Nalehko

Nalehko https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284863/bmid_nalehko-sMU-284863.jpg 3 110 27

Minimalistický příběh o lásce a putování... Dva lidé, tři týdny, osm zemí a žádná zavazadla Svérázná americká dvojice vyráží na neuvěřitelnou cestu. Jednadvacet dní, osm zemí, skoro pět tisíc kilometrů. Žádné plány, žádné hotely a žádná zavazadla. A žádné šaty na převlečení. On má jen to, co se mu vejde do kapes, ona si bere kabelku. Ona je Clara, životní krizí trochu pošramocená mladá dáma, on je Jeff, profesor, který si libuje v šílených oděvech a v rámci experimentu se například pokoušel bydlet v kontejneru. Poznali se na internetové seznamce. A pak si šli koupit letenku. Pro začátek do Istanbulu. Jako novodobí tuláci bez tíže pak pokračují dál. Řecko, Chorvatsko, Maďarsko, Skotsko, Anglie... Když se pak vracejí, ve stejných šatech, v jakých vyjeli, vezou si domů něco víc než suvenýry. Naději. Nebo dokonce lásku?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

No Baggage , 2016

Danago
20.08.2016 3 z 5

Líbilo se mi cestování po evropských městech a památkách, mohla sem si oživit vzpomínky a nebo se nechat nalákat na některá nová místa. Například Skotsko mě nadchlo , tam si naplánuji někdy v budoucnu nějaký poznávací zájezd. Na cestu nalehko sem už věkově někde jinde a taky jazykově by to byl problém. Jinak super knížka .

Peace
15.08.2016 3 z 5

"Život je o důvěře. Dokud neučiníte vstřícný krok, nic se nestane. Ti, co nedůvěřují, od vesmíru nic nedostanou."

Myšlenka knihy je rozhodně zajímavá a obdivuji odvahu hlavních hrdinů cestovat tímto způsobem. Čekala jsem oddechový příběh, skvěle se hodící na léto, ale na mě tam bohužel bylo až moc filozofie a vzletných myšlenek, které mě chvílemi opravdu nebavily a v ději bych se bez nich obešla.

hana.hanigerova
15.08.2016 2 z 5

Kniha, ze které mám smíšené pocity. Očekávala jsem cestopis s nádechem romantiky, dostala jsem hodně filozofování, málo cestování a ještě míň romantiky. Autorka hodně rozebírala svoji minulost, ve které prodělala něco jako syndrom vyhoření a nedařilo se jí dostat ze svých psychických problémů. S Jeffem se seznámila v internetové seznamce a krátce na to se spolu vydali do Evropy na trip bez zavazadel.
Mně se na knize nejvíc líbily části o cestování, popis měst, památek, místních obyvatel. Hned jsem díky nim dostala zase chuť cestovat. Autorka mi byla docela blízká i těmi problémy, které si prožila. Kdo mi ale opravdu hrozně lezl na nervy, to byl Jeff. A čím víc se vyprávění blížilo ke konci, tím víc jsem na něj byla naštvaná.
Nakonec knihu hodnotím dvěma hvězdičkami, protože se mi četla docela dobře (i když vůbec ne lehce, jak o ní mnozí píší) a inspirovala mě k tomu, abych zase zvedla zadek a začala cestovat.

PS: Absolutně nechápu, jak může někdo příběh hodnotit po přečtení pár stránek!

lucie4181
01.08.2016 5 z 5

Aktuálně jsem na 43 stránce a ačkoli je to teprve začátek (podle mého nádherného) příběhu, již teď jsem do knihy zamilovaná. Mluví mi z duše, popisuje mé plány ohledně cestování. A je prostě perfektní. :)

DariDerek
01.08.2016 4 z 5

příjemná, lehká kniha, která vás bude nutit cestovat a cestovat :-) více v recenzi v záložkách :-)

veronika9143
28.07.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha, šílené dobrodružství, zvláštní cestopis. Všechno za jednadvacet dní, bez zavazadel a plánu. Kniha mě bavila a těším se na film. Hledáte-li lehké čtení, je určená právě pro vás. http://cteme-s-laskou.blogspot.cz/2016/07/nalehko.html

milunka21
25.07.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka o dvou bláznivých lidech na bláznivé cestě. :-D

cestování cestopisy minimalismus

Autorovy knížky