Nanejvýš čtyři hodiny spánku

Nanejvýš čtyři hodiny spánku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431284/nanejvys-ctyri-hodiny-spankuB4x0Zy-i84-.jpg 3 106 30

Francouzská komedie o úskalích mateřství, stereotypu manželství a úspěšném skloubení práce s rodinou. Dvě ženy na prahu třicítky. Jedna si buduje kariéru v reklamní agentuře, druhá je na mateřské dovolené. Jedna žije v moderním bytě v Paříži, druhá v domku na předměstí. Jedna drží dietu, druhá už kila navíc nepočítá. Morgan a Emílie. Dvě dávné kamarádky, které k sobě po čase opět najdou cestu. Netrvá dlouho a jejich role se vymění. Morgan otěhotní a nezbývá jí než řešit věčné dilema úspěšných žen – kariéra versus dítě. Prožívá hektiku těhotenství spojenou s výběrem vhodné porodnice, sháněním volného místa v jeslích, nepříjemnými kontrolami u gynekoložky. Bojuje s nevolnostmi v práci a prožívá obavy z budoucnosti. Emilie se zase z domácího života snaží utéct, hledá práci, zvažuje rozvod a prožívá románek s přitažlivým hasičem. Pomůže Morgan Emílii s návratem do světa pracujících? A usnadní Emílie Morgan vstup do světa matek?... celý text

Cella
06.09.2016 3 z 5

Výsledný dojem byl bohužel trochu pokažený úplně zbytečnou zápletkou o potratech. A když autorka upozorňuje na nereálnost scény porodu, cítí se čtenář stejně, jako by se mu omlouvala za dupnutí na nohu v lyžákách. Ale teď už s negativy končím, protože se mi román docela líbil. Popis utrpení na mateřské je úžasně upřímný. Zajímaví jsou ti idioti v kanceláři jedné z hrdinek, viz jejich reakce na těhotenství manželky jednoho z nich a pak na těhotenství samotné Morgan. V zásadě jde o manuál mateřství ve 21. století a taktéž o ulevující zjištění, že dokonalost není možná a že současné ženy si to už dokáží přiznat – narozdíl od generací matek před námi, které všechno stíhaly a neměly žádné problémy a my mladé jsme podle nich jen neschopné a líné (-:

Aleh
22.08.2016 4 z 5

Emílie a Morgan – dvě kamarádky, které k sobě našly cestu po dlouhých letech odloučení. Emílie je vdaná, má 2 děti, Morgan je úspěšnou zatím bezdětnou pracující ženou. Je to o životě. O přátelství, lásce, manželství, těhotenství, porodu, mateřství ale také o odloučení, rozchodu, rozvodu a novém životě. Nebýt francouzských reálií, mohlo by to být i mateřství po česku. Všude na světě prožívají mladé ženy podobné radosti a strasti. Je těžké skloubit mateřství se životem zaměstnané ženy. A je těžké vystoupit ze světa úspěšné zaměstnané ženy a zůstat doma s dítětem.
Je to milé, úsměvné, zábavné ale místy i smutné. Je na každé ženě, jak toto období svého života zvládne. A je dobře, má-li žena partnera, rodinu a přátele, kteří jí pomohou tato krásná, ale zároveň nelehká životní období zvládnout. Doporučuji k přečtení hlavně ženám, které jsou na mateřské dovolené, ale i těm, které to všechno mají teprve před sebou.

Paja85
04.08.2016 3 z 5

Takový průměr. Jsem cílová skupina, kdybych nebyla, knížka by se mi asi líbila méně. Docela mě šokovalo, jak to chodí ve Francii, myslím, že české maminky si nemají na co stěžovat. Překvapilo mě, že knížka byla i trochu smutná, respektive, že autorka nechtěla happyend za každou cenu.

Danago
12.07.2016 5 z 5

Tato kniha asi nebude pro každého. Čte se velmi dobře, lehce, děj vás velmi rychle vtáhne a nedovolí knížku odložit. Přesto je knížka pro vyhraněnou řadu čtenářů. Když budou příběh číst bezdětné ženy, asi moc nepochopí, co autorka skvěle zachytila - realitu mateřství, rozporuplné pocity žen, které váhají mezi dětmi, vlastními potřebami, kariérou, atd. Mě se knížka líbila moc. A i když sem sama měla děti v jiné době, rozhodně věřím , že současná realita se bude hodně blížit k obsahu knížky.
Některé situace z knížky sem si i sama při malých dětech zažila. Knížka je vtipná , smutná i veselá, trošku i romantická.
V některých kapitolách sem byla naštvaná na hrdinku v jiných zase nadšená.......
Odpočinková knížka, která se musí brát trochu s nadhledem. Dobře sem se u ní bavila. Měla sem radost jak se Emili nakonec obrátila :)
Rozhodně moc dobrá knížka.

Liberush
08.05.2016 4 z 5

Hezké čtení před porodem. Nejvtipnější byl Morganin porod. Je zajímavé zjistit, jak to cca probíhá v jiné zemi.
Každá z hrdinek má své kladné i záporné stránky. Každá v knize procházela pro ně velkým obdobím.
Sama jsem zvědavá, jak dopadne příchod mého sviště na svět a jak to s manželem zvládneme. Ale věřím nám, že budeme stejně šťastní jako Morgan s Basilem. :))

Alma5
27.04.2016 4 z 5

Mně se to líbilo, na odreagování účinné. Myslím, že všechny ty problémy matek jsou v takovýchto knihách poněkud nafouknuté, však kdo by chtěl číst o perfektně zorganizovaných a výkonných hrdinkách bez chyb.

Ranuncul
20.03.2016 3 z 5

Příjemná oddechová knížka,přečtená za chvilku.

jasmína
19.01.2016 3 z 5

Zprvu jsem se u knihy dobře bavila, ale po plánech, kdy ještě nenarozené dítě honem šupnout do jeslí, kariéra na 1.místě, prostě na co pak mít dítě - děti ?

Ne, kniha se mi zprotivila, vím je to příběh, ale autorka u něj určitě přemýšlela a dávala do něj své pocity. Já nevidět první krůčky své holčičky, neskyšet její srandovní první slůvka, ; nevidět její období vzdoru, to, jak vykezla na postel z ničeho nic, ze dne na den; tak bych pukla závistí tomu, kdo by místo mě tohle vše viděl.

A až dítě vyroste, na fotkách a vzpomínkách uvidí chůvy, ale maminku ne ?? S tím nesouhlasím.

Buď kariéra , nebo dítě, to už je na každé z nás.

Helianthus
19.01.2016

Odpočinková kniha ideální na dovolenou, nebo při nachlazení.

geraltinka
04.01.2016 4 z 5

Výborná kniha pro matky na mateřské dovolené.

láska humor partnerské vztahy Francie těhotenství mateřství

Autorovy knížky

Marlene Schiappa
francouzská, 1982
2019  68%Nanejvýš čtyři hodiny spánku

Kniha Nanejvýš čtyři hodiny spánku je v