Nad mlhami

Nad mlhami https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471695/bmid_nad-mlhami-yAU-471695.jpg 3 4 1

Je to svět mnoha rozdílů. Svět otevřeného čirého nebe, v němž plují města zavěšena pod obřími horkovzdušnými balony. Svět tajemné a legendami opředené mlhy, která tvoří jednolitý nebeský oceán, nad nímž se potulují lodě statečných rybářů. Bělostný opar obdarovává lidi vším základním k přežití, ukrývá však i děsivou smrt. Hlavní hrdina prvního dílu steampunkového románu, Lewi Kochvan, je kapitánem malé rybářské vzducholodě a jako jeden z mála hledí do mlhy se spoustou otázek na rtech. Jeho kotvy občas vytáhnou něco, co jiní raději okamžitě hodí zpět. Lewi začne pátrat po pravdě a zlověstné události se kolem něj stáhnou jako smyčka oprátky.... celý text

Přidat komentář

farys_books
08.02.2022 3 z 5

O téhle knížce jsem nikdy předtím neslyšela, dokud jsem ji nedostala od bráchy. A zaujala mě už obálkou - vzducholoď, steampunk, to já můžu.

Ze začátku mi hodně nesedl styl psaní a hlavně to, že byl psán v přítomném čase, nad tím jsem často škobrtala. Nakonec jsem to ale přestala tak vnímat a mohla se soustředit na samotný příběh.

A ten byl dost zajímavý. Máme tu svět, který obklopuje mlha a lidé žijí nad ní v létajících městech a vzducholodích, protože svět pod mlhou bývá jedovatý. A pak tu máme posádku jedné vzducholodi, která jednou učiní zajímavý objev. Hodně mě bavilo ten svět prozkoumávat a klidně bych uvítala ještě víc informací.

K žádné z postav jsem si nevytvořila nějaký pořádný vztah, ale líbilo se mi, jak se k sobě vzájemně chovaly a že byly - většinou - rozumné.

Nakonec si musím trochu postěžovat na konec, který nijak nevygradoval a jen skončil, aniž by odpověděl na nějaké otázky. Což doufám, že se stane v dalším díle, pokud vyjde.