i proplesknu :-D

Léňa2510
24.08.2019 3 z 5

Za mna dobra...

RADOST
20.08.2019 4 z 5

Zajímavě podané příběhy obětí. Protože všechny postavy této knihy jsou vlastně oběťmi - sebelásky, závislosti, chtíče, ochranitelského komplexu, neschopnosti překonat trauma z minulosti, rodinného (ne)štěstí. V určitých ohledech nevěrohodné i nepřekvapivé, hlavního pachatele jsem si tipla již krátce po seznámení se s ním. Čtvrtou hvězdičku uděluji za "jinakost" , za odlišnost od většiny zpracování podobných příběhů.

monci6485
18.07.2019 4 z 5

Za svůj primitivní život si mohla hrdinka sama. Příběh je fajn, ale přece jen tomu něco chybělo. Asi postava, kterou by si čtenář mohl oblíbit..

Toňula
07.05.2019 3 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka a netušila jsem, co od ní můžu čekat. Docela mě překvapila svižným stylem vyprávění i osobou vypravěče, kterou byla oběť zmizení, což považuji za poměrně originální. Hodnotila bych i lépe, ale závěr byl už trochu přes míru a tlačící na pilu.Přesto sledování vnitřního boje hrdinky se sebou samou, s démony z minulosti a stále selhávající snahou žít alespoň trochu normální život bylo napínavý a stále udržovalo čtenáře v bdělosti.

Hella
26.03.2019 2 z 5

No. Nebýt tak šíleně nesympatické hlavní hrdinky, hodnotila bych více hvězdičkami. Ale i když je mi jí líto, co musela zažít, nelze se zkrátka dopracovat či donutit k nějakým sympatiím.

MakiKorda
19.03.2019 4 z 5

Zajímavá a kreativní,dokáže Vas pohltit,velmi napínavá. přečteno za den jen ten konec mi přišel klišé.
Autorka chtěla natolik překvapit a vytvořit zvrat. Podle mě na konci trochu pohorela.

Ajuszka
14.02.2019 5 z 5

Páni tak to bylo dost dobré čtení!Příběh mě bavil,zajímal a místy znechucoval. Poslední dobou se zneužívání dětí v knihách objevuje dost často.. Nicméně,opravdu doporučuji si tuhle knihu přečíst,konec mě překvapil a tak to má být.

lenkaBajza
07.02.2019 2 z 5

Bohužel se mi kniha nelíbila. Zajímavé téma, které se dalo dle mě zpracovat mnohem lépe. Ale děj se točí pouze kolem hlavní hrdinky (její pocity, divoké myšlenky, absťáky..), ta detektivní část je taková hodně v pozadí, o průběhu vyšetřování jako čtenáři nic nevíme. Navíc hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická. A detektiv mě svým chováním také nepřesvědčil, že patří do dobré detektivky.
Můžu vyzdvihnout jen to, že hlavní postava je vykreslena více než dobře a že kniha drží nějaký stupeň napětí - až do konce nevíte, kdo to udělal.

Calibra
31.01.2019 2 z 5

Jsem docela překvapená, jak málo mi přišel příběh uveřitelný. Chápu, je to fikce, ale já si z příběhu odnesla jen to, že mi bylo úplně fuk, co se Elle stalo, vždycky tam vyskočila nějaká šokující informace, která mně přišla trapná. Velmi mě pobavila bezedná kreditka hlavní hrdinky. Vždycky svoje úplně poslední peníze na něco použila, aby ještě 10x nějaký peníz vyhrábla. No, prostě za mě blbost, ale aspoň se dobře četla.

retrivr
18.12.2018 5 z 5

Dobře se to četlo.

romanka26
30.11.2018 2 z 5

Kniha mě moc nechytla, musela jsem se nutit do čtení.

Pípasek
12.11.2018 5 z 5

Pro mne naopak je pět hvězdiček málo, oproti některým tzv. bestsellerům, děj od první stránky graduje, postavy jsou vykreslovány se všemi chybami, emoce kladné i záporné, ale hlavně, pachatel logicky prostupuje celým dějem, nikoliv, aby se najednou vynořil na samém konci úplně neznámý, prakticky s dějem nesouvisející, jak tomu bylo u Dokonalé kořisti. V této knize naopak je od počátku, ale tipování je marné až do konce . Proto knihu neodložíte, dokud neodhalíte pravdu. Autorku chválím.

L.Helena
11.11.2018 4 z 5

Nechci spoilerovat, takže spíš obecně:
Čtenář se postupně dozví základní fakta o tom, co se stalo tehdy i teď. Ale některé skutečnosti uvedeny nejsou, nebo jsou jen v takových náznacích, že mně prostě nedošly. A vlastně i po dočtení celé knihy mi nebyly jasné některé detaily ohledně toho jak přesně se to stalo, nebo jakou roli v tom sehrála právě tato osoba.
Vidím to tak na 3,5*, vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu, tak dávám 4.

Autorovy knížky

Nina Laurin