Nad hrady a zámky

Nad hrady a zámky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50302/bmid_nad-hrady-a-zamky-uuJ-50302.jpg 4 5 3

Celkem 128 hradů a zámků z Čech, Moravy i Slovenska je na barevných fotografických záběrech, pořízených z letecké perspektivy. Obrazové části, podrobené abecednímu pořádku, byl předeslán kratší obecný úvod a po ní jsou uvedenystručné historické poznámky ke každému zobrazenému objektu. Krásná uskupení stavebních a krajinných komponent jsou někde výsledkem bezděčného doplňování nebo přirozených kontrastů, jinde svědectvím vědomého lidského zásahu. Textem doprovází známá archeoložka Dobroslava Menclová.... celý text

Filomena1961
13.11.2022 5 z 5

Nádherné fotografie z ptačí perspektivy. I když je kniha z roku 1970 abecední řazení českých, moravských a slovenských hradů a zámků pomáhá v rychlé orientaci. Ve vysvětlivkách základní informace motivují k výletům. Ráda knihou listuji a vzpomínám, kolik z nich jsem navštívila, asi si v podobě vlaječek udělám na mapě přehled. Velice zajímavá publikace.

Nočnípták
20.05.2018 4 z 5

Sandik není sám, kdo rád listoval touhle publikací. Já a naše děti též. A teď listuje vnuk. To mě také donutilo nejen listovat, ale opět přečíst. Musím přece načerpat informace o místech, která vybral na letní výlety.

Sandik
15.03.2015 4 z 5

Výborná popularizační literatura. Jako malý jsem tím nesmírně rád listoval.

Autoři knihy

Eugen Vasiliak
ukrajinská, 1925 - 1975
Dobroslava Menclová
česká, 1904 - 1978

Kniha Nad hrady a zámky je v