Náhodou

Náhodou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520309/bmid_nahodou-64ca810fd6a28.jpg 4 88 26

Zimní romance o přátelství i nenávisti, o princeznách i basketu. Elena a Nathan. Princezna a basketbalista s temnou minulostí. Dva vysokoškoláci, které svedl dohromady osud i souhra nešťastných náhod a ani jednomu se to zrovna dvakrát nelíbí. Zatímco Nathan pohrdá vším, co Elena představuje – luxusním domovem, služebnictvem, ochrankou a společenskými akcemi, pro Elenu je Nathan křupan bez vychování. Jenže mezi všemi těmi hádkami a naschvály se mezi ně nečekaně vplíží láska, na kterou nejsou připraveni ani oni, ani jejich okolí.... celý text

markettH
16.11.2023 4 z 5

Děj knihy je psán v ich formě, kde se střídají dva vypravěči - Elena a Nathan. Před každou kapitolou je uvedeno z jakého pohledu bude příběh pokračovat. Vyhovovalo mi to, díky tomu jsem oběma viděla do hlavy.

Čekala jsem romantickou a oddechovou knihu. Dostala jsem ji. Hlavní hrdinové byli sympatičtí se silnými charaktery. Do Nathana se nejde nezamilovat. Vedlejší postavy měly také něco do sebe, zejména Mia s Eleninou babičkou oživily atmosféru osobitým humorem.

Autorka na začátku nahodila jednu udičku a připomněla ji až téměř před koncem, kdy jsem na ni ani nemyslela. Dobrý tah.

Knihu jsem zaznamenala ještě předtím než vyšla. Zaujala mě na první pohled díky nádherné obálce, kterou má na svém kontě Barbora Žižková. Zrovna obálka naznačuje, že se jedná o zimní romanci, ale na mě dýchala spíše podzimem, který se přeměňuje na zimu a s tím spojené Vánoce.

Při čtení jsem měla pocit, jako bych se dívala na americký film, kde už na začátku divák ví jaký bude konec. Občas přesně takový příběh potřebuji a k Náhodou bych se ještě někdy ráda vrátila.

Po Lásce po Španělsku a Tejemných dopisech, to konečně byla romantika, která mě příjemně pohladila na duši.

carbík
15.11.2023 5 z 5

Opravdu je to moc krásný příběh a je plný napětí, stále mě to nutí číst dál a dál, sice asi vím jak to dopadne, ale krásné čtení. Kniha, do které jsem se hned začetla, a hltám stránku za stránkou. Za mě nejlepší kniha od této autorky.

Nik0leta
25.10.2023 5 z 5

Milá oddychovka, i když mi ze začátku Elena nesedla, postupně jsem jí přišla na chuť, to Nathana jsem si zamilovala hned. Jo a taky babču, jejím hláškám jsem se smála nahlas. Takovou babču bych taky brala. Klidně bych ještě pár stránek přidala, vůbec se mi nechtělo s Elenou, Natem, Natálií a Miou loučit.

Lutzinka
25.10.2023 2 z 5

Nic zásadního se v knize za celou dobu nestane, je to takové celé průměrné jak zápletkou, dialogem, tak i postavami.
Pro mladší v pohodě ideálka, pro starší trochu o ničem.

jitka_dankova
22.10.2023 2 z 5

Na knihu "Náhodou" jsem se těšila, možná až přehnaně. Podle popisu mohla stylově odpovídat knížce "Útěk za láskou", která mi přirostla k srdci. Očekávala jsem naivní nerealistickou rádoby americkou vtipnou romantickou komedii, kde budou s nadsázkou a trefně figurovat spousty bodyguardů, nějaké to skoro opancéřované auto, jedna střelená kamarádka a aspoň jedna praštěná babička. Tohle vše jsem v knize získala, ale bohužel jí chybělo něco zásadního, něco, co by mne vzalo za srdce, co by mi chvíli zůstalo v hlavě. Tentokrát se mi příběh nelíbil, opravdu ne. Nesedly mi postavy, nesedla mi romantika, ani tajemná zápletka. Až sžíravě jsem vnímala opakující se motivy, věty, detaily z jiných autorčiných knih, občas mi to přišlo, že některé věty vkládá do nových knih jen proto, že už nějak "fungovaly" v jiné knížce a ne, že by tam v té chvíli měly být. Za mne bohužel tato kniha nebyla ani zimní, ani romancí a už vůbec jsem si z ní neodnesla nic o přátelství i nenávisti.

Matri
26.09.2023 4 z 5

"Nathan mě naučil koukat se na svět jinýma očima. A mně se jeho svět líbil. Byl plný smíchu, kamarádů, kteří byli kdykoliv a v kteroukoliv denní i noční hodinu ochotní mu vyrazit na pomoc, a on stejně tak jim. Neměl tolik peněz jako my, a přesto mi jeho život připadal mnohem bohatší."

Kniha Náhodou je jedna milá moderná rozprávka! A myslím to naozaj v dobrom. Okrem toho sa tam premelú aj Vianoce, takže čo viac si človek môže od takej rozprávky priať.
Elena je trošku vzdorovitá mladá vojvodkyňa, ktorá celý život žila v zlatej klietke a prílišnej starostlivosti rodičov. Jej opakom je Nathan, ktorý nemá okrem mladšej sestry Mii a talentu na basket temer nič. Spolu vytvorili naozaj krásny pár a ich príbeh sa mi naozaj páčil. Ako som už písala je to doslova taká cukríková srdiečkova YA rozprávka.
Určite ale veľmi príjemné čítanie ;-)
Ešte musím veľmi kladne vypichnúť vedľajšie postavy, najmä milá bláznivá babča Cavingtonová, a Elenina kamarátka Natália, ktoré sa postarali o tie vtipné momenty ;-)

"Chceš říct, že ty....a on... on... a ty... že vy dva... Kdy? Jak?“ koktala Natálie zmateně. Ian ji chytil kolem ramen a zakřenil se na mě.
„Ptá se, kdy jste se dali dohromady.“
„No, já... on...“ koktala jsem a Ian se rozesmál.
„Musím říct, dámy, že vaše konverzace má fakt neuvěřitelnou hloubku a velmi nerad ji opouštím, ale musím letět."