Napoleonův syn: Orlík - hříčka politiky 1811-1842

Napoleonův syn: Orlík - hříčka politiky 1811-1842 https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181240/bmid_napoleonuv-syn-orlik-hricka-politik-sPf-181240.jpg 5 11 2

Fenomén zvaný ORLÍK. Zdálo se, že Napoleona Françoise Bonaparta čeká skvělá budoucnost, ale osud tomu chtěl jinak. Autorka nás seznamuje se zajímavými detaily ze života celým světem opuštěného „císařského prince“, s vroucími sympatiemi a ženskou intuicí nám dává nahlédnout do osudu Napoleonova syna, jenž se stal pouhou hříčkou politických sil.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der kleine Adler: Napoleons Sohn , 2011

Sofonisba
22.01.2023 5 z 5

Napoleon - jméno, kterého se mocní tehdejší doby neskutečně báli. Co na tom, že patřilo malému, vyděšenému chlapci, kterého opustili všichni, dokonce i vlastní matka. Smrti mladého Orlíka (Napoleona II.) snad ani nelitovali, spíš si oddechli. Problém "co s ním" byl vyřešen.

veronika5179
20.07.2016 4 z 5

Pro milovníky historie a velkých postav je to příjemná knížka, která nenásilným a poutavým způsobem popisuje nešťastný osud Napoleonova syna, který měl po něm přejmout vládu. Uvítala bych více detailů z chlapcova života, ale i tak je to kvalitně napsána kniha, s mnoha zajímavostmi, která nezabíhá do velkých detailů.

19. století Francie Habsburkové Napoleon Bonaparte, císař, 1769–1821 Napoleon II. František (Orlík), vévoda Zákupský Bonapartové Marie Luisa, císařovna, 1791-1847

Autorovy knížky

Renate Fabel