Nádych, výdych

Nádych, výdych https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518886/nadych-vydychDPPHxq-M6n-.webp 5 2 1

Je načase naučiť sa poriadne dýchať. Odkedy Stuarta Sandemana priviedla tragická strata partnerky k práci s dychom, pomohol tisícom ľudí zmeniť život len tým, že ich naučil dýchať inak. Jeho kniha Nádych, výdych vám umožní spoznať silu, ktorá sa skrýva vo vašom vnútri a má moc zmeniť vaše myslenie aj cítenie. Zrozumiteľné a nenáročné cviky, podložené výskumom a rokmi praxe, vám pomôžu: lepšie spať a zvládať stres aj bolesť, identifikovať presvedčenia, ktoré vás brzdia, a zbaviť sa ich, lepšie sa sústrediť a zlepšiť svoj výkon v akejkoľvek oblasti, prehĺbiť spojenie so sebou samým, s inými aj s okolitým svetom. Nielenže sa zocelíte, navyše budete zdravší a šťastnejší, ako ste si kedy predstavovali. Nepotrebujete k tomu nič iné, len sa správne nadýchnuť a vydýchnuť. Dýchanie je silný a každému prístupný nástroj na stíšenie stresu, zmiernenie bolesti a zvládnutie emócií. Cvičenia v tejto knihe vás naučia využívať potenciál dychu a postupne tak získate plnú kontrolu nad svojím telom aj mysľou. Nádych a výdych, dajte sa do toho!... celý text

Osobní rozvoj a styl Zdraví Vzdělávání
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Breathe In, Breathe Out , 2022

Dragon
21.07.2023 5 z 5

Dych je život, a ak dýchate dobre, budete na tejto zemi dlho, hovorí jedno sanskritské príslovie.

Väčšina z nás dýcha ústami, čo nie je celkom správne ako sa zjednodušene hovorí: ústa sú na jedenie, nos je na dýchanie. No pritom dýchame najmä ústami a to nám môže spôsobovať mnohé zdravotné ťažkosti alebo vedľajšie účinky.

Mnohí odborníci sa zhodujú, že ak nesprávne dýchate, je takmer nemožné, aby ste sa cítili dobre. Aby ste jasne premýšľali, dobre spali, prekonávali choroby alebo získavali nejaký prospech z cvičenia či iných zdravých praktík.
Ak nedýchate poriadne, vaše bunky a orgány ani váš mozog nedostávajú palivo, ktoré potrebujú na dosiahnutie optimálneho zdravia.
Vaše telo sa musí oveľa viac namáhať, aby sa zbavilo toxínov. Zlé dýchanie spôsobuje únavu, stres, úzkosť a vplýva na fyzické, duševné aj emocionálne zdravie. Dobrou správou je, že sa to dá napraviť.

Autorovy knížky

Stuart Sandeman