Naposledy se ohlédni

Naposledy se ohlédni https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379855/bmid_naposledy-se-ohledni-axd-379855.jpg 4 90 38

Před rokem se Billie Flanaganová vydala sama na horskou túru – a od té doby ji nikdo nespatřil. Záchranáři našli jen její rozbitý mobil a jednu pohorku, tělo ale ne. Manžela a dospívající dceru tragédie těžce zasáhne – Jonathan hledá útěchu v občasném pití, Olive se propadá do osamělosti a pronásledují ji podivné vidiny a halucinace, jako by její matka byla stále naživu. Její otec má o trápení víc… a vtom náhodou narazí na tajemství z minulosti, které před ním Billie dokázala skrýt. Jeho představy o vlastní ženě se zhroutí. Nakolik ji doopravdy znal? Kdo vlastně Billie Flanaganová byla? Olive se spolu s otcem snaží vypátrat pravdu, a to nejenom o Billie, ale také o sobě samých. Láska je někdy opravdu slepá a to, co nechceme vidět, prostě nevidíme. Zamysleli jsme se někdy nad rozdílem mezi dojmem, který jsme si utvořili o člověku, kterého milujeme, a tím, jaký ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Leda

Watch Me Dissapear , 2017

knihovniceS
04.02.2019 2 z 5

Jsem v polovině a to už čtu týden po večerech. Nějak mě to nechce upoutat, to že je světový bestseller? No, uvidím jak se příběh bude vyvíjet dál ...

jasmína
03.02.2019 4 z 5

Před chvílí kniha dočtena a mám zatím rozporuplné pocity. Četla se mi od začátku kupodivu dobře , akorát chvílemi mi kniha připomínala knihu Zmizelou, ač ta přirovnávání nemusím, a mrzel mě Epilog.

SPOILER :

Čekala jsem, že přece jen maminku vykreslí jako mámu, co by od rodiny jen tak neutekla. Že k tomu bude mít pádné důvody..
Tohle bych nikdy své dceři v životě neudělala !

Harmony ta mi moc sympatická nebyla hned, a nespletla jsem se.

Já vím, je to jen kniha a autorka má dvě děti, a to mě po Epilogu uklidnilo☺.

alnahu
26.01.2019 2 z 5

Velmi pomalý rozjezd ,ale i další stránky této knihy mne neuchvátily- za mě průměrná kniha.Tato kniha mne neoslovila.

medialstar
06.01.2019 5 z 5

Po počátečních rozpacích mě kniha chytla a za dva dny bylo hotovo. A i když se nejedná o klasický thriller, ale spíš o rodinné psychologické dramátko, dokázala autorka udržet mou pozornost po celou dobu, až mi to na 450 stránek přišlo překvapující, protože se víc mluvilo, než že by se děj posouval kupředu. Ke konci jsem se trochu lekla, že finále se stane slabým odvarem, protože předposlední kapitola na mně byla až moc sweet, ale finální epilog mě naopak zase přesvědčil o tom, že se nebudu ostýchat dát 5 hvězd. Protože vás přiměje přemýšlet o sobě a nejbližších. Protože si myslím, že až knihu uvidím zas časem v polici, vybaví se mi, o čem byla, což se mi kolikrát u podobných titulů někdy moc nedaří.

anajana
02.01.2019 4 z 5

Dlouho jsem tápala, jakým směrem se vlastně kniha ubírá. Je to duchařina? Detektivka? Až po polovině knihy se začal příběh více vykreslovat. Některé prvky, například homosexualita dcery, se mi zdály už trošku navíc. Samotný závěr mě pak zklamal.

Lejdus
01.01.2019 3 z 5

Vzhledem k roztahanému začátku se mi kniha nakonec líbila. Jak píší ostatní - pořádný příběh se objevil až někdy ve třetině knihy. Zvraty, tajemství, nečekaná setkání. Dobře napsané. Nejlepší je snad epilog, kde se dozvídáme pocity hlavní hrdinky, která se vlastně během celé knihy moc nevyskytuje, pouze ve vyprávění jiných.

Blaufik
28.12.2018 3 z 5

I když má příběh jako takový své mouchy, tak autorčin styl vyprávění je velmi příjemný. Ať už "oživení" hlavních postav nebo myšlenka pátrání po tom, jaký život vlastně žila žena, která byla pro jednoho muže celým světem. Dokonalá rodina, která však dokonalou nebyla ani zdaleka.

Rozhodně se jedná o zajímavý příběh, který doporučuji k přečtení. Přesto si myslím, že si nálepku světového bestselleru rozhodně nezaslouží.

ArwenAragorn
21.12.2018 5 z 5

Jedná se o psychologický román, který se po počátečním pomalejším rozjezdu stává čtivým, napínavým, plným zvratů a tajemství. A až úplný závěr prozradí, co se s Billie skutečně stalo. Za sebe ho doporučuji.

L.Helena
08.12.2018 3 z 5

Do knihy jsem se celou doby nemohla pořádně začíst. Přišlo mi, že je tam hodně okecávání kolem a kolem, a dost málo děje nebo toho pravého napětí. Spíš jsem dočetla jen ze zvědavosti, jestli je opravdu mrtvá, nebo zmizela z vlastní vůle. A dočkala jsem se zklamání...

Urbana
28.11.2018 5 z 5

Kniha plná napětí a záhad, skvěle napsáno, určitě doporučuji.

Pípasek
21.11.2018 5 z 5

Skvěle napsaný psychologický román, o tom, že i po mnoha letech soužití, může být Váš druh velkou záhadou.

MMacicekk
21.11.2018 5 z 5

Důmyslný a skvěle propracovaný psychologický román, který je rozhodně překvapením v daném žánru. Donutí vás zamyslet se nad vlastním životem a jeho hodnotami, ale také vás přivede k jednomu zjištění, a sice, že i když s člověkem žijete mnoho let, nikdy ho nemusíte doopravdy poznat. Napínavé, dechberoucí, ale i smutné - to jsou přívlastky, kterými bych tuto knihu označila.

beruska
19.11.2018 4 z 5

Příběh je opravdu hezký, jen mne mrzel úplný konec knihy. Opravdu to tak muselo skončit ? A to rozhodnutí ? Nechci nic prozrazovat, proto volím opatrně slova :) ... Celkově mne ale příběh zaujal :) ...

atevi4
09.11.2018 5 z 5

Výborné počtení...

mikika
05.11.2018 3 z 5

tak tohle rozhodně nebyl napínavý thriller. pořád jsem čekala, kdy se to rozjede, a nic...

Siraelxy
25.10.2018

Neřekla bych, že se jedná o thriller. Spíše o tajemný příběh, o hledání sama sebe, o sobeckosti a odpuštění. Má pomalejší rozjezd, ale od půlky knihy už to jede :-)
Celou recenzi si můžete přečíst na mém blogu.

Sigricka64
24.10.2018

Zabavne napsane. Ze thrilleru, ktere jsem v posledni dobe cetla, je Naposledy se ohledni maximalni.

milunka21
20.10.2018 5 z 5

Tahle kniha si rozhodně zaslouží nálepku světový bestseller. Napínavá, plná tajemství, které se pomalu poodkrývají. A wow konec. Nenáročná a čtivá. Rozhodně doporučuji.

Janelle Brown
americká, 1969
2018  74%Naposledy se ohlédni
2021  84%Krásné věci

Kniha Naposledy se ohlédni je v